TRZECI SPARING, DRUGIE ZWYCIĘSTWO.

W swoim trzecim tegorocznym sparingu WARMIA Grajewo pokonała w sobotę TĘCZĘ JBB Łyse 2:1. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży. Zespół TĘCZY prowadzony przez trenera Kazimierza Puławskiego (byłego szkoleniowca m.in. ORŁA Kolno i NARWI Ostrołęka) obecnie jest wiceliderem mazowieckiej Klasy Okręgowej w grupie ciechanowsko – ostrołęckiej. Po rundzie jesiennej piłkarze z klubu, którego sponsorem jest znana firma branży mięsnej JBB wyprzedzają między innymi NADNARWIANKĘ Pułtusk, która zaledwie kilka lat temu w sezonie 2007/2008 rywalizowała z WARMIĄ w III lidze piłkarskiej.

Sparing kończył tydzień intensywnych treningów. Nasi piłkarze od poniedziałku do piątku codziennie wykonywali ciężką pracę treningową pod opieką szkoleniowca Leszka Zawadzkiego.

Wysoka frekwencja na treningach sprawiła, że pomimo braku Daniela Tuzinowskiego (obóz szkoleniowy z zespołem Młodzików), Piotra Chylińskiego (sprawy osobiste), Damiana Gutowskiego (choroba) trener Zawadzki miał do dyspozycji na mecz z TĘCZĄ JBB aż 20 zawodników. W ubiegłym tygodniu po niemal dwuletniej przerwie wznowił treningi z zespołem 21-letni rozgrywający Paweł Matysiewicz.

Sobotni mecz rozpoczął się dla WARMII idealnie – już pierwsza akcja naszego zespołu przyniosła prowadzenie, gdy po błędzie obrońcy TĘCZY JBB przejął piłkę Tomasz Dzierzgowski i zdobył gola strzałem z pola karnego. Niestety, później było już dużo gorzej. Długimi okresami grę prowadzili rywale i trzeba przyznać, że prezentowali się bardzo dobrze. W grze WARMII było mnóstwo niedokładności, co było „wodą na młyn” dla szybko i pomysłowo grającej TĘCZY JBB. Wydaje się też, że nasi piłkarze nieco zlekceważyli rywala i liczyli na łatwe zwycięstwo. W 27 minucie po faulu na polu karnym sędzia podyktował „jedenastkę” dla naszych rywali, którą na wyrównującego gola zamienił silnym strzałem Adrian Gwiazda. Końcówka pierwszej połowy znów należała do WARMII – po podaniu Dzierzgowskiego Paweł Górski strzałem z bliska pewnie pokonał bramkarza TĘCZY JBB.

Na drugą połowę w naszym zespole wyszli na boisko zmiennicy. Na dodatek wielu z nich zagrało na nietypowych dla siebie pozycjach – na przykład środek obrony tworzyli Paweł Matysiewicz z Patrykiem Olszyńskim. Pomimo kilku sytuacji do zdobycia bramek z obu stron rezultat meczu nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wygraną WARMII 2:1. Jest jeszcze wiele do poprawy w grze naszego zespołu, ale temu mają służyć sparingi i kolejne zajęcia treningowe. Za tydzień w sobotę 15 lutego WARMIĘ czeka poważny sprawdzian – nasi piłkarze zagrają w Zambrowie z II-ligową OLIMPIĄ.

08.02.2014 Łomża

WARMIA Grajewo – TĘCZA JBB Łyse 2:1 (2:1)

1:0 Tomasz Dzierzgowski 2’, 1:1 Adrian Gwiazda 27’ (rzut karny), 2:1 Paweł Górski 42’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (46’ K.Górski), Domurat (46’ Matysiewicz), Arciszewski (46’ Olszyński), Koszczuk (46’ Mikucki) – Randzio (46’ Golubiewski), Strzeliński (46’ Kozikowski), Sypytkowski (75’ Domurat), Osypiuk (46’ Cybulski), P.Górski (46’ Kiersznowski) – Dzierzgowski (46’ Baczewski)

TĘCZA JBB: Filipkowski – Golan, Milewski, Cekała, Leszka – Kania, Maciej Szymański, Śniepka, Zalewski – Bałdyga, Gwiazda

Po przerwie grali także: Aptacy – Siwak, Piotr Magdaleński, Dąbkowski, Kamil Bednarczyk, Polewaczyk, Murach

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)