NIEMOC. 66

Nie udało się naszym piłkarzom przełamać niemocy w meczach z HURAGANEM Morąg. Ta drużyna ma prawdziwy patent na WARMIĘ. W poprzedzających sobotni mecz ośmiu spotkaniach obu zespołów grajewianie tylko jeden raz grajewianie pokonali morążan (w sezonie 2009/2010). Co więcej, od trzech meczów WARMIA nie dała rady strzelić im bramki. Ten bilans nie napawał optymizmem przed sobotnim meczem z HURAGANEM. Gospodarze po niedawnych niepowodzeniach wyszli na boisko z mocnym nastawieniem na odniesienie zwycięstwa. Od początku spotkania zarysowała się przewaga HURAGANU, ale nasi piłkarze skutecznie się bronili. W końcówce pierwszej części meczu do głosu doszła WARMIA, która za sprawą dobrze grającego Piotra Chylińskiego stworzyła dwie dobre okazje do zdobycia bramki. Niestety, pierwszej z nich nie wykorzystał Strzeliński a drugiej sam Chyliński, którego strzał trafił w słupek bramki Przemysława Matłoki.

Wydawało się, że w drugiej połowie nasi piłkarze pójdą za ciosem i będą kontynuowali udaną końcówkę pierwszej odsłony meczu. Nic z tego nie wyszło. Po przerwie mecz zrobił się nudny, ciekawych akcji było jak na lekarstwo a oba zespoły potwierdziły, że są w tym sezonie w słabej dyspozycji. Przykro było patrzeć na poczynania niektórych zawodników naszej drużyny. HURAGAN nie grał lepiej, ale piłkarze gospodarzy wykorzystali prezent naszych obrońców, którzy w 74 minucie po serii fatalnych zagrań sami stworzyli doskonałą sytuację dla HURAGANU, którą wykorzystał niedługo wcześniej wprowadzony Rafał Gagat.  Zaledwie trzy minuty po utracie bramki w znakomitej sytuacji do osiągnięcia wyrównania był Paweł Górski, który jednak strzelił ponad poprzeczką. To było wszystko, na co było stać nasz zespół w tym meczu. Na pewno zwycięstwo nad HURAGANEM było w zasięgu naszych piłkarzy, ale popełniając tak koszmarne błędy jak ten skutkujący utratą gola trudno jest osiągnąć zwycięstwo.

Mecz w Morągu zakończył rundę jesienną. Rundę – nie ma co ukrywać – fatalną w wykonaniu naszych piłkarzy. 18 punktów w 15 meczach to nie jest bilans, którym można się chwalić. Zwłaszcza, że staraniem Zarządu Klubu skład zespołu pozostał praktycznie niezmieniony wobec tego z rundy wiosennej, kiedy drużyna grała znacznie lepiej. Kontuzje, kartki nie mogą tłumaczyć wszystkiego – źle grali ci piłkarze, na których liczyliśmy najbardziej. Na dłuższe podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale wytłumaczenie przyczyn kryzysu i szybkie z niego wyjście to główne zadania dla nowego Zarządu Klubu, który powinien zostać utworzony w czwartek 8 listopada. Powinien, ale czy zostanie???  To się okaże w czwartek wieczorem.

Tymczasem zgodnie z decyzją prowadzącego w tym sezonie rozgrywki III ligi Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w Białymstoku w tym roku zostaną rozegrane awansem dwie kolejki rundy rewanżowej. Nasi piłkarze będą więc mieli okazję zrehabilitować się choć częściowo za złe wyniki z rundy jesiennej, by tym samym zatrzeć kiepski obraz swojej gry jesienią. Za tydzień w niedzielę 11 listopada WARMIA zagra w Kętrzynie z GRANICĄ.

Serdecznie dziękujemy następującym osobom za sfinansowanie wyjazdu piłkarzy do Morąga:

– Panu Jarosławowi Gaweckiemu (Firma JAREX)

– Panu Wojciechowi Gładkowskiemu (Firma TOREL G&H)

– Pani Dorocie Kulikowskiej (Firma UNIROL)

– Panu Bogdanowi Karwowskiemu (BG SERWIS)

– Panu Zbigniewowi Łagunie (Masarnia ZAGŁOBA)

– Panu Markowi Wojciechowskiemu (Firma BOMAR)

– Panu Erykowi Wójcickiemu (Apteka BLISKA)

– Panu Stanisławowi Wójcickiemu (Usługi Transportowe)

– Panu Januszowi Baryckiemu (BARYCKI – TEAM)

– Panu Franciszkowi Chwiećko (Usługi Kamieniarskie)

– Panu Jerzemu Górniakowi (MEGA – WAT)

– Panu Zdzisławowi Kuczyńskiemu (Biuro Rachunkowe)

– Panu Dariuszowi Latarowskiemu

– Panu Januszowi Łagunie (P.H.U. CENTRUM)

– Panu Januszowi Modzelewskiemu (Serwis Ogumienia)

– Panu Andrzejowi Obryckiemu (Firma A.O.SPECTRUM)

– Panu Marcinowi Wróblewskiemu (Firma GERMAR)

 

Stadion Miejski w Morągu, 03.11.2012

HURAGAN Morąg – WARMIA Grajewo 1:0 (0:0)

1:0 Rafał Gagat 74′

HURAGAN: 1. Matłoka – 16. Ł.Galik (70. 9. Mędrzycki), 19. Rytlewski, 3. A.Naczas (Kpt), 5. G.Naczas – 14. Adamski (70′ 2. Machiński), 11. Przybylski, 6. Czorniej (70′ 15. Gagat), 20. P.Galik – 10. Płoszczuk, 8. Kierstan (61′ 7. Błażewicz)

REZERWA: 12. Marszałek – 2. Machiński, 15. Gagat, 7. Błażewicz, 9. Mędrzycki

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio, 18. Naliwajko, 3. Domurat, 10. Kowalko – 9. Strzeliński, 8. M.Tuzinowski (46′ 11. Górski), 7. Arciszewski (Kpt), 15. Kosiński – 16. Milczarek (20.Krukowski), 6. Chyliński (65′ 19. Wierzbicki)

REZERWA: 33. Jegliński – 21. Mikucki, 19. Wierzbicki, 13. Baczewski, 11. Górski, 2. Gutowski, 20. Krukowski

Sędzia: Dariusz Rudziński (W.-M.Z.P.N.)

Żółte kartki: A. Naczas, Płoszczuk (HURAGAN), Geniusz (WARMIA)

Widzów: 50

 

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

1′ Rozpoczyna WARMIA

4′ Pierwsze minuty – lekka przewaga gospodarzy, lecz nic z tego nie wynika

5′ Dobra akcja WARMII – Chyliński podaje z lewej strony w pole karne, ale Kamil Randzio nie zdążył do piłki

6′ Z prawej strony boiska dośrodkowuje Łukasz Galik, piłka… zeszła mu z nogi i niespodziewanie poszybowała w stronę naszej bramki. Na szczęście Gieniusz nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę ponad poprzeczkę

7′ Pierwszy rzut rożny dla HURAGANU, ale bez większego zagrożenia pod naszą bramką

13′ Drugi rzut rożny dla gospodarzy – po strzale Płoszczuka piłka odbija się od któregoś z naszych obrońców

13′ Bez zagrożenia pod naszą bramką po dośrodkowaniu

15′ Trzeci rzut rożny dla morążan i znów szybko piłka wraca do naszych piłkarzy

25′ Ostatnie 10 minut to okres wyrównanej gry bez sytuacji podbramkowych

31′ Z 30 metrów na bramkę Gieniusza strzela Kierstan, ale piłka mija bramkę

37′ Dobra akcja WARMII – piłka trafia na prawą stronę boiska do Kamila Randzio, ale nasz zawodnik źle dośrodkowuje i opuszcza ona boisko

40′ Z lewej strony boiska zaatakował Chyliński, który ograł dwóch obrońców gospodarzy i wyłożył piłkę na 16 metr do Strzelińskiego, który w dobrej sytuacji przestrzelił

42′ Znów dobra akcja Chylińskiego, który wpadł w pole karne HURAGANU i mocno strzelił na bramkę, lecz piłka otarła się o słupek i wyszła poza boisko

45′ Sędzia kończy pierwszą część meczu – do przerwy w Morągu bezbramkowy remis

Po przerwie w naszym zespole nastąpią zmiany – za Mateusza Tuzinowskiego i Mariusza Milczarka na boisko wejdą Paweł Górski i Krzysztof Krukowski

46′ Drugą połowę rozpoczyna HURAGAN

51′ Za brutalny faul na naszym zawodniku żółtą kartkę otrzymuje kapitan HURAGANU Artur Naczas
55′ Rzut rożny dla WARMII, a po dośrodkowaniu kolejny
56′ Drugie dośrodkowanie nie jest już udane i szybko tracimy piłkę

61′ Zmiana w HURAGANIE – za Kierstana wszedł na boisko Jakub Błażewicz

63′ Za symulowanie faulu w naszym polu karnym żółtą kartkę otrzymał Płoszczuk

65′ Zmiana w naszym zespole – na boisko wchodzi Wierzbicki, który zastąpił Chylińskiego

70′ Aż potrójna zmiana w HURAGANIE – na boisku pojawiają się Gagat, Mędrzycki oraz grający trener gospodarzy Machiński

74′ Fatalne zachowanie w naszym polu karnym naszej defensywy. Błąd za błędem po których piłka trafiła do Gagata a ten pewnym strzałem pokonał zasłoniętego Gieniusza i WARMIA przegrywa w Morągu 0:1. 🙁

75′ Żółta kartka dla Gieniusza, który po prostu brutalnie… opieprzył naszych obrońców

77′ W znakomitej sytuacji znalazł się Paweł Górski, który otrzymał dokładne podanie z lewej strony boiska lecz strzelił ponad poprzeczką bramki Matłoki

86′ Rzut rożny dla HURAGANU, ale nasi piłkarze szybko przejmują piłkę

89′ Tym razem rzut rożny dla WARMII – to chyba będzie ostatnia okazja w tym meczu

89′ Po dośrodkowaniu szybko tracimy piłkę

90′ Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Koniec meczu. Przegrywamy w Morągu a zwycięską bramkę dla gospodarzy praktycznie strzelamy sobie sami. 🙁


 

Takich sytuacji pod bramką HURAGANU jak ta na zdjęciu nie było w sobotnim meczu zbyt wiele.

Foto: huraganmorag.pl