DZIŚ PIERWSZY TRENING.

Witam serdecznie po przerwie świąteczno – noworocznej.

Dziś o godzinie 17:00 spotkaniem organizacyjnym i treningiem w siłowni hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji piłkarze WARMII Grajewo rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2010/2011. Zajęcia będą odbywały się na obiektach grajewskich – w hali MOSiR (w każdy czwartek od 18:30 do 20:00), w siłowni, parku przy ul. Strażackiej oraz boisku ORLIK przy ul. 11-listopada. Wzorem lat ubiegłych zespół odbędzie tzw. „obóz dochodzeniowy” również w Grajewie. Niestety, w związku z niedawnymi wyborami wciąż nie jest ustalony budżet miasta i tym samym miasto Grajewo nie może przekazać dla Klubu dotacji na pierwsze półrocze. Najprawdopodobniej (jeśli Szanowni Radni uchwalą budżet oraz uchwałę o przekazywaniu dotacji dla Klubu) WARMIA otrzyma pieniądze najwcześniej pod koniec lutego.  Jeśli dodać do tego zakończoną z dniem 31.12.2010 roku umowę na reklamę firmy ze Spółdzielnią Mleczarską MLEKPOL w Grajewie i dotychczasowy brak decyzji MLEKPOLU w sprawie dalszej umowy z WARMIĄ jasne staje się, że Klub od nowego roku został pozbawiony głównych źródeł zasilania finansowego.

Pomimo powyższych trudności zespół zbiera się dziś na pierwszym treningu. Mam głęboką nadzieję, że kłopoty finansowe, które dotkną Klub w okresie przygotowawczym nie zakłócą pracy trenera i zawodników.

W kadrze zespołu nie powinno dojść do rewolucji. Z końcem 2010 roku zakończyły się umowy dla Macieja Keslera i Piotra Czaplińskiego. Obaj dziś pojawią się na zajęciach zespołu i najprawdopodobniej nadal będą naszymi zawodnikami. Maciej Kesler już zadeklarował chęć pozostania w WARMII a Piotr Czapliński odbędzie jeszcze rozmowy w tej sprawie. W tym tygodniu na zajęciach zabraknie: Michała Kowalskiego (pobyt za granicą), Pawła Matysiewicza (przeziębienie) oraz Mariusza Milczarka (praca na 2-gą zmianę). Wymienieni zawodnicy w dniu wczorajszym usprawiedliwili swoją nieobecność. Do treningów powracają Paweł i Tomasz Górscy, którzy powinni podnieść poziom rywalizacji w zespole i wzmocnić jego siłę ofensywną. Na dzisiejszych zajęciach pojawi się dwóch nowych zawodników a są to:

Mateusz Woroniecki ur. 23.09.1987 roku, wzrost 187 cm, waga 77 kg, obrońca, grający ostatnio w klubie PODLASIE Biała Podlaska (III liga), wychowanek SKRY Czarna Białostocka, przed podjęciem studiów w Białej Podlaskiej grał w zespole juniorów JAGIELLONII Białystok w której był podopiecznym trenera Andrzeja Ambrożeja (byłego trenera naszego Klubu).

(źródło: biala24.pl)

Hubert Karwacki ur.25.01.1988 roku, wzrost 175 cm, waga 68 kg, napastnik, boczny pomocnik, grający ostatnio w RUDNI Zabłudów (IV liga), wychowanek HETMANA Białystok, skąd odszedł do JAGIELLONII Białystok (Młoda Ekstraklasa) a następnie do FRESKOVITY Wysokie Mazowieckie w której zagrał 20 spotkań w II lidze w sezonie 2008/2009. W sezonie 2009/2010 był zawodnikiem OLIMPII Zambrów a w końcówce rundy jesiennej obecnego sezonu zagrał w RUDNI Zabłudów.

(źródło: nk.pl)

Niewykluczone, że w najbliższym czasie będą się pojawiali na treningach także inni zawodnicy, którzy będą sprawdzani pod kątem przydatności do naszego zespołu.

W ubiegłym tygodniu nasz zespół został zaproszony na I Turniej Halowy w Piłce Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Burmistrza Szczuczyna. Turniej odbędzie się 23.01.2011 (niedziela) o godz. 9:30 w hali sportowej PG w Szczuczynie Plac 1000-lecia 14. Oprócz WARMII udział wezmą: WISSA Szczuczyn, MAZUR Ełk, PŁOMIEŃ Ełk, SPARTA Augustów i PROMIEŃ Mońki. Choć w ostatnich latach w okresie przygotowawczym WARMIA nie brała udział w tego typu turniejach to na zaproszenie prezesa WISSY zgodziliśmy się jednogłośnie wziąć udział w turnieju ze względu na pamięć Emila Świderskiego, który zmarł w ub. roku po meczu WISSY odbywającym się na stadionie w Grajewie.

Drobne zmiany zaszły w planie meczów sparringowych, które WARMIA rozegra w okresie przygotowawczym. Oto one wg. stanu na dzień dzisiejszy:

05.02 – ORZEŁ Kolno (Grajewo lub Białystok)

09.02  – WIGRY Suwałki (miejsce do uzgodnienia)

13.02 – ZNICZ Suraż (Białystok)

19.02 – NADNARWIANKA Pułtusk (Ostrołęka)

26.02 – SOKÓŁ Sokółka (Sokółka)

02.03 – ŁKS Łomża (miejsce do uzgodnienia)

05.03 – PROMIEŃ Mońki (miejsce do uzgodnienia)

12.03 – NAREW Ostrołęka (Ostrołęka)

19.03 – ROMINTA Gołdap (Grajewo)

26.03 – DĄB Dąbrowa Białostocka (Grajewo)