DAMIAN ZUBOWSKI PIŁKARZEM WARMII GRAJEWO.

26-letni napastnik Damian Zubowski będzie w nadchodzącym sezonie 2014/2015 piłkarzem WARMII Grajewo.

Urodzony 22 stycznia 1988 roku w Białymstoku Zubowski był w ubiegłym sezonie najlepszym strzelcem zespołu LZS Narewka zdobywając w 28 występach aż 15 bramek. Zawodnik reprezentował LZS Narewka od rundy wiosennej 2012 roku. Wcześniej grał w MAZURZE Karczew, OLIMPII Zambrów, POGONI Łapy i ZNICZU Suraż, którego jest wychowankiem.

W ubiegłym tygodniu zawodnik związał się z naszym Klubem na sezon 2014/2015. Ze względu na zaplanowany wcześniej prywatny wyjazd do Stanów Zjednoczonych Damian Zubowski dołączy do naszego zespołu dopiero w pierwszych dniach sierpnia.

W związku z zakończeniem istnienia zespołu juniorów starszych trenera Wojciecha Kozikowskiego wszyscy zawodnicy z tego zespołu od lipca podejmą treningi z ekipą trenera Zawadzkiego.

Oprócz nich do zespołu dołączy urodzony w japońskim Koshigaya niespełna 18-letni napastnik Kamil Yamaguchi, który niedawno  sprowadził się do Grajewa – rodzinnego miasta jego mamy. Nasz Klub prowadzi rozmowy z MOSP JAGIELLONIA Białystok na temat powrotu do WARMII 18-letniego pomocnika Kacpra Jagłowskiego. Ten niezwykle utalentowany zawodnik występował w zespole trenera Kozikowskiego, ale ostatnie 3 lata spędził w Białymstoku. Wszystko wydaje się być na dobrej drodze aby Kacper w nowym sezonie grał w WARMII.

Wszystko wskazuje również na to, że do dyspozycji trenera Zawadzkiego będzie doświadczony obrońca/pomocnik (87 meczów w Ekstraklasie w barwach LECHA Poznań) …. Leszek Zawadzki. Nasz trener ostatni sezon w roli zawodnika spędził w klubie JASION Jasionówka, który w imponującym stylu awansował z A-klasy do Ligi Okręgowej. Ciekawostką jest, że był on najlepszym strzelcem zespołu, zdobywając aż 17 bramek w sezonie!

Tuż po zakończeniu ubiegłego sezonu decyzję o zakończeniu gry w naszym Klubie podjął dotychczasowy obrońca i kapitan WARMII Marcin Arciszewski. Będzie on od nowego sezonu reprezentował barwy PŁOMIENIA Ełk, którego trenerem ponownie został były zawodnik i szkoleniowiec WARMII Przemysław Kołłątaj. Nie zobaczymy też w barwach naszego Klubu Michała Osypiuka, któremu kończy się umowa z WARMIĄ. Pozostałe decyzje kadrowe powinny zostać podjęte do końca nadchodzącego tygodnia.


Damian Zubowski (Foto: http://zniczsuraz.futbolowo.pl)