PODZIAŁ PUNKTÓW W EŁKU.

Kolejny punkt zdobyli piłkarze WARMII Grajewo w rozgrywkach III ligi. Grajewianie powtórzyli wynik 1:1 osiągnięty tydzień wcześniej w spotkaniu z JAGIELLONIĄ II Białystok. Tym razem nasz zespół zanotował identyczny remis w wyjazdowym spotkaniu z PŁOMIENIEM Ełk. Do spotkania w roli faworyta przystępowali gospodarze. Zwłaszcza, że bardzo potrzebowali przełamania po czterech kolejnych meczach ligowych bez zwycięstwa. Biorąc pod uwagę pozycję w tabeli ełckiego zespołu i jego aspiracje – remis naszego zespołu można uznać za sukces. Natomiast sam mecz pokazał, że grajewianie mogli pokusić się o zwycięstwo w tym spotkaniu i można mieć spory niedosyt z podziału punktów. WARMIA świetną sytuację do zdobycia bramki miała już w 9 minucie, gdy Zubowski fatalnie przestrzelił po akcji bardzo aktywnego w tym meczu Tomasza Dzierzgowskiego. Dwie minuty później swoją akcję skopiował Dzierzgowski – tym razem strzelał sam i Konopko odbił piłkę. W 26 minucie niemrawo grający ełczanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobyli prowadzenie po strzale Adama Finfando. Gospodarze praktycznie nie stwarzali groźnych sytuacji pod naszą bramką, ale w pierwszej połowie po dość problematycznym podyktowanym przez sędziego rzucie wolnym i kapitalnym strzale Kamila Jackiewicza piłka trafiła w poprzeczkę naszej bramki.

Od początku drugiej części meczu WARMIA ruszyła do ataku. Tuż po przerwie swoją kolejną okazję zmarnował Zubowski. Kilka minut później Hubert Molski wybił piłkę z bramki po strzale Matysiewicza. Grajewianie przeważali i w końcu zdobyli wyrównującego gola. Strzelił go Dzierzgowski w 62 minucie po indywidualnej akcji, którą przeprowadził tuż po wrzuceniu piłki z autu przez Jagłowskiego. W końcówce meczu zwycięstwo naszemu zespołowi mógł zapewnić Marcin Arciszewski, ale w doskonałej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił ponad poprzeczką.

Zremisować na wyjeździe z czwartym zespołem naszej ligi to na pewno przyzwoity wynik, ale szkoda niewykorzystanej okazji do zdobycia trzech, jakże ważnych punktów. Nawet skrót meczu, który można obejrzeć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=auqjOAX87t8 dowodzi, że nasz zespół był bliżej wygranej w tym meczu. Mała to jednak pociecha, zwłaszcza że konkurenci WARMII w walce o utrzymanie także punktują i w trzecioligowej tabeli robi się niezwykle ciasno. Każdy kolejny mecz będzie dla naszego zespołu arcyważny. W najbliższą sobotę grajewianie zmierzą się na własnym boisku z KS Wasilków.

Zapis relacji LIVE z meczu w Ełku:

1′ Rozpoczynają piłkarze WARMII

3′ Piękna, wręcz letnia pogoda w Ełku i póki co bardzo senny początek w wykonaniu obu zespołów

5′ Akcja Jackiewicza prawą stroną boiska ale Domurat pewnie wybił piłkę na aut boczny

6′ Pierwszy rzut rożny dla PŁOMIENIA

6′ Po dośrodkowaniu strzelał z pola karnego Molski, ale Gieniusz broni ten strzał. Poturbowany w tej akcji został Marcin Arciszewski i udzielana jest naszemu zawodnikowi pomoc medyczna

7′ Arciszewski wraca do gry

9′ Bardzo dobra okazja WARMII! Świetną akcją popisał lewą stroną boiska popisał się Dzierzgowski, który wyłożył piłkę jak na tacy Zubowskiemu, ale strzał lewą nogą Damiana o centymetry ominął słupek bramki Konopki. To musiał być gol dla WARMII!

11′ Znów Dzierzgowski atakował lewą stroną ale tym razem próbował strzelić w krótki róg bramki PŁOMIENIA, jednak Konopko rozpaczliwą paradą wybił piłkę! Mamy już dwie niewykorzystane stuprocentowe okazje!

14′ Bardzo nikłe zainteresowanie meczem PŁOMIENIA w Ełku – na trybunach jest około 120 kibiców, z czego większość z Grajewa…

15′ Mocno niecelny strzał Jackiewicza

17′ Za brutalny faul żółtą kartką ukarany został Pomian

19′ Niecelny strzał Furmana z 18 metrów od naszej bramki

21′ Rzut rożny dla PŁOMIENIA po akcji Pomiana

22′ Bardzo nieudane dośrodkowanie i piłka opuszcza boisko

25′ Mocny strzał Pomiana trafia w naszego obrońcę i będzie kolejny korner dla ełczan

26′ GOL dla PŁOMIENIA. 1:0 Adam Finfando. Po dośrodkowaniu źle pilnowany w polu karnym WARMII Finfando z bliska mocnym strzałem trafia do siatki

27′ Żółta kartka dla Pawła Sypytkowskiego

30′ Znakomita okazja WARMII – Sypytkowski w polu karnym PŁOMIENIA w prosty sposób traci jednak piłkę i będzie tylko rzut rożny dla grajewian

31′ Złe dośrodkowanie i piłka opuszcza pole karne PŁOMIENIA

32′ Kolejny korner dla WARMII

33′ Po dośrodkowaniu „główka” Matysiewicza i piłka poza polem karnym gospodarzy

35′ Z rzutu wolnego ładnie wrzucił piłkę w pole karne Sypytkowski, ale strzał głową Domurata omija słupek bramki PŁOMIENIA

37′ Rzut rożny dla WARMII

41′ Rzut wolny z 20 metrów na wprost od bramki Gieniusza

41′ Kapitalny strzał Jackiewicza trafia w poprzeczkę naszej bramki!

44′ Z 30 metrów strzelał Zubowski, ale piłka ominęła bramkę

45′ Świetnie zakręcił teraz obrońcami PŁOMIENIA Jagłowski, ale jego strzał nogami wybija Konopko i żaden z naszych zawodników nie zdołał dobić piłki do bramki

45′ Koniec pierwszej połowy meczu. Mieliśmy kilka świetnych okazji, ale gramy bardzo nieskutecznie i przegrywamy z gospodarzami, którzy zdobyli gola po rzucie rożnym i mieli jeszcze poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego Jackiewicza. Liczy się jednak to co w bramce… 🙁

46′ Rozpoczynają gospodarze

46′ Błyskawiczne przejęcie piłki przez Zubowskiego, który wpadł w pole karne PŁOMIENIA, ale stracił piłkę w łatwy sposób

46′ Zmiana w zespole PŁOMIENIA – po przerwie na boisko wszedł Stawiecki w miejsce Turżonka

49′ Świetna sytuacja WARMII – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Matysiewicz dobrze zamknął dośrodkowanie i obrońca gospodarzy wybija piłkę z bramki!

51′ Żółta kartka dla Pawła Górskiego za krytykę decyzji sędziego dopuszczającego do bardzo ostrej gry ze strony PŁOMIENIA

54′ Po akcji WARMII Konopko ofiarną interwencją ubiegł szarżującego Sypytkowskiego

60′ Podanie Domurata na pole karne gospodarzy, ale Dzierzgowskiego ubiegł bramkarz PŁOMIENIA

61′ Domurat fauluje Gondka i otrzymuje żółtą kartkę

62′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:1 Tomasz Dzierzgowski! Szybki wrzut z autu Jagłowskiego do Dzierzgowskiego a ten wpada w pole karne gospodarzy i pewnym strzałem w długi róg zdobywa wyrównującego gola!

65′ Matysiewicz przejął bezpańską piłkę i mocno strzelił na bramkę, ale piłka przefrunęła ponad poprzeczką

67′ Rzut rożny dla WARMII, ale tracimy piłkę po złym dośrodkowaniu

68′ Zmiana w PŁOMIENIU – za Pomiana wchodzi Wesołowski

70′ Zmiana w WARMII – za Górskiego wchodzi Mateusz Cybulski

72′ Z rzutu wolnego dośrodkowywał piłkę w pole karne gospodarzy Zubowski, ale Konopko pewnie łapie piłkę

75′ Zmiana w PŁOMIENIU – za Stawieckiego wszedł Supiński

80′ Zmiana w WARMII – za Jagłowskiego wchodzi Piotr Chyliński

84′ Rzut rożny dla PŁOMIENIA

84′ Groźnie strzelał Jackiewicz po dośrodkowaniu, ale piłka przefrunęła ponad poprzeczką bramki Gieniusza

86′ Świetna okazja WARMII, ale sędzia dopatrzył się faulu Dzierzgowskiego na bramkarzu PŁOMIENIA

88′ Zmiana w WARMII – za Matysiewicza wchodzi Mikucki

88′ Rzut rożny dla grajewian

88′ Po dośrodkowaniu strzela głową Arciszewski, ale tuż nad poprzeczką!

90′ Trzy minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90′ + 1′ Rzut rożny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu faul zawodnika PŁOMIENIA i wznawia grę Gieniusz

90′ + 3′ Koniec meczu. WARMIA osiąga remis w meczu z czwartym w tabeli PŁOMIENIEM, ale jest niedosyt – mogliśmy ten mecz wygrać gdyby tylko bardziej skuteczni byli nasi piłkarze.

14.04.2015 Ełk, Stadion Miejski 

PAGED SKLEJKA PŁOMIEŃ Ełk – WARMIA Grajewo 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Adam Finfando 26′ , 1:1 Tomasz Dzierzgowski 62′

PŁOMIEŃ:18.Konopko – 22.Waszkiewicz, 4.Molski, 3.Finfando, 15.Safaryan – 10.Gondek, 11.Furman (Kpt), 7.Turżonek (46′ 20.Stawiecki, 75′ 23.Supiński), 5.Sklarzewski, 13.Pomian (68′ 6.Wesołowski)  – 21.Jackiewicz

REZERWA: 14.Ciuńczyk, 6.Wesołowski, 20.Stawiecki, 17.Sirant, 23.Supiński

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio, 3.Domurat, 17.Arciszewski, 15.Koszczuk – 8.Jagłowski (80′ 9.Chyliński), 13.P.Górski (Kpt) (70′ 19.Cybulski), 20.Matysiewicz (88′ 4.Mikucki), 16.Sypytkowski – 7.Dzierzgowski, 11.Zubowski

REZERWA: 52.Sobolewski – 18.Makowski, 2.Lekenta, 9.Chyliński, 10.Kozikowski, 19.Cybulski, 4.Mikucki

Sędzia: Grzegorz Kujawa (Olsztyn)

Żółte kartki: Pomian (PŁOMIEŃ), Sypytkowski, Górski, Domurat (WARMIA)

Widzów: 120


Foto: Agnieszka Czarnecka (elk.wm.pl)