WARMIA ROZPOCZĘŁA PRZYGOTOWANIA.

W czwartek 15 stycznia pod wodzą nowego szkoleniowca Mirosława Dymka rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze WARMII Grajewo. W pierwszych zajęciach po zimowej przerwie wzięło udział 22 zawodników:  Krzysztof Gieniusz, Łukasz Sobolewski – Kamil Randzio, Marcin Arciszewski, Wojciech Koszczuk, Adam Lekenta, Łukasz Domurat, Marcin Mikucki – Piotr Chyliński, Kacper Jagłowski, Rafał Kozikowski, Mateusz Cybulski, Paweł Matysiewicz, Paweł Sypytkowski, Daniel Tuzinowski, Paweł Górski, Krystian Górski, Damian Makowski – Tomasz Dzierzgowski, Damian Zubowski, Marcin Baczewski, Damian Gutowski. Oprócz tych zawodników z zespołem ćwiczył gościnnie były zawodnik WARMII Janusz Jasielczuk, który na stałe przebywa w Anglii. W porównaniu ze składem drużyny z rundy jesiennej do zespołu powrócił Marcin Arciszewski, który rozwiązał umowę z PŁOMIENIEM Ełk i zdecydował się na powrót do Grajewa. Do treningów po półrocznej przerwie powraca 18-letni utalentowany pomocnik Krystian Górski. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie opuszcza WARMII Piotr Chyliński, który nadal będzie reprezentował nasz Klub. Wszyscy ci, którzy spodziewali się większych zmian kadrowych i po zatrudnieniu przez Zarząd Klubu trenera Dymka zapowiadali przyjście „białostockiej armii zaciężnej”  muszą się mocno rozczarować… Zarząd naszego Klubu nadal stawia na zawodników z Grajewa, którzy z pomocą trzech zawodników z zewnątrz (Dzierzgowski, Zubowski i Gieniusz) będą reprezentowali WARMIĘ w rundzie wiosennej. Na dziś nie są przewidywane żadne transfery do naszego Klubu.

Na kolejnych zajęciach w piątek wśród trenujących brakowało dwóch zawodników: Łukasza Sobolewskiego, który wziął udział w treningu zespołu juniorów trenera Matysiewicza oraz Piotra Chylińskiego, który załatwiał prywatne sprawy w Warszawie. Wysoka frekwencja na treningach i zapał z jakim przystąpili do pracy pod wodzą trenera Dymka nasi piłkarze dają podstawy do optymizmu przed rundą rewanżową. W okresie przygotowawczym nasi piłkarze trenują na grajewskich obiektach – hala MOSiR i boisko „Orlik”.

Za tydzień 24 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży nasz zespół rozegra pierwszą grę kontrolną w okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem WARMII będzie… WARMIA Grajewo. To nie pomyłka. Nowy trener zdecydował, że chce dać szansę gry wszystkim zawodnikom i w związku z tym zaplanowaliśmy grę wewnętrzną w formie meczu kontrolnego na zasadach takich jak z zewnętrznym przeciwnikiem. Do kadry zespołu na ten mecz zostanie dołączonych kilku zawodników z zespołu juniorów młodszych.

Kolejne spotkania kontrolne WARMIA rozegra w następujących terminach:

31.01. w Ostrołęce z NARWIĄ Ostrołęka

07.02. w Łomży z RUCHEM Wysokie Mazowieckie

14.02. w Łomży z PŁOMIENIEM Ełk

21.02. w Łomży z OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka

28.02. w Łomży z MAGNATEM Juchnowiec

Na 7 marca zaplanowany jest przez prowadzący rozgrywki III ligi Podlaski Związek Piłki Nożnej mecz rundy rewanżowej w którym WARMIA podejmie w Grajewie FINISHPARKIET DRWĘCĘ Nowe Miasto Lubawskie. Jeśli jednak pogoda nie pozwoli na rozegranie tego spotkania nasz zespół w tym terminie zmierzy się w Łomży ze ZNICZEM Biała Piska.


Pierwszy trening piłkarze WARMII odbyli w hali MOSiR.