NAGRODA ZA AMBICJĘ.

Po emocjonującym meczu WARMIA pokonała w sobotnie popołudnie na własnym boisku znacznie wyżej notowany w tabeli III ligi MKS Korsze 2:1. Nasi piłkarze przystąpili do tego spotkania bez kontuzjowanego Rafała Kozikowskiego oraz byłego już grającego trenera zespołu Roberta Speichlera, który decyzją Zarządu Klubu został zwolniony ze swoich funkcji po środowym meczu z ŁKS 1926 Łomża. Nowy duet szkoleniowców, którzy poprowadzą zespół do końca bieżących rozgrywek – Daniel Tuzinowski i Wojciech Kozikowski odbył przed meczem z MKS zaledwie jeden trening z zespołem. Mecz rozpoczął się od ataków gości, którzy w pierwszych minutach meczu raz po raz docierali do naszego pola karnego. Przemeblowana obrona WARMII (grający ostatnio na pozycji środkowego obrońcy Marcin Arciszewski został przesunięty do środka pomocy) miała sporo problemów z szybkimi zawodnikami gości. W 20 minucie meczu piłkarze MKS dosłownie „rozklepali” naszą drużynę, przeprowadzając świetną akcję, po której Bukowski z najbliższej odległości pokonał Gieniusza. Po zdobyciu gola goście nie zwolnili tempa i wydawało się, że kolejne bramki dla nich są kwestią czasu. Nasi piłkarze obudzili się jednak i w 33 minucie stworzyli sobie znakomitą okazję – Damian Gutowski oddał strzał na bramkę Milkiewicza, ale piłka odbiła się od słupka i wyszła poza bramkę. Pięć minut później ładna akcja Pawła Sypytkowskiego zakończyła się jego strzałem w tzw. „długi” róg bramki. Część kibiców krzyknęła „JEST!”, ale piłka ominęła słupek dosłownie o kilka centymetrów.

Druga połowa zaczęła się dla nas fatalnie. W 48 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości po faulu Chylińskiego na zawodniku MKS. Do piłki podszedł etatowy wykonawca karnych w zespole gości Krzysztof Piwiszkis i… przestrzelił. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza bramkę. Ciekawostką jest to, że to drugi niewykorzystany rzut karny przez tego piłkarza w mijającym tygodniu – w środę Piwiszkis zmarnował „jedenastkę” w meczu z WISSĄ Szczuczyn. Nie wykorzystany przez rywali rzut karny dodał animuszu naszym piłkarzom, którzy ambitnie walczyli o wyrównanie. W 72 minucie po faulu Piwiszkisa WARMIA uzyskała rzut wolny, który wykonał Paweł Sypytkowski. Strzał naszego zawodnika sprawił duży kłopot bramkarzowi gości, który odbił piłkę a Krzysztof Krukowski wykazał się czujnością i z bliska trafił do siatki. Ostatni kwadrans meczu to spore emocje i kilka doskonałych sytuacji bramkowych dla obu zespołów. Dwie minuty po bramce Krukowskiego Gieniusz kapitalną interwencją uchronił WARMIĘ przed utratą gola. W 82 minucie za zagranie ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny tym razem dla WARMII. Jego pewnym egzekutorem okazał się Krukowski, który tym samym został bohaterem spotkania. Warto dodać, że Krzysztof, który studiuje w Gdańsku nie trenuje na co dzień z zespołem i może występować w nim jedynie podczas pobytu w rodzinnych stronach. W sobotę walczył z całych sił i był wyróżniającym się zawodnikiem w naszej ekipie. W końcówce meczu WARMIA miała świetną okazję do podwyższenia wyniku, ale Koszczuk w ostatniej chwili został uprzedzony przez bramkarza w sytuacji sam na sam z Milkiewiczem. W doliczonym czasie gry MKS miał jeszcze dwa kolejne rzuty rożne, ale dzięki ofiarności naszych obrońców goście nie stworzyli po kornerach większego zagrożenia.

Niestety, kilka minut przed końcem kontuzji doznał Karol Kosiński, który najprawdopodobniej tym samym zakończył występy w tym sezonie. To zła informacja, bo trudno będzie go zastąpić na boisku, zwłaszcza że kontuzjowany jest też Rafał Kozikowski. Już w środę o godzinie 17:00 WARMIA zagra kolejny mecz ligowy w Elblągu z tamtejszą OLIMPIĄ 2004. Będzie to zaległe spotkanie, które miało się odbyć 6 kwietnia a zostało przełożone ze względu na fatalny stan boiska.  

01.06.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – MKS Korsze  2:1 (0:1) 

Bramki: 0:1 Jacek Bukowski 20′, 1:1 Krzysztof Krukowski 72′, 2:1 Krzysztof Krukowski (rzut karny) 83′

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio, 20. M.Tuzinowski, 10. Kowalko, 4. Mikucki – 6. Chyliński (76′ 21. Koszczuk), 17. Arciszewski (Kpt), 15. Kosiński (88′ 13. Lekenta), 16. Sypytkowski – 11. Gutowski (70′ 9. Baczewski), 8. Krukowski(90′ 18. Szumowski)

REZERWA: 12. Boufał – 13. Lekenta, 9. Baczewski, 21. Koszczuk, 18. Szumowski

MKS: 12. Milkiewicz – 5. Fedczak (78′ 3. P.Branicki), 16. D.Sawicki, 11. Paweł Sawicki, 7. Solecki – 24. Bukowski, 10. Piwiszkis (Kpt), 77. Roksela (56′ 42. Czyrski), 17. Miłoszewski – 13. Piotr Sawicki, 29. Krajewski (81′ 91. M.Branicki)

REZERWA: 83. Kotkowski – 3. Branicki, 42. Czyrski, 91. Branicki, 9. Filipowicz

Sędzia: Andrzej Sobolewski (Augustów)

Żółte kartki: Tuzinowski, Baczewski (WARMIA), Roksela, Piwiszkis, D.Sawicki (MKS)

Widzów: 100

1′ Rozpoczyna WARMIA

2′ Groźna akcja gości, ale na nasze szczęście Piotr Sawicki nie trafił w piłkę

4′ Jak na razie przeważają goście – ostre dośrodkowanie z prawej strony ale piłkę łapie Gieniusz

5′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Kosińskiego odbija obrońca MKS

6′ Świetna akcja WARMII – Gutowski zagrywa do Krukowskiego i ten jest w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego piłkarza

7′ Rzut rożny dla MKS – po dośrodkowaniu wybija piłkę Konrad Kowalko

9′ Żółta kartka dla Damiana Rokseli za faul na naszym zawodniku

11′ Drugi rzut rożny dla MKS – krótko zagrana piłka i lekki strzał Miłoszewskiego bez problemu broni Gieniusz

12′ Znów niezła akcja gospodarzy, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę sygnalizując spalonego

13′ Znów rzut rożny dla gości – dośrodkowanie przejmuje Arciszewski

15′ Dobre podanie otrzymał Krukowski, ale upadł na linii pola karnego naciskany przez obrońcę MKS. Sędzia nakazał grać dalej

16′ Mocny strzał Piwiszkisa mija naszą bramkę

17′ Tym razem na bramkę Gieniusza strzelał Paweł Sawicki, ale bardzo niecelnie

18′ Rzut wolny dla MKS z 18 metrów w okolicach narożnika naszego pola karnego – groźne dośrodkowanie wybijają nasi obrońcy

20′ GOL dla MKS. Filmowa akcja gości – piłka jak po sznurku wędrowała między piłkarzami MKS. Paweł Sawicki wzdłuż bramki podał do Bukowskiego, który z najbliższej odległości mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Gieniusza. Przegrywamy 0:1 🙁

25′ Fatalne wybicie Mateusza Tuzinowskiego z naszego pola karnego przejmuje Bukowski i strzela na bramkę, ale Gieniusz jest na swoim miejscu i pewnie broni

27′ Dobra akcja WARMII – z prawej strony boiska niemal z linii końcowej dośrodkowuje Mikucki, ale Milkiewicz rozpaczliwą interwencją chwyta piłkę

29′ Bardzo dobre dośrodkowanie Soleckiego i zły strzał głową Pawła Sawickiego obok naszej bramki

31′ Dośrodkowanie z prawej strony do Bukowskiego, który z bliska strzela wysoko ponad bramką – za łatwo wchodzą w nasze pole karne piłkarze MKS

33′ Powinno być 1:1! Mikucki podał do Gutowskiego, który pomimo asysty obrońcy MKS oddał strzał na bramkę Milkiewicza – piłka odbiła się od słupka i wyszła poza bramkę

35′ Strzelał Roksela, ale Gieniusz pewnie bronił

36′ W rewanżu minimalnie niecelny strzał Mikuckiego

37′ Rzut rożny dla gości, szybko wybijają piłkę obrońcy WARMII

38′ Znów kapitalna szansa WARMII na zdobycie gola – Sypytkowski ograł obrońcę MKS i strzałem w długi róg próbował pokonać bramkarza, ale piłka o centymetry ominęła słupek!

40′ Lewą stroną szarżował Sypytkowski, ale popychany przez zawodnika gości stracił piłkę

44′ Dobra akcja WARMII – Chyliński strzela z 16 metrów, ale jego strzał blokuje obrońca z Korsz

44′ Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkowuje Sypytkowski, ale Milkiewicz wybija piłkę. Znów było groźnie pod bramką MKS

45′ Koniec pierwszej części meczu, po której WARMIA przegrywa z MKS Korsze 0:1

46′ Drugą połowę meczu rozpoczynają goście

48′ Piotr Chyliński sfaulował w polu karnym piłkarza MKS i będzie rzut karny dla gości

48′ Piwiszkis z „jedenastki” strzela w poprzeczkę i piłka wychodzi ponad bramkę Gieniusza

51′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Kosińskiego wybijają obrońcy gości

52′ Okazja dla WARMII – obrońca MKS zagrywa piłkę ręką, ale sędzia nakazuje grać dalej!

53′ Rzut rożny dla WARMII, ale po dośrodkowaniu wybijają piłkę zawodnicy MKS

56′ Zmiana w zespole gości – za Rokselę wchodzi na boisko Czyrski

57′ Rzut rożny dla WARMII, ale obrońcy MKS przejmują piłkę

61′ Znów korner dla naszego zespołu, ale najpierw chwila przerwy w grze – na boisku leży kontuzjowany Arciszewski, któremu udzielana jest pomoc medyczna

62′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego – wielkie zamieszanie pod bramką gości, ale w końcu jeden z obrońców wybił piłkę poza pole karne

65′ Rzut wolny dla WARMII z 30 metrów – bardzo mocny strzał Sypytkowskiego i… bardzo niecelny

65′ Błąd Mateusza Tuzinowskiego, po którym piłkę przejmują goście – strzał Czyrskiego jest niecelny

67′ Świetna okazja gości, ale kapitalną interwencją Gieniusz ratuje nasz zespół przed utratą gola po strzale Bukowskiego

68′ Rzut rożny dla WARMII, po którym „główkuje” Kowalko a Bukowski wybija piłkę z bramki

70′ Zmiana w WARMII – za Gutowskiego na boisko wchodzi Baczewski

71′ Piwiszkis fauluje szarżującego na bramkę Krukowskiego i otrzymuje żółtą kartkę

72′ GOOOOOL!!! Świetny strzał Sypytkowskiego z rzutu wolnego, Milkiewicz odbija piłkę a z najbliższej odległości kieruje ją do siatki Krukowski i jest 1:1!

74′ Goście mieli znakomitą okazję do zdobycia gola, ale świetną interwencją popisał się Gieniusz

75′ Rzut rożny dla MKS, po dośrodkowaniu piłkę przejmują grajewianie

76′ Zmiana w WARMII – za Chylińskiego na boisko wchodzi Koszczuk

78′ Zmiana w MKS za Fedczaka na boisko wchodzi Paweł Branicki

80′ Żółta kartka dla Mateusza Tuzinowskiego

81′ Kolejna zmiana – za Krajewskiego wchodzi na boisko Mateusz Branicki

82′ Zagranie ręką zawodnika gości w polu karnym i rzut karny dla WARMII!

83′ GOOOOOOOOOLLLL!! Krzysztof Krukowski pewnym strzałem zdobywa gola i wygrywamy 2:1!

86′ Na spalonym Baczewski

87′ Przerwa w grze – na boisku leży kontuzjowany Karol Kosiński

88′ Zmiana w WARMII – za kontuzjowanego Kosińskiego wchodzi na boisko debiutant Adam Lekenta

89′ Żółta kartka dla Damiana Sawickiego

90′ Świetna okazja dla WARMII – Koszczuk sam na sam z bramkarzem, który jednak ubiegł naszego zawodnika – po chwili pięknym strzałem popisał się Lekenta, który próbował przelobować bramkarza, ale Milkiewicz załapał piłkę

90′ Sędzia Sobolewski doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Arciszewski mocno strzelał z 40 metrów ale ponad bramką MKS

90′ + 3′ Na boisko wchodzi Mateusz Szumowski za Krzysztofa Krukowskiego

90′ + 3′ Dwa rzuty rożne dla gości – bez większego zagrożenia pod naszą bramką

90′ + 4′ Koniec meczu! WARMIA wygrywa 2:1 po dwóch golach Krzysztofa Krukowskiego

Krzysztof Krukowski przyjechał ze studiów na długi weekend i zdobywając dwie bramki pomógł drużynie wygrać z MKS Korsze.