MIROSŁAW DYMEK TRENEREM WARMII GRAJEWO.

Nowym trenerem III-ligowego zespołu WARMII Grajewo został w środę Mirosław Dymek. Ten znany grajewskim kibicom szkoleniowiec legitymujący się licencją trenerską UEFA PRO pracował już w naszym Klubie w okresie od 2 grudnia 2006  do 30 czerwca 2007 roku. Angażując znanego ze znakomitej pracy z młodzieżą trenera Zarząd naszego Klubu pragnie zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju przede wszystkim dla młodych wychowanków WARMII. Liczymy, że na współpracy z trenerem Dymkiem skorzystają także nasi szkoleniowcy i wychowankowie Akademii Piłkarskiej.

Mirosław Dymek zastąpi na stanowisku szkoleniowca grajewskiego zespołu Artura Dakowicza, który na prośbę Zarządu Klubu zgodził się poprowadzić zespół do końca rundy jesiennej po niespodziewanej rezygnacji Leszka Zawadzkiego (nowego wójta gminy Jasionówka – gratulujemy!) w trakcie rozgrywek.

Urodzony 25 lutego 1970 roku w Kętrzynie nowy szkoleniowiec naszego zespołu to wychowanek białostockiej JAGIELLONII. W barwach tego zespołu  w 1988 roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów występując na pozycji bramkarza. Właśnie z „Jagą” Dymek związany był z zaledwie półroczną przerwą przez całą swoją karierę zawodniczą, rozgrywając w barwach tego klubu niemal 200 spotkań ligowych. Piłkarską karierę Mirosław Dymek zakończył w sezonie 2002/2003 zostając w białostockim klubie asystentem trenera Witolda Mroziewskiego. W kolejnych latach asystował w sztabie szkoleniowym JAGIELLONII dla takich trenerów jak Adam Nawałka, Ryszard Tarasiewicz i Jurij Szatałow, pełniąc nawet funkcję pierwszego trenera „Jagi” po zwolnieniu trenera Nawałki wiosną 2006 roku.  W tym samym 2006 roku z zespołem juniorów JAGIELLONII (rocznik 1989) zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów starszych. Kolejnym etapem na trenerskiej drodze Mirosława Dymka była właśnie WARMIA Grajewo. Po fatalnej rundzie jesiennej sezonu 2006/2007 gdy nasz zespół zajmował ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie pięcioma zdobytymi punktami, wiosną pod wodzą białostockiego szkoleniowca, który zmienił Przemysława Kołłątaja WARMIA zdobyła 18 punktów i utrzymała się w III lidze wówczas złożonej z czterech (a nie jak obecnie dwóch) województw. Z tamtego zespołu obecnie w kadrze WARMII jest sześciu zawodników: Krzysztof Gieniusz, Marcin Arciszewski (który po półrocznym pobycie w PŁOMIENIU Ełk wraca do Grajewa), Rafał Kozikowski, Piotr Chyliński, Paweł Górski i Daniel Tuzinowski

Po półrocznej pracy w Grajewie trener Dymek powrócił do Białegostoku do zespołu juniorów z którym przerwał pracę na półroczny kontrakt z WARMIĄ. Kolejne trenerskie dokonania Mirosława Dymka to awanse do II ligi z SOKOŁEM Sokółka w sezonie 2009/2010 oraz do III ligi z ŁKS Łomża w 2011 roku. We wrześniu 2013 roku Mirosław Dymek został trenerem II-ligowej CALISII Kalisz w której pracował do 30 lipca 2013 roku, gdy na skutek problemów organizacyjno – finansowych klub spadł z II ligi i… przestał istnieć. Ostatnie pół roku nasz nowy trener spędził pracując z młodzieżą.

Nowy szkoleniowiec rozpocznie pracę z zespołem 15 stycznia, gdy rozpoczną się zajęcia w ramach przygotowań do rundy wiosennej, której start zaplanowany jest na 7 marca.


Foto: wkaliszu.pl