PORAŻKA PO STRZALE ŻYCIA.

Na zakończenie przedłużonej o dwie kolejki rundy jesiennej nasi piłkarze po raz drugi w bieżącym sezonie przegrali z MOTOREM Lubawa 0:1. Mecz był okazją do pożegnania kapitana zespołu Maksyma Mirvy, który po ośmiu latach gry w WARMII zdecydował się na przyjęcie oferty IV-ligowego PŁOMIENIA Ełk i to w tym zespole będzie występował od nowego roku. Przed spotkaniem z MOTOREM prezes Radosław Zolnik wraz z poprzednim prezesem naszego Klubu panem Janem Antonim Kowalskim uroczyście pożegnali Maksyma. Nasz kapitan został także pożegnany przez reprezentujących sztab szkoleniowy zespołów młodzieżowych Józefa Matysiewicza i Mariusza Sobczyka. Szczególnym akcentem było pożegnanie naszego kapitana przez Kibiców WARMII, którzy docenili grę Maksyma oraz jego wkład w sukcesy WARMII w kilku ostatnich latach.
Nasz zespół bardzo chciał uświetnić pożegnanie Mirvy zwycięstwem, lecz na przeszkodzie stanął WARMII bardzo dobrze dysponowany w tym dniu zespół gości. W pierwszej części spotkania z kilku sytuacji do zdobycia bramki dla grajewian najlepszą zmarnował Paweł Górski, którego strzał z pola karnego po bardzo dobrej akcji naszego zespołu z linii bramkowej wybił Tomasz Wróbel. W drugiej części meczu WARMIA miała kilka dobrych szans na zdobycie bramek, jednak w sobotę szwankowała skuteczność naszych piłkarzy. W 79 minucie miała miejsce kluczowa jak się okazało akcja meczu – przepięknym strzałem z ponad 30 metrów popisał się Jarosław Chodowiec. Piłka wpadła w samo okienko bramki Czaplińskiego. Grajewscy kibice od dawna nie mieli okazji oglądać na naszym stadionie tak pięknej bramki, szkoda jednak że przesądziła ona o porażce WARMII. Nasz zespół po utracie gola ostro zaatakował, ale nie przyniosło to bramkowych efektów i tym samym WARMIA poniosła drugą porażkę na własnym stadionie w tym sezonie w dziewięciu rozegranych meczach. Pomimo przegranej grajewski zespół zajmuje II miejsce w tabeli posiadając aż 5 punktów przewagi nad kolejną drużyną.
 
Meczem z MOTOREM Lubawa nasi piłkarze zakończyli występy w 2011 roku. Zajęcia treningowe zostaną wznowione 18 stycznia 2012 roku. Do tego czasu piłkarze mają wolne. Obecnie ustalane są terminy oraz rywale gier sparringowych w okresie przygotowawczym. W najbliższym czasie zapadną decyzje odnośnie zawodników, którym z końcem bieżącego roku przestają obowiązywać umowy z naszym Klubem. Na dziś pewne jest odejście Maksyma Mirvy. Obecnie kluczową sprawą dla dalszego funkcjonowania WARMII jest ustalenie budżetu Klubu na kolejny rok. Od niego uzależnione są kolejne ruchy kadrowe w zespole. W dniach 21-23 listopada na testach w II-ligowej MIEDZI Legnica przebywał 18-letni Łukasz Domurat. Dobra gra naszego młodego obrońcy została dostrzeżona przez sztab szkoleniowy dolnośląskiego klubu. Łukasz wraz z kilkunastoma innymi zawodnikami z całej Polski przeszedł testy w czołowym zespole II ligi zachodniej. Na razie działacze MIEDZI analizują wyniki testów i od nich będą uzależnione propozycje transferu testowanych zawodników.
 

19.11.2011 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – MOTOR Lubawa 0:1 (0:0)

0:1 Jarosław Chodowiec 79′

WARMIA: 12. Czapliński – 20. Kesler, 3. Domurat, 10. Kowalko, 5. Randzio (84′ 4. Makowski) – 9. Strzeliński, 6. Matysiewicz (75′ 17. Arciszewski), 14. Mirva (Kpt.),

11. P.Górski (79′ 18. Mikucki) – 7. Wójcik (63′ 8. Krukowski), 19. Wierzbicki

Rezerwa: 12. Gieniusz – 4. Makowski, 18. Mikucki, 15. M.Tuzinowski, 17. Arciszewski, 13. Baczewski, 8. Krukowski

MOTOR: 23. Leśniewski – 2. Wrześniak, 16. Wróbel, 3. Święcki, 9. Lipowski (Kpt.) – 15. Maśkiewicz, 5. Kocięda (84′ 6. Dąbrowski), 4. Waląg, 17. Kłosowski (79′ 18. Jabłonowski)- 11. Piceluk (90′ 21. Lewandowski), 10. J.Chodowiec

Rezerwa: 77. K.Chodowiec – 20. Goniszewski, 18. Jabłonowski, 6. Dąbrowski, 14. Junkier, 22. Śmigielski, 21. Lewandowski

Sędzia: Adam Ignaczuk (Łapy)

Żółte kartki: Wrześniak, Lipowski (MOTOR), Matysiewicz, Kesler, Makowski (WARMIA)

Widzów: 100

Przed meczem prezes Radosław Zolnik wraz z panem Janem Antonim Kowalskim wręczyli kwiaty oraz pamiątkowy upominek dla żegnającego się z naszym Klubem Maksymem Mirvy. Upominek wręczyli również trenerzy zespołów młodzieżowych i byli zawodnicy naszego Klubu: Józef Matysiewicz i Mariusz Sobczyk

1′ Rozpoczyna MOTOR

4′ Groźna akcja WARMII – zagranie Matysiewicza z lewej strony do Wójcika, lecz strzał głową naszego napastnika blokuje obrońca gości i piłka wychodzi na rzut rożny dla WARMII

5′ Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Strzelińskiego Kowalko dochodząc do piłki fauluje bramkarza MOTORU

8′ Ponad bramką gości strzela Paweł Górski

14′ Kiks Macieja Keslera, po którym piłka opuszcza boisko i goście mają pierwszy rzut rożny

15′ Rzut rożny dla WARMII dla WARMII – dośrodkowanie Mirvy lecz piłkę przejmują obrońcy MOTORU

22′ Znakomita okazja do zdobycia bramki dla WARMII – szybka akcja lewą stroną Strzelińskiego, dośrodkowanie, obrońcy gości mijają się z piłką, przejmuje ją Paweł Górski, którego strzał z linii bramkowej wybija Wróbel

23′ Okazja dla gości – w pozornie niegroźnej sytuacji główkuje Kłosowski, Czapliński popełnia błąd, lecz na nasze szczęście asekuruje go Kowalko, który wybija piłkę w pole

25′ Groźny strzał z 30 metrów Jarosława Chodowca, piłka mija bramkę Czaplińskiego

26′ Po dobrej akcji Kamila Randzio obrońca MOTORU wybija piłkę na rzut rożny

26′ Po dośrodkowaniu Strzelińskiego i „główce” Kowalki piłka minimalnie mija słupek bramki Leśniewskiego

33′ Błąd Konrada Kowalko, po którym w dobrej sytuacji znalazł się Kłosowski. Czapliński ratuje WARMIĘ przed utratą bramki

35′ Maksym Mirva z rzutu wolnego z ok. 40 metrów posyła piłkę lobem na bramkę gości, lecz dobrze ustawiony Leśniewski broni strzał naszego kapitana

44′ Za faul na Strzelińskim żółtą kartkę otrzymał Wrześniak, a po chwili za krytykę orzeczenia arbitra taką samą kartkę dostaje Lipowski

45′ Żółta kartka dla Pawła Matysiewicza za faul na zawodniku z Lubawy

45′ Koniec pierwszej połowy meczu – do przerwy bezbramkowy remis

46′ Drugą połowę rozpoczęła WARMIA

47′ Rzut rożny dla WARMII, dośrodkowanie Strzelińskiego po którym piłkę przejmują obrońcy gości

50′ Rzut rożny dla MOTORU, bez zagrożenia pod naszą bramką

60′ Gra toczy się w środkowej strefie boiska, mnożą się niecelne zagrania z obu stron

60′ Niecelny strzał Chodowca

63′ Zmiana w WARMII – za Wójcika wchodzi Krukowski

67′ Bardzo dobra akcja Krukowskiego lewą stroną boiska, lecz niestety podanie naszego napastnika zostało przejęte przez obrońcę MOTORU

68′ Po akcji Wierzbickiego WARMIA ma rzut rożny

69′ Po dośrodkowaniu Strzelińskiego ogromne zamieszanie pod bramką Leśniewskiego, w ostatniej chwili wyjaśnione przez obrońcę gości

75′ Po akcji i strzale Piceluka piłka trafia w słupek bramki Czaplińskiego

75′ Za Pawła Matysiewicza na boisko wszedł Marcin Arciszewski

75′ Z rzutu wolnego groźnie strzelał Kocięda, Czapliński wybił piłkę na rzut rożny

77′ W zespole MOTORU za Kłosowskiego wszedł Jabłonowski. W WARMII za Górskiego na boisku pojawił się Mikucki

79′ Kapitalny strzał z 35 metrów Jarosława Chodowca w samo okienko bramki Czaplińskiego. Nasz bramkarz był bez szans. Przegrywamy 0:1.

81′ Po dośrodkowaniu Kociędy piłkę wybija Kamil Randzio i tym samym uniemożliwia dojście do strzału dla Piceluka

82′ Z rzutu wolnego dośrodkował Mirva, piłka po interwencji obrońcy MOTORU wychodzi na rzut rożny. Dośrodkowanie Strzelińskiego wyłapuje Leśniewski

84′ W zespole gości za Kociędę na boisko wchodzi Dąbrowski. W WARMII Kamil Makowski wchodzi za Kamila Randzio

86′ Żółta kartka dla Macieja Keslera

88′ Rzut rożny dla WARMII. Za chwilę po interwencji Leśniewskiego kolejny rzut rożny dla naszego zespołu, Żółtą kartką ukarany Kamil Makowski

90′ Zmiana w MOTORZE – za Piceluka wchodzi Lewandowski

90′ + 3′ Koniec meczu. Po „strzale życia” Chodowca WARMIA przegrywa 0:1.