WYSOKIE ZWYCIĘSTWO W OSTATNIM SPARINGU.

Dobrze zrobił naszym piłkarzom powrót na Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego. W ostatnim sparingu przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem rozgrywek III ligi WARMIA pokonała POGOŃ Łapy 5:0. Wysoki wynik jest najniższym wymiarem kary dla łapian, ponieważ nasi piłkarze mieli w tym spotkaniu mnóstwo sytuacji do zdobywania bramek. Trener Marcin Strzeliński bardzo poważnie potraktował ten generalny sprawdzian przed ligą. Zawodnicy WARMII wyszli na boisko zmobilizowani niemal jak na mecz mistrzowski. Od początku spotkania grajewianie posiedli ogromną przewagę. Przez długie minuty meczu goście nie byli w stanie przedostać się pod bramkę WARMII. Prowadzenie dla naszej drużyny zdobył w 18 minucie Bartłomiej Wierzbicki, który po indywidualnej akcji prawą stroną boiska wpadł w pole karne i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi POGONI. Na 2:0 podwyższył Krzysztof Krukowski w 30 minucie przytomnie zachowując się pod bramką gości po rzucie rożnym wykonywanym przez Strzelińskiego. Siedem minut przed przerwą ładną bramkę strzałem z pola karnego zdobył Karol Kosiński. W 49 minucie po akcji prawą stroną Kamila Randzio, dośrodkowaniu w pole karne i zbyt lekkim strzale Strzelińskiego ponownie Karol Kosiński zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Wynik spotkania ustalił kapitan WARMII Marcin Arciszewski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Bujno.
Choć w grze naszego zespołu było jeszcze sporo mankamentów, to z całą pewnością forma piłkarzy rośnie. POGOŃ, która nowym sezonie zagra w IV lidze (jeszcze wiosną łapianie rywalizowali z WARMIĄ w III lidze) była tłem dla grajewian, choć w jej składzie zagrało większość piłkarzy występujących w tym zespole w ubiegłym sezonie w III lidze. Przed WARMIĄ ostatni tydzień przygotowań i szlifowania formy na rozgrywki ligowe, które nasz zespół rozpocznie w sobotę 11 sierpnia o godzinie 16:00 meczem z GRANICĄ Kętrzyn na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Już dziś serdecznie zapraszam kibiców na inaugurację nowego sezonu w naszym mieście.

03.08.2012 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – POGOŃ Łapy 5:0 (3:0)
1:0 Bartłomiej Wierzbicki 18’ 2:0 Krzysztof Krukowski 30’, 3:0 Karol Kosiński 38’, 4:0 Karol Kosiński 49’, 5:0 Marcin Arciszewski 58’
WARMIA: Gieniusz (80’ Wiktoruk) – Randzio, Domurat, Naliwajko (80’ Koszczuk), Kowalko – Strzeliński, Kosiński (70’ M.Tuzinowski), Arciszewski (82’ Olszyński), Górski (60’ Hudoń) – Krukowski (65’ Chyliński), Wierzbicki (82’ Baczewski)
POGOŃ: Bujno – Demiańczuk, Płoński, Jurczuk, Ł.Perkowski (46’ Sipko) – Gradkowski (85’ Kućmierowski), Makowski (46’ Marczuk), Piwko, Komenda (65’ Dembicki) – Hryniuk, Markowski (46’ Mikołajczak)
Sędziował: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)