PRZEPŁYNĘLI BIEBRZĘ

W sobotę 29 lutego piłkarze WARMII Grajewo rozegrali kolejny sparing w ramach przygotowań do szybko zbliżającej się rundy wiosennej IV ligi. Tym razem rywalem naszego zespołu był zespół BIEBRZY Goniądz, który rywalizuje z nami w IV lidze podlaskiej. Dzięki sprzyjającej pogodzie mecz odbył się wreszcie na naturalnej nawierzchni boiska przy klubie HADES w Grajewie.W tym okresie przygotowawczym to było trzecie spotkanie z rywalem, z którym zmierzymy się w lidze w rundzie wiosennej. Po 4:0 z ŁKS 1926 Łomża i 5:1 ze SPARTĄ Augustów tym razem WARMIA pokonała BIEBRZĘ 4:1. Prowadzenie dla grajewian zdobył Marcin Mikucki, który otrzymał dobre podanie od 16-letniego Kacpra Śleszyńskiego. Do przerwy WARMIA zdobyła jeszcze jednego gola po dośrodkowaniu Mateusza Cybulskiego z rzutu rożnego i „główce” Brazylijczyka Edisona. Po przerwie na 3:0 podwyższył Cybulski, który wykorzystał błąd obrony BIEBRZY a na 4:0 podwyższył Aleksander Popławski – przy tej bramce też miał udział Cybulski. W końcówce meczu, po nieco dyskusyjnym rzucie karnym goście zdobyli honorowego gola po strzale Kamila Yamaguchi, który kilka lat temu grał w zespole juniorów trenera Wojciecha Kozikowskiego.

Sam mecz na pewno nie był pasjonującym widowiskiem. Po pięciu meczach kontrolnych rozegranych na sztucznej trawie przejście na naturalną nawierzchnię na pewno miało wpływ na płynność gry. Nie było w tym meczu zbyt wielu efektownych akcji, zdarzały się błędy, na których wyeliminowanie pozostały dwa tygodnie. W meczu z Goniądzem zabrakło w naszym zespole Wojciecha Koszczuka, Pawła Górskiego, Filipa Chmielewskiego i Tomasza Dzierzgowskiego. Kolejny, ostatni już sparing grajewianie zagrają w sobotę 7 marca z MAZUREM Ełk. Decyzja co do miejsca rozegrania meczu zapadnie w piątek – będzie to albo boisko przy klubie HADES (godz. 11:00) albo boisko ze sztuczną nawierzchnią w Ełku (godz.12:30),

Pierwszy mecz ligowy WARMIA zagra 15 marca o 14:00 w Bielsku Podlaskim z tamtejszym TUREM – drugim zespołem w tabeli po rundzie jesiennej.

Skrót z meczu z BIEBRZĄ:

29.02.2020 Grajewo, boisko przy klubie HADES
WARMIA Grajewo – BIEBRZA Goniądz 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Marcin Mikucki 23’, 2:0 Edison 33’, 3:0 Mateusz Cybulski 68’, 4:0 Aleksander Popławski 75’, 4:1 Kamil Yamaguchi 83’ (rzut karny)

WARMIA: Święciński (46’ Sobolewski) – Randzio, Arciszewski, Edison (75’ Krupa), Stankiewicz (80’ Kwieciński) – Mikucki (67’ Marczykowski), Popławski, Śleszyński (57’ Niebrzydowski), Cybulski (83’ Mściwujewski), Bogdaniuk (46’ Wójcicki) – Kondratowicz (78’ Bogdaniuk)