ZAPOWIEDŹ MECZU Z TUREM

 

W jedenastej serii spotkań podlaskiej IV ligi piłkarzy WARMII Grajewo czeka niezwykle trudny mecz. W sobotę 30 września o godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego nasz zespół podejmie TURA Bielsk Podlaski. Emocji w tym pojedynku z pewnością nie zabraknie.

 

Po zakończeniu minionego sezonu, który był dla bielszczan bardzo udany – drużyna zajęła wysokie drugie miejsce w tabeli, ustępując jedynie ŁKS 1926 Łomża, w klubie doszło do sporych roszad kadrowych. Przede wszystkim z zespołem rozstał się trener Paweł Bierżyn, który prowadził TURA przez niemal dziesięć ostatnich lat. Oprócz szkoleniowca odeszli z TURA tak ważni dotąd zawodnicy jak Andrzej Lewczuk (koniec kariery) a także bracia Piotr i Karol Kosińscy, którzy zdecydowali się na grę w PIONIERZE Brańsk. Nowym trenerem ekipy z Bielska Podlaskiego został pracujący ostatnio w PROMIENIU Mońki Dariusz Szklarzewski, który najwyraźniej szybko poukładał nowe klocki. TUR po 10 kolejkach ma 22 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale bielszczanie mają jeden zaległy mecz z WIGRAMI Suwałki. W tym sezonie sposób na TURA miała jedynie WISSA Szczuczyn, która pokonała go w Bielsku Podlaskim 3:1. W ostatniej kolejce zespół trenera Szklarzewskiego gładko ograł HETMANA Tykocin 3:0.

 

Ostatnie mecze WARMII z TUREM były mocno nieudane dla naszego zespołu. Nie wygraliśmy z drużyną z Bielska Podlaskiego od czterech lat a aż pięć ostatnich meczów wygrali nasi rywale. W tym roku na inaugurację rundy przegraliśmy wyjazdowe starcie aż 0:5!

 

– sezon 2018/2019 3:0 (d) 7:0 (w)
– sezon 2019/2020 3:1 (d)
– sezon 2020/2021 1:1 (d) 0:4 (w)
– sezon 2021/2022 0:2 (w) 1:2 (d)
– sezon 2022/2023 0:1 (d) 0:5 (w)

 

Bilans pięciu ostatnich sezonów to 9 meczów, 3 wygrane WARMII, 1 remis i 5 zwycięstw TURA. Bramki: 15-16.

 

Już powyższe zestawienie jasno dowodzi, że to będzie bardzo trudny mecz, do którego nasi piłkarze muszą podejść maksymalnie skoncentrowani, aby nie powtórzyły się choćby błędy z niedzielnego meczu w Czyżewie. Na szczęście żadna z żółtych kartek, którymi tak hojnie szastał w Czyżewie arbiter wobec naszych piłkarzy nie eliminuje nikogo z gry w sobotnim meczu z TUREM. Do kadry WARMII wraca Dawid Skalski. Kilku zawodników po meczu w Czyżewie narzeka na urazy, ale na dziś trudno powiedzieć, czy ktoś z nich będzie wykluczony z gry. Zabraknie oczywiście kontuzjowanego Dawida Śliwowskiego, ale jego stan zdrowia szybko się poprawia i za dwa tygodnie nasz snajper powinien wrócić do treningów.

 

Zapraszamy Państwa serdecznie na sobotni mecz. WARMIA strzeliła w tym sezonie najwięcej bramek spośród czwartoligowych drużyn, więc z całą pewnością warto wybrać się na grajewski stadion i wesprzeć dopingiem grajewski zespół.

Ceny biletów: 10 zł – bilet normalny i 6 zł – bilet ulgowy.
Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.
Kasa biletowa będzie czynna w sobotę od godziny 14:30.