ZMIECENI PRZEZ HURAGAN.

Bezdyskusyjną porażką 0:3 zakończył się środowy mecz WARMII Grajewo z HURAGANEM Morąg. Nasi piłkarze zagrali fatalnie w pierwszej połowie, kiedy byli tylko tłem znakomicie sobie poczynających gości. W zespole HURAGANU pierwsze skrzypce grał Radosław Stefanowicz, który w do przerwy zaliczył klasyczny hat – trick zdobywając wszystkie bramki dla zespołu z Morąga. Ten wychowanek HURAGANU mający za sobą też grę m.in. w STOMILU Olsztyn i RAKOWIE Częstochowa był katem grajewian, którzy w żaden sposób nie potrafili go powstrzymać. Mecz został rozstrzygnięty w pierwszej połowie. HURAGAN od początku narzucił gospodarzom swój styl gry i grajewianie nie mieli dużo do powiedzenia. Po pierwszej bramce Stefanowicza z WARMII uszło powietrze i miało się wrażenie, że nasz zespół przestał wierzyć w to, że jest w stanie nawiązać równą walkę z niezwykle silnym zespołem. HURAGAN po letnich wzmocnieniach jest zupełnie inną drużyną niż w ubiegłym sezonie. Jak powiedział jeden z działaczy z Morąga sponsor tego klubu wyznaczył cel osiągnięcia utrzymania się w III lidze i ten cel jest konsekwentnie realizowany.

W drugiej połowie HURAGAN się zatrzymał a nasi piłkarze próbowali zniwelować rozmiary porażki starając się do ostatniej minuty. Tego dnia nasz zespół jednak nie był w stanie zdobyć nawet honorowego gola.

Już w sobotę 15 sierpnia WARMIA będzie miała okazję do rehabilitacji. Będzie to jednak niezwykle trudne. Nasz zespół zmierzy się w Szczuczynie z tamtejszą WISSĄ.

Zapis relacji tekstowej z meczu WARMIA – HURAGAN:

1′ Rozpoczyna HURAGAN

2′ Groźnie pod naszą bramką – strzał Stefanowicza i wybija piłkę ponad bramką Gieniusz

2′ Pierwszy rzut rożny dla morążan – po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza własne pole karne

6′ Było bardzo groźnie pod bramką HURAGANU – akcja WARMII i na przemian dośrodkowania z lewej strony Mikuckiego i z prawej Strzelińskiego ale za każdym razem obrońcy gości wybili piłkę

10′ Ponad naszą bramką strzelał Sebastian Zajączkowski

13′ GOL dla HURAGANU. 0:1 Radosław Stefanowicz. Po wyrzucie piłki z autu piłkę otrzymał Stefanowicz, który kapitalnym strzałem w róg bramki z około 20 metrów pokonał interweniującego Gieniusza.

17′ Znów bardzo ładna akcja gości – Stefanowicz dośrodkował z prawej strony boiska i Lenart był bliski zdobycia drugiej bramki

21′ Stefanowicz rządzi na boisku i robi co chce z naszą obroną – tym razem zawodnik gości strzelił z pola karnego, ale Gieniusz kapitalnie obronił wybijając nogą piłkę na rzut rożny

21′ Rzut rożny dla gości, ale po dośrodkowaniu szybko wybijamy piłkę poza własne pole karne

22′ Kolejny korner dla HURAGANU – wszystkie z naszej lewej strony

22′ Po dośrodkowaniu i strzale ponad bramką wznawia grę Gieniusz

23′ Przerwa na picie wody. Nie możemy się odnaleźć w tym meczu. HURAGAN gra bardzo dobrze i nie pozwala naszym piłkarzom rozwijać akcji. Nasza lewa strona zupełnie nie radzi sobie ze Stefanowiczem. Właśnie tą stroną raz po raz sunie zagrożenie na naszą bramkę

25′ Znów groźnie pod naszą bramką! Tym razem strzelał Lenart i Gieniusz znów kapitalnie broni!

26′ Następny rzut rożny dla morążan i po chwili kolejny

27′ Po dośrodkowaniu odzyskujemy piłkę

28′ Od przeszło 20 minut bramkarz zespołu gości jest praktycznie bezrobotny ataki gości wchodzą niczym w masło w naszą obronę

31′ Żółta kartka dla Tomasza Dzierzgowskiego

32′ Rzut rożny dla gości – po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

34′ Kolejna bramkowa akcja HURAGANU – strzał Lenarta z pola karnego broni Gieniusz

34′ Nasi piłkarze zostali kompletnie zdominowani przez gości

36′ GOL dla gości. 0:2 Radosław Stefanowicz. Akcja HURAGANU – tym razem z lewej strony naszego pola karnego piłkę otrzymał Stefanowicz i strzałem w długi róg pokonał po raz drugi w tym meczu Gieniusza. To musiało się tak skończyć, bo goście grają dużo lepiej niż WARMIA

37′ Dwie żółte kartki – ukarani Marcin Mikucki i Jakub Lipka

38′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII

39′ Cóż tam się działo po dośrodkowaniu Zubowskiego! Piłkę wybijał Imianowski, ale nikt z naszych piłkarzy nie umiał skierować jej do bramki

40′ GOL dla HURAGANU. 0:3 Radosław Stefanowicz. Szybki kontratak gości i Stefanowicz popisuje się klasycznym hat – trickiem zdobywając silnym strzałem z 16 metrów trzeciego gola w tym meczu. Ależ mocni są goście w tym meczu!

43′ Żółta kartka dla Adama Lekenty

45′ Dośrodkowanie Zubowskiego z rzutu wolnego i łapie piłkę Imianowski

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy meczu. WARMIA wyraźnie przegrywa z bardzo dziś dobrze grającym HURAGANEM Morąg 0:3 a wszystkie bramki zdobył najlepszy zawodnik na boisku – Radosław Stefanowicz

46′ Dwie zmiany w zespole WARMII – za Zubowskiego i Dzierzgowskiego na boisko wchodzą Mateusz Cybulski i Piotr Chyliński

46′ Rozpoczyna WARMIA

47′ Żółta kartka dla Wiktora Biedrzyckiego

52′ Pierwszy rzut rożny dla HURAGANU w drugiej połowie

52′ Po dośrodkowaniu udaje się nam odzyskać piłkę

56′ Dwie zmiany w HURAGANIE – za Galika i Lenarta na boisko wchodzą Czorniej i Kopycki

63′ Groźny strzał Mlonka i Gieniusz wybija piłkę na rzut rożny

63′ Po dośrodkowaniu faul na naszym bramkarzu

64′ Zmiana w WARMII – za Sypytkowskiego na boisku pojawia się Kamil Randzio

67′ Znów groźny rajd Stefanowicza w ostatniej chwili powstrzymany przez naszą obronę

69′ Przerwa na picie wody

70′ Schodzi z boiska bohater meczu Radosław Stefanowicz – zastępuje go Paweł Szymański

72′ Kolejna zmiana u gości – za Podhorodeckiego na boisko wchodzi Witkowski

75′ Żółta kartka dla Kamila Randzio za krytykę decyzji sędziego liniowego

76′ Najlepsza jak dotąd okazja WARMII do zdobycia gola – akcję zaczął Mirva, który podał do Kamila Randzio a ten dośrodkował w pole karne, gdzie Mirva minął się z piłką a Strzeliński uderzył ją ponad poprzeczką

77′ Zmiana w WARMII – za Maksyma Mirvę wszedł na boisko Paweł Górski

82′ Groźnie pod naszą bramką – akcja Kopyckiego i strzał na naszą bramkę, ale piłka po nodze Arciszewskiego wychodzi poza bramkę i będzie rzut rożny dla gości

83′ Po dośrodkowaniu faul w naszym polu karnym i rozpocznie grę Gieniusz

88′ Akcja i strzał obok bramki Mateusza Cybulskiego

90′ Aż 5 minut dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90′ + 1′ Trzeba przyznać, że WARMIA walczy do końca o zmianę niekorzystnego wyniku – akcja Kamila Randzio i rzut wolny

90′ + 2′ Ależ blisko zdobycia bramki był Arciszewski po dośrodkowaniu Strzelińskiego z rzutu wolnego! Niestety, ubiegł naszego zawodnika Imianowski i mamy tylko rzut rożny

90′ + 3′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybija piłkę bramkarz HURAGANU

90′ + 4′ Koniec meczu. Przegrywamy 0:3 z HURAGANEM Morąg. Goście byli dziś po prostu lepsi

12.08.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – HURAGAN Morąg 0:3 (0:3)

Bramki: 0:1 Radosław Stefanowicz 13′, 0:2 Radosław Stefanowicz 36′, 0:3 Radosław Stefanowicz 40′

WARMIA: 1.Gieniusz – 15.Lekenta, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 4.Mikucki – 9.Strzeliński, 8.Mirva (77′ 13.Górski), 20.Matysiewicz, 11.Zubowski (46′ 19.Cybulski), 16.Sypytkowski (64′ 5.Randzio) – 7.Dzierzgowski (46′ 10.Chyliński)

REZERWA: 52.Sobolewski – 18.Makowski, 19.Cybulski, 13.Górski, 5.Randzio, 2.Olszyński, 10.Chyliński

HURAGAN: 8.Imianowski – 18.Podhorodecki (72′ 15.Witkowski), 13.Lipka (Kpt), 5.Szawara, 11.Przybylski – 7.Stefanowicz (70′ 21.Szymański), 16.Biedrzycki, 20.Galik (56′ 17.Kopycki), 22.Zajączkowski, 10.Mlonek – 14.Lenart (56′ 19.Czorniej)

REZERWA: 12.Marszałek – 6.Bogdziewicz, 17.Kopycki, 15.Witkowski, 9.Chiliński, 21.Szymański, 19.Czorniej