WARMIA VS. KS WASILKÓW

W sobotę 18 kwietnia  o godzinie 16:00 na grajewskim Stadionie im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się z beniaminkiem rozgrywek KS Wasilków. Podopieczni trenera Artura Woronieckiego pewnie wygrali rozgrywki IV ligi podlaskiej w ubiegłym sezonie i w III lidze radzą sobie bardzo dobrze. Po ostatniej kolejce wasilkowianie są na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Nasi sobotni rywale mają jednak o jeden rozegrany mecz mniej. Zaległe spotkanie z ROMINTĄ Gołdap zespół z Wasilkowa rozegra w środę 15 kwietnia. W ostatniej kolejce zespół trenera Woronieckiego pokonał u siebie ZNICZ Biała Piska 2:0 po dwóch golach Piotra Romaniuka.  Wiosnę KS zaczął przeciętnie od remisu u siebie z PUSZCZĄ Hajnówka. W kolejnym meczu wasilkowianie przegrali w Olsztynku z OLIMPIĄ 0:2. Za to w następnym zanotowali bezbramkowy remis u siebie z OLIMPIĄ Zambrów i od tego meczu nie stracili w lidze bramki wygrywając w Elblągu z CONCORDIĄ 4:0 i we wspomnianym meczu ze ZNICZEM 2:0. Ciekawostką jest fakt, że przed tygodniem zespół trenera Woronieckiego podzielił jesienny los WARMII w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu woj. Podlaskiego przegrywając w Goniądzu z BIEBRZĄ 1:2 (WARMIA przegrała tam 2:3).

Jesienny mecz obu zespołów rozegrany 13 września ubiegłego roku w Wasilkowie zakończył się pewnym zwycięstwem KS-u aż 3:0 po golach Rafała Kuleszczyka, Sebastiana Rybnika i Bartosza Stachelskiego. 5 listopada 2013 roku w Wasilkowie oba zespoły spotkały się w meczu o Puchar Polski na szczeblu woj. Podlaskiego. WARMIA przegrała 0:1. Jak łatwo zauważyć nasz zespół w dwóch ostatnio rozegranych meczach z zespołem z Wasilkowa nie zdobył ani jednego gola. Zatem czas na rewanż! Zespół rywali jest młody, ambitny i świetnie ułożony przez trenera Woronieckiego. WARMIĘ czeka arcytrudny mecz, który warto byłoby wygrać.

W naszym zespole wszyscy zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Dymka. Nikt nie musi pauzować za żółte kartki. Relację z meczu przeprowadzimy tradycyjnie na stronie http://kswarmiagrajewo.org w sobotę od godziny 16:00. Serdecznie zapraszamy Państwa na mecz. Ostatnie spotkania rozgrywane w Grajewie dostarczyły kibicom mnóstwa emocji i zadowolenia z postawy WARMII. Tym bardziej zachęcamy do przyjścia na Stadion Miejski w sobotnie popołudnie.