PRZEGRANA WALKA W ŁOMŻY.

Porażką WARMII 1:3 zakończył się sobotni mecz naszego zespołu z ŁKS 1926 w Łomży. Grajewianie przegrali, bo w tym dniu byli po prostu słabsi od dobrze usposobionych gospodarzy. Początek meczu nie stał na wysokim poziomie. Z boiska wiało nudą i znacznie ciekawiej było na trybunach, gdzie kibice gospodarzy kilkukrotnie odpalali środki pirotechniczne ku rozpaczy rozgadanego spikera stadionowego, którego upomnienia drażniły chyba nawet przepływające w pobliskiej Narwi ryby… Na mecz dotarła też spora grupa kibiców wspierająca nasz zespół. Niestety, wskutek działań łomżyńskiej policji nie dotarli wszyscy nasi kibice pragnący obejrzeć ten mecz zatrzymani w Marianowie i …. kontrolowani aż do końca meczu! Cóż… mogłoby się wydawać, że Białoruś jest nieco dalej na wschodzie Europy.

Od początku spotkania przeważali gospodarze, ale nie stworzyli sobie sensownych okazji do zdobycia bramek. Duży wpływ na późniejsze losy meczu miała kontuzja, którą już w 12 minucie odniósł środkowy obrońca WARMII Łukasz Domurat. Nasz zawodnik z podejrzeniem wstrząsu mózgu po starciu z zawodnikiem gospodarzy został odwieziony karetką pogotowia do szpitala w Łomży. Gospodarze grali ostro, na pograniczu gry faul a sędzia pozwalał na taką grę, co w konsekwencji doprowadziło do pomeczowej wizyty w szpitalu także drugiego z naszych zawodników Kamila Randzio, którego schodzącego z boiska z opuchniętą twarzą nie poznawali nawet koledzy z zespołu… W 29 minucie Krystian Pomorski dość lekkim, ale precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Gieniusza wyprowadzając łomżan na zasłużone prowadzenie. Kilka minut później Olesiński z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę naszej bramki. W 42 minucie po błędzie bramkarza ŁKS 1926 fantastycznym lobem popisał się Paweł Sypytkowski i WARMIA wyrównała stan meczu.

Wydawało się, że zdobycie gola „do szatni” uskrzydli naszych piłkarzy na drugą połowę, tymczasem pierwsza akcja po rozpoczęciu drugiej części gry przyniosła gola dla gospodarzy. Wznowienie gry przez łomżan, akcja, rzut rożny a po dośrodkowaniu przytomne uderzenie Kacprzyka i znów gospodarze objęli prowadzenie. Tak błyskawicznie stracony gol na długie minuty całkowicie sparaliżował nasz zespół, który w pełni oddał inicjatywę gospodarzom. W 61 minucie Olesiński wykorzystał gapiostwo naszej defensywy i ustalił wynik meczu na 3:1 dla gospodarzy. W ostatnim kwadransie gry WARMIA stworzyła sobie kilka niezłych sytuacji, ale do końca meczu nie udało się już zdobyć gola. Z twardej, momentami zbyt ostrej gry zwycięsko wyszli gospodarze powiększając do 4 punktów swoją przewagę w tabeli nad WARMIĄ.

Dla czterech osób z naszej ekipy mecz skończył się dużo później po końcowym gwizdku sędziego. Po meczu Krzysztof Piekarski, Kamil Randzio i niżej podpisany udali się do łomżyńskiego szpitala, gdzie przebywał przewieziony wcześniej karetką Łukasz Domurat. Nasz obrońca po przejściu badań mógł wrócić do Grajewa. Na szczęście prześwietlenie nie wykazało złamania kości policzkowej Kamila Randzio, któremu przeciwnik „zafundował” potężną opuchliznę na twarzy. Istnieje szansa, że obaj poszkodowani zawodnicy wrócą do gry już na sobotni mecz w Grajewie z rezerwami JAGIELLONII.

Mecz w Łomży transmitował portal mylomza.pl i można obejrzeć go pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=m25WRFvv7rY

Zapis relacji LIVE z meczu w Łomży:

1′ Rozpoczyna WARMIA

4′ Za brzydki faul na Jagłowskim żółtą kartką został ukarany Maćkowski

5′ Ostrożnie zaczęły ten mecz oba zespoły i jak na razie nie było sytuacji podbramkowych

11′ Po okresie gry toczącej się w środku boiska WARMIA wywalczyła rzut rożny

12′ Po dośrodkowaniu mamy kolejny korner

12′ Urazu głowy doznał Łukasz Domurat

13′ Kolejne dośrodkowanie ale piłka mija pole karne i żaden z naszych zawodników nie opanował jej

15′ Nasz obrońca podczas walki o piłkę zderzył się głową z zawodnikiem ŁKS 1926 

17′ Dobra akcja WARMII – po dograniu piłki przez Dzierzgowskiego w znakomitej sytuacji był Paweł Górski, ale strzelił wysoko ponad poprzeczką!

17′ Będzie zmiana w naszym zespole – za Domurata wchodzi na boisko Mikucki

22′ Rzut rożny dla ŁKS

22′ Po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko i grę wznowi Gieniusz

24′ Nasz zespół dopinguje spora grupa kibiców która dotarła na stadion

25′ Spiker raz po raz upomina kibiców z Łomży, którzy już po raz drugi w tym meczu odpalają środki pirotechniczne – tym razem 6 czerwonych rac zabłysło na sektorze ŁKS

27′ Jak na razie ciekawiej jest na trybunach niż na boisku… jedyna okazja bramkowa Górskiego póki co nie została powtórzona z żadnej ze stron

29′ GOL dla ŁKS 1926. 1:0 Krystian Pomorski. Akcja gospodarzy i strzał z pola karnego Pomorskiego, piłka chyba odbiła się jeszcze od któregoś z naszych zawodników i wpadła do bramki tuż obok słupka. Przegrywamy 0:1… :/

32′ Żółta kartka dla Joao Carlosa za faul na Jagłowskim

34′ Kolejna żółta kartka dla zawodnika ŁKS – tym razem za symulowanie faulu

36′ Indywidualna akcja Dzierzgowskiego, który jest faulowany w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy ŁKS

36′ Kilka minut temu Łukasz Domurat opuścił stadion w Łomży odwieziony karetką pogotowia do szpitala

37′ Rzut rożny dla WARMII – nieudane rozegranie przez Sypytkowskiego i tracimy piłkę

38′ Szybki kontratak gospodarzy i rzut rożny dla ŁKS

39′ Dośrodkowanie na pierwszy słupek i po uderzeniu Sadowskiego piłka trafia w poprzeczkę naszej bramki!

40′ Kolejny korner dla gospodarzy

41′ Po dośrodkowaniu będzie następny rzut rożny dla łomżan

41′ Kolejne dośrodkowanie i piłka tym razem w rękach naszego bramkarza

42′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1 Paweł Sypytkowski! Akcja WARMII po której Dzierzgowski naciskał na bramkarza gospodarzy zmuszając go do wybicia piłki przed pole karne prosto pod nogi Sypytkowskiego, który kapitalnym lobem zza pola karnego strzelił efektownego gola! Wracamy do gry w tym meczu.

45′ Rzut rożny dla ŁKS – po dośrodkowaniu szybko przejmujemy piłkę

45 + 1′ Znów korner dla gospodarzy i po dośrodkowaniu niecelny strzał głową zawodnika gospodarzy

45 + 2′ Koniec pierwszej części meczu. Remisujemy 1:1 a ozdobą spotkania był gol Pawła Sypytkowskiego

46′ Drugą połowę rozpoczynają gospodarze i od razu zdobywają rzut rożny

46′ GOL dla ŁKS. 2:1 Daniel Kacprzyk. Po dośrodkowaniu strzał głową Joao Carlosa wybija przed siebie Gieniusz a stojący w polu karnym Kacprzyk dobija piłkę do siatki. Fatalnie zaczynamy drugą połowę meczu 🙁

51′ Znów groźnie pod naszą bramką ale piłka uderzona wzdłuż linii bramkowej nie dotarła do napastnika ŁKS

58′ Rzut rożny dla ŁKS

59′ Po dośrodkowaniu na chwilę przejmujemy piłkę ale wraca ona jak bumerang do gospodarzy

60′ Następny rzut rożny dla ŁKS

61′ GOL dla ŁKS. 3:1 Przemysław Olesiński. Po dośrodkowaniu niemrawa postawa naszej defensywy i bramkarza kończy się strzałem Olesińskiego i jest już 3:1 dla gospodarzy a nasz zespół jakby został w szatni…

65′ Zmiana w WARMII – za Górskiego wchodzi Rafał Kozikowski

67′ Zmiana w ŁKS – za Pomorskiego wchodzi Tomasz Brzozowski

68′ Rzut rożny dla ŁKS – po dośrodkowaniu piłka mija słupek bramki Gieniusza

70′ Zmiana w WARMII – za Adama Lekentę wchodzi na boisko Kamil Randzio

73′ Akcja WARMII, ale Zubowski za mocno podał do wychodzącego na pozycję Jagłowskiego

74′ Próbują nasi piłkarze jakby budząc się ze snu – teraz strzelał Dzierzgowski, ale broni Radchenko

77′ Strzał Kozikowskiego i piłkę łapie Radchenko

82′ Zmiana w WARMII – za Sypytkowskiego wchodzi na boisko Mateusz Cybulski

83′ Akcja WARMII lewą stroną boiska, ale podanie Cybulskiego trafia do obrońcy ŁKS

84′ Dobra okazja naszego zespołu – strzał Jagłowskiego minimalnie omija słupek bramki ŁKS

85′ Zmiana w ŁKS – za Sadowskiego wchodzi Albert Rydzewski

90′ Znakomita okazja WARMII – mocny strzał Jagłowskiego wzdłuż linii bramkowej i nie zdążył do piłki Dzierzgowski

90′ Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry

90′ + 5′ Koniec meczu. Przegrywamy 1:3 w Łomży po bardzo słabej drugiej połowie w wykonaniu naszego zespołu

28.03.2015 Łomża, Stadion Miejski

ŁKS 1926 Łomża – WARMIA Grajewo  3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Krystian Pomorski 29′, 1:1 Paweł Sypytkowski 42′ , 2:1 Daniel Kacprzyk 46′, 3:1 Przemysław Olesiński 61′

ŁKS 1926: 55.Radchenko – 4.Przysowa, 25.Joao Carlos, 17.Stankiewicz, 13.Staniórski (Kpt) – 11.Maciej Malinowski (90′ 15.Pisiak), 14.Kacprzyk, 18.Pomorski (67′ 22.Brzozowski), 8.Maćkowski – 16.Sadowski (85′ 21.Rydzewski), 7.Olesiński (78’ 24.Prusinowski)

REZERWA: 1.Lipka – 5.Aivazian, 24.Prusinowski, 15.Pisiak, 22.Brzozowski, 21.Rydzewski, 20.Marcin Malinowski

WARMIA: 1.Gieniusz – 2.Lekenta (70′ 5.Randzio), 3.Domurat (17′ 4.Mikucki), 17.Arciszewski, 15.Koszczuk – 8.Jagłowski, 20.Matysiewicz, 13.P.Górski (Kpt) (65′ 10.Kozikowski), 16.Sypytkowski (82′ 19.Cybulski) – 7.Dzierzgowski, 11.Zubowski

REZERWA: 52.Sobolewski – 18.Makowski, 4.Mikucki, 5.Randzio, 19.Cybulski, 9.Chyliński, 10.Kozikowski

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Żółte kartki: Maćkowski, Joao Carlos, Malinowski, Sadowski (ŁKS 1926), Matysiewicz (WARMIA)

Widzów: 800


Zdjęcie: mylomza.pl