NA TARCZY.

Na tarczy wrócili z Ostródy piłkarze grajewskiej WARMII. W swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej rozgrywek III ligi ulegli SOKOŁOWI 0:2. Był to premierowy występ naszego zespołu na nowoczesnym obiekcie jakim jest Stadion Miejski w Ostródzie. Ten wybudowany kosztem niemal 39 milionów złotych i oddany do użytku w 2011 roku stadion piłkarski posiadający także boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią (95 × 60 m), korty tenisowe (6, w tym 2 zadaszone), całoroczne lodowisko (20 × 30 m), ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboard’ową jest z całą pewnością najnowocześniejszym obiektem Warmii i Mazur.
Uskrzydlony wyjazdowym zwycięstwem nad WISSĄ Szczuczyn SOKÓŁ od początku meczu zaatakował WARMIĘ. Na marginesie trzeba dodać, że walkower dla SOKOŁA w meczu z WISSĄ odbił się w Ostródzie szerokim echem. Niestety, musieliśmy się wstydzić za sąsiadów z powiatu, bo tamtejsi kibice pytali nas po przyjeździe o to, czy i my mamy zamiar wystawiać do gry nieuprawnionych zawodników, nie mogąc zrozumieć jak na poziomie III ligi można dopuszczać do takich sytuacji, w których wpisuje się do protokołu meczowego nieuprawnionego zawodnika pod innym nazwiskiem?
Z przebiegu gry SOKÓŁ z całą pewnością zasłużył na zwycięstwo. Tylko świetnej dyspozycji Krzysztofa Gieniusza nasi piłkarze zawdzięczają utratę zaledwie jednej bramki w pierwszej połowie meczu. Już w 16 minucie meczu po strzale zawodnika SOKOŁA piłka odbiła się od poprzeczki naszej bramki. Po jednym z kilku rzutów rożnych dla gospodarzy ładnym strzałem popisał się Podhorodecki, który w 33 minucie zdobył prowadzenie dla ostródzian. WARMIA próbowała przeciwstawić się naporowi gospodarzy organizując akcje zaczepne i kontrataki, jednak siła ofensywna naszego zespołu była w tym meczu nikła. Na dodatek po zejściu z boiska Kozikowskiego a w końcówce meczu także Piotra Chylińskiego jeszcze bardziej osłabła. Właśnie Chyliński w 76 minucie stworzył najlepszą w tym meczu okazję do zdobycia gola dla WARMII, gdy popisał się indywidualną akcją prawą stroną boiska, lecz jego silny strzał w długi róg bramki SOKOŁA ominął słupek. Choć z przebiegu gry na pewno zwycięstwo SOKOŁA jest zasłużone i mogłoby być wyższe, to trudno powiedzieć jak skończyłby się ten mecz, gdyby ta właśnie akcja Chylińskiego zakończyła się wyrównującą bramką. SOKÓŁ szybko potwierdził, że niewykorzystane sytuacje się mszczą – dwie minuty później Golubiewski zupełnie niepotrzebnie sfaulował zawodnika gospodarzy a po dośrodkowaniu z rzutu wolnego kapitan SOKOŁA Bogdan Miłkowski ustalił wynik meczu na 2:0.
WARMII w tym meczu zabrakło przede wszystkim siły ofensywnej. Nie stwarzaliśmy szans bramkowych a i w obronie przydarzyło się kilka sporych błędów. Nie byliśmy faworytem tego meczu, ale żal porażki i straconych punktów, bo wydaje się że co najmniej remis był w zasięgu naszych piłkarzy. Za tydzień w sobotę 27 kwietnia o godzinie 16:00 WARMIA zagra w Grajewie z ORŁEM Kolno, który po fatalnej rundzie jesiennej, w której nie zdobył ani jednego punktu wiosną zdobył już dwa. W niedzielę zremisował u siebie z WISSĄ Szczuczyn 1:1 stając się autorem bodaj największej sensacji tej kolejki spotkań.

Oto zapis relacji LIVE z meczu WARMII z SOKOŁEM. Po raz pierwszy relacja przeprowadzana była w nowej oprawie graficznej. Mamy nadzieję, że pomimo drobnych kłopotów technicznych w trakcie jej przeprowadzania spotkała się z Państwa uznaniem.

1′ Mecz rozpoczynają grajewianie
6′ Z 16 metrów na bramkę Gieniusza strzelał Narojczyk, ale piłka minęła słupek
9′ Pierwsza akcja WARMII – podanie Speichlera do Tuzinowskiego, który jednak strzela ponad bramką SOKOŁA
10′ Bardzo groźnie pod naszą bramką – Miłkowski znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem po tym, gdy nasi piłkarze sygnalizowali pozycję spaloną zawodnika SOKOŁA. Sędzia jednak puścił grę a WARMIĘ przed utratą gola uratował Gieniusz, który ofiarnie rzucił się pod nogi Miłkowskiemu i zabrał piłkę.
13′ Rzut wolny dla SOKOŁA z 20 metrów – Sędrowski mocno strzela w róg bramki, ale Gieniusz znakomicie broni
14′ Rzut rożny dla SOKOŁA – dośrodkowanie wybija na kolejny korner nasz bramkarz
14′ Po drugim rzucie rożnym dla SOKOŁA szybko przejmują piłkę grajewianie
15′ Świetna akcja WARMII – Speichler dalekim przerzutem uruchamia Mikuckiego na prawej stronie boiska, ten podał Kosińskiemu, który dośrodkował ale Baczewski w dobrej sytuacji nie opanował głową piłki
16′ Niedokładne podanie Kozikowskiego w środku pola przechwytują gospodarze – po szybkim kontrataku Kozioł strzela w poprzeczkę naszej bramki! Było bardzo groźnie!
19′ Znów groźnie pod naszą bramką – Gieniusz instynktownie odbija strzał Tomasza Śnieżewskiego a dobitkę Remiszewskiego zablokował Arciszewski
20′ Za faul na Arciszewskim żółtą kartkę otrzymuje Piotr Remiszewski
21′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Speichlera na moment wybijają obrońcy SOKOŁA, po chwili dośrodkowanie w pole karne Kozikowskiego ale Kowalko nie opanował piłki
22′ Przechwyt piłki Roberta Speichlera, który podał do Baczewskiego, ale ten wzięty w kleszcze przez obrońców SOKOŁA traci piłkę – to była groźna akcja WARMII
25′ Rut rożny dla SOKOŁA, ale bez zagrożenia pod naszą bramką – dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników
25′ Rzut rożny dla SOKOŁA, ale bez zagrożenia pod naszą bramką – dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników
29′ Groźnie pod bramką SOKOŁA, szarżującego Kozikowskiego obrońca gospodarzy powstrzymuje wybiciem piłki na rzut rożny
30′ Po rzucie rożnym odbita piłka od Arciszewskiego wychodzi poza linię bramkową
32′ Rzut rożny dla SOKOŁA
33′ GOL! 1:0 dla SOKOŁA – Paweł Podhorodecki
33′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego otrzymał Podhorodecki, który silnym strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla SOKOŁA
35′ Rzut rożny dla WARMII, ale nikt z naszych piłkarzy nie doszedł do dośrodkowania Speichlera
36′ Kolejny rzut rożny dla SOKOŁA, ale Arciszewski wybija piłkę
37′ Następny rzut rożny dla SOKOŁA i znowu szybko piłkę przejmują grajewianie
39′ Głupio straciliśmy piłkę i SOKÓŁ stworzył akcję bramkową – dośrodkowanie z prawej strony minęło naszych obrońców i trafiło do Pawła Śnieżawskiego który wślizgiem trafił w słupek naszej bramki! Mieliśmy dużo szczęścia.
42′ Mnożą się błędy naszej obrony osłabionej brakiem Łukasza Domurata. Tym razem strzał z pola karnego Miłkowskiego broni Gieniusz.
45′ Sędzia główny przedłużył pierwszą połowę meczu o minutę

46′ Drugą połowę rozpoczynają gospodarze. W ich składzie nie ma zmian.
45+1′ Koniec pierwszej połowy – WARMIA przegrywa w Ostródzie z SOKOŁEM 0:1.
45+1′ Mieliśmy świetną okazję, ale Kosiński który przechwycił piłkę podał bardzo niecelnie

46′ Trener Speichler zdecydował o zmianie – Rafała Kozikowskiego zastąpi po przerwie Paweł Sypytkowski
50′ Po przerwie gra toczy się w środku pola
51′ Żółtą kartką zostaje ukarany Maciej Kozioł z SOKOŁA
55′ Z rzutu wolnego wysoko ponad bramką Gieniusza strzela Paweł Sędrowski
57′ Dobra akcja WARMII – nasi piłkarze pograli z pierwszej piłki pod bramką SOKOŁA, ale Marcin Baczewski znalazł się na pozycji spalonej
60′ W SOKOLE za Tomasza Śnieżawskiego wchodzi na boisko Przemysław Płoszczuk
61′ Miłkowski znalazł się sam na sam z Gieniuszem, strzelił w długi róg – nasz bramkarz kapitalnie obronił, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną kapitana SOKOŁA
63′ Pierwszy rzut rożny w drugiej części meczu dla SOKOŁA – dośrodkowanie po którym piłkę z naszego pola karnego wybija Konrad Kowalko
68′ Miłkowski strzela z 18 metrów ale pewnie broni Gieniusz
69′ Robert Speichler z rzutu wolnego z prawej strony boiska strzela tuż nad poprzeczką bramki Sikory
70′ Po faulu Chylińskiego gospodarze mają rzut wolny niemal z linii końcowej, ale dośrodkowanie wybija w pole Kowalko
75′ Podwójna zmiana – w SOKOLE za Remiszewskiego wchodzi na boisko Domeracki a w WARMII za Baczewskiego Arkadiusz Golubiewski
75′ Żółtą kartką zostaje ukarany Mateusz Tuzinowski z WARMII
76′ Najlepsza w tym meczu okazja dla WARMII – świetną indywidualną akcją popisał się Piotr Chyliński, ale jego strzał w długi róg ominął bramkę Sikory
78′ Żółta kartka dla Arkadiusza Golubiewskiego
78′ GOL! Po bezmyślnym faulu Arkadiusza Golubiewskiego dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę strzałem głową zamienia Miłkowski. Jest 2:0.
79′ Zmiana w SOKOLE za Kozioła wchodzi Marcin Wronka
83′ Zmiana w WARMII – za Chylińskiego wchodzi na boisko Wojciech Koszczuk
86′ Szybki kontratak WARMII – Kosiński podaje do Speichlera a piękny strzał naszego grającego trenera wybija na rzut rożny Sikora
87′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu „główkuje” Arciszewski, ale piłka mija bramkę SOKOŁA
90′ Sędzia dolicz dwie minuty do regulaminowego czasu gry
90+1′ Dośrodkowanie z rzutu wolnego Speichlera – Koszczuk strzela ponad poprzeczką bramki SOKOŁA
90+2′ Koniec meczu. Niestety przegrywamy 0:2.

20.04.2013 Ostróda, Stadion Miejski
SOKÓŁ Ostróda – WARMIA Grajewo 2:0 (1:0)
1:0 Paweł Podhorodecki 33’, 2:0 Bogdan Miłkowski 78’

SOKÓŁ
: 1. Sikora – 16. Podhorodecki, 4. Sędrowski, 19. Mianecki, 2. P.Śnieżawski – 10. Remiszewski (76’ 8. Domeracki), 7. Szostek, 22. Kozioł (83’ 5. Wronka),6. Narojczyk, 3. Miłkowski (Kpt) – 21. T. Śnieżawski (61’ 9. Płoszczuk)
REZERWA: 12. Roda – 9. Płoszczuk, 11. Mazik, 8. Domeracki, 5. Wronka, 18. Burchart, 13. Promiński

WARMIA: 1. Gieniusz – 4. Mikucki, 17. Arciszewski (Kpt.), 10. Kowalko, 5. Randzio – 20. Tuzinowski, 15. Kosiński, 18. Speichler, 7. Kozikowski (46’ 16. Sypytkowski), 6. Chyliński (83’ 21. Koszczuk) – 13. Baczewski (75’ 19. Golubiewski)
REZERWA: 33. Jegliński -19. Golubiewski, 21. Koszczuk, 16. Sypytkowski

Żółte kartki: Remiszewski, Kozioł, Płoszczuk (SOKÓŁ) – M.Tuzinowski, Golubiewski (WARMIA)

Sędzia: Tomasz Wira (Elbląg)
Widzów: 247
Piotr Chyliński (w środku) był wyróżniającym się piłkarzem WARMII w meczu z SOKOŁEM.