ZAPOWIEDŹ 15.KOLEJKI IV LIGI

Jest piątek, godzina 15, a więc czas na zapowiedź kolejki numer 15, która startuje już dziś o godzinie 18. Na początek nie lada hit – spotkanie derbowe, które przez dość dziwne decyzje działaczy ze Szczuczyna zostanie rozegrane…. w Łomży. Na domiar wszystkiego… bez udziału publiczności! Zastanawiamy się dla kogo są takie spotkania jeśli nie dla kibiców. Można robić różnego rodzaju akcje promocyjne, próbować zachęcić ludzi do wychodzenia z domu i kibicowania swoim lokalnym klubom, a później spotkać się z taką niewymuszoną niczym decyzją. Zostawiamy Was abyście sami wysnuli wnioski.

WISSA Szczuczyn – WARMIA Grajewo

 

Przy normalnej atmosferze, spotkanie zawsze wzbudzające duże zainteresowanie na trybunach, dziś rozgrywane na bocznym boisku niczym sparing, a nie pojedynek 3 z 4 drużyną ligi. Smutne i ciekawe co władze związkowe na to? Kto pozwala na podobne zabiegi? Wracając jednak do sportowych aspektów to WISSA ma więcej argumentów po swojej stronie w tym meczu. Tracą bardzo mało bramek i solidnie punktują, WARMIA z kolei o ile u siebie potrafi stworzyć twierdzę nie do zdobycia, tak na wyjazdach nie idzie im szczególnie dobrze. Mimo to wiecie jak postawimy! 🙂

 

Nasz typ: 2 – zawsze zacięte mecze z WISSĄ, ale w lidze ostatnio to WARMIA wychodzi z nich zwycięsko, tak będzie też dziś!

 

CRESOVIA Siemiatycze – KS Michałowo

 

Co prawda Michałowo zdobyło tylko 3 punkty w 6 meczach, wygrywając tylko raz, ale jesteśmy zdania, że w Siemiatyczach to oni zdobędą 3 punkty. CRESOVIA jest w bardzo dużym dołku i nic nie wskazuje na to, żeby mieli właśnie w tym meczu uzyskać przełamanie. Naszym zdaniem pewnie 3 punkty drużyny KS.

 

Nasz typ: 2 – Michałowo wróci do siebie z kompletem punktów.

 

HETMAN Białystok – KRYPNIANKA Krypno

 

KRYPNIANKA przegrała ostatnie 4 spotkania, a HETMAN zaczął naprawdę solidnie wyglądać, tak więc nasz typ może być tylko jeden. Jedna z drużyn będąca w dołku, druga zdecydowanie wznosząca się. HETMAN wygra i wyprzedzi KRYPNIANKĘ w tabeli.

 

Nasz typ: 1 – HETMAN utrzyma wysoką dyspozycję i pokona drużynę KRYPNIANKI.

 

MOSP Białystok – BIEBRZA Goniądz

MOSP u siebie nie punktuje, zajmują ostatnie miejsce w tabeli i nie powinno to się zmienić po tej kolejce. BIEBRZA musi zwyciężyć w tym pojedynku i próbować utrzymać kontakt z „bezpieczną” strefą w tabeli. Prawdopodobnie spotkanie z małą ilością goli.

Nasz typ – 2 – BIEBRZA wyjedzie z 3 punktami z Białegostoku po meczu walki.

 

ŁKS 1926 Łomża – PROMIEŃ Mońki

ŁKS 1926 wysoko 1-4 przegrał w poprzedniej kolejce u nas z WARMIĄ, a PROMIEŃ wysoko zwyciężył z MOSPEM. Łomża nie może przegrać tego spotkania, chcąc zapewnić sobie spokojną zimę, tak więc obstawiamy dobre spotkanie obfitujące w gole. Obie drużyny ofensywnie grające, więc jest szansa na ciekawe widowisko.

 

Nasz typ: X – jak dla nas przynajmniej bramkowy remis po ciekawym spotkaniu.

 

TUR Bielsk Podlaski – SPARTA Szepietowo

 

Zapowiadający się bardzo ciekawie mecz, TUR grający równo i efektywnie oraz SPARTA grająca bardzo w kratkę. Gdyby nie mecze u siebie to drużyna z Szepietowa byłaby w dolnej końcówce tabeli, ale ratują ich bardzo dobre wyniki meczów u siebie. TUR udowodnił dobrą formę zwyciężając w Augustowie w doliczonym czasie gry.

 

Nasz typ: 1 – TUR wysoko wygra ze SPARTĄ.

 

JAGIELLONIA II Białystok – SPARTA Augustów

JAGIELLONIA II nie powinna stracić tu punktów. SPARTA mimo swojej bardzo solidnej rundy nie ma na tyle silnej kadry aby powalczyć w Białymstoku. Cała ligowa czołówka jednak im kibicuje i byłoby miłym zaskoczeniem, gdyby udało im się wrócić chociażby z jednym punktem do Augustowa.

 

Nasz typ: 1 – JAGA mimo oporu SPARTY zwycięży w tym meczu. Przewidujemy, że nie będą mieli łatwo, ale ostatecznie punkty zostaną w Białymstoku.

 

DĄB Dąbrowa Białostocka – SOKÓŁ Sokółka

 

Kolejne derby powiatu w tej kolejce – ciekawostka w terminarzu, że akurat w jednej kolejce dwa takie spotkania. SOKÓŁ opierający swój skład na byłych zawodnikach DĘBU oraz organizowana „na prędce” ekipa z Dąbrowy, składająca się głównie z piłkarzy rezerw WIGIER. Ciekawy pojedynek „z podtekstem” dla obu ekip. Naszym zdaniem mecz walki bez większych fajerwerków.

 

Nasz typ: 2 – mimo, że to derby, więcej atutów ma SOKÓŁ i to oni zgarną 3 punkty.

 

Zapraszamy na kolejną zapowiedź już za tydzień, a po weekendzie na podsumowanie obecnej 15.kolejki!

Zachęcamy do udania się na mecze w swoich miastach i wspierania lokalnego futbolu. To tu grają Wasi przedstawiciele i warto ich wspierać swoją obecnością oraz dopingiem.

Meczów w TV jest zdecydowanie więcej – wybierzecie sobie coś w innym terminie!

 

Do zobaczenia na stadionie! 🙂