PORAŻKA W LUBAWIE.

W minioną sobotę w Lubawie piłkarze WARMII Grajewo w swoim ostatnim wyjazdowym występie w rozgrywkach III ligi sezonu 2012/2013 ulegli MOTOROWI Lubawa 2:3. Mecz obu zespołów zajmujących miejsca spadkowe nie był wielkim widowiskiem, choć padło w nim pięć bramek. Nasza drużyna po dobrej grze w Elblągu przeciwko silnej OLIMPII 2004 tym razem zanotowała słabszy występ. Gospodarze zwycięstwem nad WARMIĄ uczcili uroczystość pożegnania kończącego przygodę z grą w piłkę kapitana swego zespołu Piotra Dymowskiego. 
Pierwsze pół godziny odbywającego się w upale meczu przeważał MOTOR, który stanowczo zbyt często tworzył sytuacje podbramkowe po błędach naszej obrony osłabionej absencją pauzującego za żółte kartki i nieźle spisującego się w poprzednich meczach Mateusza Tuzinowskiego. Niespodziewanie prowadzenie zdobyła jednak WARMIA, gdy po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego mocnym i celnym strzałem popisał się Konrad Kowalko. Strzelec bramki dla naszej drużyny dwie minuty po zdobytym golu popełnił błąd wybijając piłkę prosto pod nogi Śnieżawskiego, który wyrównał na 1:1. Kilka minut przed końcem pierwszej części meczu znów w pierwszoplanowej roli wystąpił Kowalko, który pokonał własnego bramkarza po dośrodkowaniu Łukasza Wietechy i wcześniejszej stracie piłki Chylińskiego. W drugiej połowie nasz zespół nadal grał słabo. Wykorzystali to gospodarze, którzy za sprawą aktywnego Łukasza Wietechy zdobyli trzeciego gola. WARMIA szukała swoich szans na bramki i skorzystała z prezentu bramkarza MOTORU Malanowskiego, który w fatalny sposób zagrał piłkę, po czym przejął ją Piotr Chyliński i strzelił do pustej bramki. To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać nasz zespół. Porażka naszego zespołu nie zmieniła jego sytuacji w tabeli. Zajmujący przed sobotnim meczem 15 miejsce w tabeli MOTOR odrobił trzy punkty straty i ma już tylko jedno “oczko” mniej od WARMII, która jest czternasta. Ostatnia kolejka spotkań w najbliższą sobotę zadecyduje o tym które miejsce w końcowej tabeli rozgrywek III ligi zajmie grajewski zespół.
 
W najbliższych dniach powinno się rozstrzygnąć, czy będzie to miejsce spadkowe. Póki to się jednak stanie, prowadzący rozgrywki III ligi w przyszłym sezonie Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie musi zdecydować o ilości zespołów, które będą w przyszłym sezonie rywalizowały w III lidze. Ze względu na likwidację rozgrywek Młodej Ekstraklasy akces do gry w III lidze zgłosiła JAGIELLONIA Białystok, która chce na tym poziomie posiadać zespół rezerw zlikwidowany klika lat temu. Podlaski Związek Piłki Nożnej w Białymstoku, który prowadzi rozgrywki w obecnym, kończącym się sezonie postuluje rozszerzenie ligi do 18 zespołów. Sytuacja w naszej lidze jest dość skomplikowana – nie wiadomo, czy na grę w II lidze zdecyduje się OLIMPIA Zambrów. Do tego dochodzi niepewny los zajmującej pozycję spadkową w II lidze wschodniej CONCORDII Elbląg, która w przypadku spadku grałaby w naszej III lidze. Tymczasem najnowsze wieści z Elbląga są takie, że CONCORDIA zamierza się połączyć z drugoligową OLIMPIĄ. Niewykluczone więc, że w tej sytuacji WARMIA utrzyma się w III lidze. Nasza drużyna w najbliższą sobotę kończy nieudany sezon meczem z HURAGANEM Morąg, który odbędzie się w Grajewie o godzinie 17:00. Nasi piłkarze aby być pewni utrzymania 14 miejsca muszą ten mecz wygrać i …czekać na rozstrzygnięcia dotyczące składu III ligi w kolejnym sezonie. 

08.06.2013 Lubawa, Stadion Miejski

MOTOR Lubawa – WARMIA Grajewo 3:2 (2:1) 

0:1 Konrad Kowalko 32′ 1:1 Marek Śnieżawski 34′, 2:1 Konrad Kowalko (samobójcza) 41′, 3:1 Łukasz Wietecha 65′, 3:2 Piotr Chyliński 67′

MOTOR: 22. Malanowski – 5. Kowalski, 14. A. Wietecha, 6. Rzeźnikiewicz (46′ 9. Lipowski) 13. Ksiuk – 20 Dymowski (Kpt) (90′ 2. Groszkowski), 7. Kocięda (77′ 4. Żmijewski), 15. Mederski, 10. Ł.Wietecha – 19. M. Śnieżawski (86′ 11. Śmigielski), 18. Jabłonowski

REZERWA: 1. Licznerski – 9. Lipowski, 4. Żmijewski, 11. Śmigielski, 2. Groszkowski, 3. Waląg

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio (88′ 2. Grochowski), 21. Koszczuk, 10. Kowalko, 4. Mikucki – 6. Chyliński, 17. Arciszewski (Kpt), 7. Kozikowski, 16. Sypytkowski – 19. Gutowski (71′ 13. Lekenta), 8. Krukowski (88′ 9. Baczewski)

REZERWA: 12. Boufał – 13. Lekenta, 9. Baczewski, 11. Szumowski, 2. Grochowski

Sędzia: Grzegorz Kujawa (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Kowalko (WARMIA)

Widzów:70

1′ Rozpoczęli grajewianie

6′ Rzut rożny dla MOTORU po błędzie Kamila Randzio

6′ Po dośrodkowaniu piąstkuje piłkę Gieniusz ale po chwili piłka wraca na nasze pole karne i jest drugi rzut rożny dla gospodarzy

7′ Wrzutka na nasze pole karne i niecelny strzał głową zawodnika MOTORU. Bardzo niepewna gra obrony naszego zespołu od pierwszych minut spotkania

10′ Znów błąd naszej obrony, po którym piłka trafia na prawą stronę boiska do Kociędy a ten oddaje strzał na bramkę Gieniusza – piłka muska poprzeczkę i wychodzi ponad nią na aut bramkowy

14′ Cały czas przewaga MOTORU, ale teraz mamy rzut rożny po jednym z nielicznych wypadów naszych zawodników na połowę MOTORU

15′ Dobre dośrodkowanie Kozikowskiego na pole karne, lecz żaden z naszych piłkarzy nie strącił piłki

19′ Akcja gospodarzy zakończona strzałem Mederskiego – uderzenie jednak było niecelne

23′ Rzut rożny dla MOTORU, ale najpierw przerwa w grze na uzupełnienie płynów. W Lubawie jest w słońcu ponad 30 stopni

25′ Dośrodkowaną piłkę wybija z naszego pola karnego Koszczuk

30′ Następny rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Łukasza Wietechy, fatalny błąd Gieniusza ale Ksiuk z 1 metra nie trafia do pustej bramki. Nasi piłkarze nie wyszli jeszcze z autokaru…

32′ Faulowany Mikucki w okolicy pola karnego MOTORU – rzut wolny z prawej strony boiska

32′ GOOOOOL dla WARMII!! Zaskakująco odwracają się losy meczu po półgodzinnej przewadze MOTORU. Po świetnym dośrodkowaniu Kozikowskiego z rzutu wolnego kapitalnym, mocnym uderzeniem głową z 11 metra popisał się Konrad Kowalko i prowadzimy w Lubawie 1:0. To na dobrą sprawę była pierwsza akcja WARMII pod bramką gospodarzy od początku meczu. 🙂

34′ GOL dla MOTORU. Krótko cieszyliśmy się prowadzeniem. Fatalny błąd popełnił… strzelec bramki dla WARMII Konrad Kowalko, który wybił piłkę prosto pod nogi Marka Śnieżawskiego a ten nie dał szans Gieniuszowi i jest 1:1.

37′ Dobra akcja WARMII rozpoczęta przez Koszczuka. Podanie Kozikowskiego do Gutowskiego, ale nasz napastnik był na pozycji spalonej

40′ Okazja grajewian – Krukowski podał do Gutowskiego, który w dobrej sytuacji zamiast strzelać na bramkę próbował przelobować bramkarza i piłka minęła poprzeczkę

41′ GOL dla MOTORU. Błąd Chylińskiego, który głupio stracił piłkę. Akcja lewą stroną Łukasza Wietechy – wrzutka w pole karne i fatalna interwencja Konrada Kowalko, który kieruje piłkę do własnej bramki. Przegrywamy 1:2 🙁

45′ Gieniusz wybija piłkę na rzut rożny po wydawało się niegroźnym strzale

45′ Na szczęście po dośrodkowaniu bez zagrożenia pod naszą bramką

45′ + 1′ Pan Grzegorz Kujawa kończy pierwszą połowę meczu, po której przegrywamy 1:2

46′ Rozpoczynają gospodarze – w ich zespole po przerwie na boisku w miejsce Rzeźnikiewicza pojawia się Mariusz Lipowski

47′ Rzut wolny dla MOTORU z okolic naszego pola karnego – dośrodkowaną piłkę wybija Wojciech Koszczuk

53′ Kocięda po indywidualnej akcji strzela bardzo niecelnie

58′ Rajd Jabłonowskiego na naszą bramkę i strzał, który Gieniusz wybija na rzut rożny

59′ Po rzucie rożnym przejmujemy piłkę

59′ Strzał Krukowskiego obok bramki Malanowskiego

61′ Rzut rożny dla MOTORU – szybko przejmują piłkę grajewianie

63′ Bardzo niecelny strzał Jabłonowskiego –  sporo problemów mają nasi obrońcy z tym szybkim, niewysokim zawodnikiem

64′ Fatalny błąd obrońcy MOTORU, który podał piłkę do swojego bramkarza – przejął ją Chyliński, ale uderzył prosto w bramkarza

65′ GOL dla MOTORU. Fatalny błąd naszej obrony i bramkarza, którzy stali nieporadnie co wykorzystał Łukasz Wietecha i z bliska strzelił w róg naszej bramki.

67′ GOL dla WARMII! Bramkarz MOTORU próbował swoich sił w polu – na „zakos” ograł Kozikowskiego, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, która trafia do Chylińskiego a ten strzela do pustej bramki. Kuriozalna bramka i jest 3:2 dla MOTORU.

70′ Gutowski sam na sam z bramkarzem MOTORU, ale nie opanował piłki, którą czystym wślizgiem w polu karnym wybił mu obrońca gospodarzy

71′ Zmiana w WARMII – za Gutowskiego na boisko wchodzi Adam Lekenta, dla którego jest to drugi występ w III lidze

75′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Kozikowskiego, strzela Kowalko, ale broni bramkarz MOTORU

77′ Bardzo niecelny strzał Sypytkowskiego

77′ Zmiana w zespole gospodarzy – za Kociędę wchodzi Żmijewski

79′ Żółta kartka za faul dla Konrada Kowalko

80′ Z rzutu wolnego sprzed naszego pola karnego strzela Jabłonowski, ale piłka trafia w mur złożony z naszych zawodników

84′ Gieniusz wybija piłkę na rzut rożny dla MOTORU po uderzeniu z rzutu wolnego

85′ Zamieszanie pod naszą bramką – strzał w róg zawodnika MOTORU wybija na kolejny korner Gieniusz

85′ Po rzucie rożnym szybko przejmujemy piłkę

86′ Zmiana w MOTORZE – za Śnieżawskiego wchodzi Śmigielski

87′ Rzut rożny dla MOTORU – a po chwili kolejny. O mały włos Konrad Kowalko nie zdobył drugiego samobójczego gola…

87′ Po rzucie rożnym bez zagrożenia pod naszą bramką

88′ Podwójna zmiana w naszym zespole – na boisko wchodzą Grochowski i Baczewski w miejsce Kamila Randzio i Krzysztofa Krukowskiego

89′ Znowu rzut rożny dla MOTORU – niepewna interwencja Gieniusza, ale przejmuje piłkę Kowalko

90′ Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 3′ Zmiana w MOTORZE – za Dymowskiego, który tym meczem kończy swoją przygodę z piłką nożną wchodzi na boisko

90′ + 6′ Sędzia kończy spotkanie – przegrywamy ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie 2:3

Relacja video z meczu (I połowa): https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tYe2npgA0GQ

II połowa: https://www.youtube.com/watch?v=N87W6eUzAeM&feature=player_embedded

Krzysztof Gieniusz w Lubawie trzykrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki WARMII

(Foto: e-lubawa.pl)