START PRZYGOTOWAŃ – I tydzień (12.07 – 18.07)

W poniedziałek 12 lipca piłkarze WARMII Grajewo rozpoczęli przygotowania do sezonu 2010/2011, który zainaugurują 14 sierpnia meczem w Elblągu z tamtejszą CONCORDIĄ. W związku z rezygnacją dotychczasowego trenera Piotra Pawluczuka zarząd Klubu powierzył funkcję szkoleniowca zespołu Marcinowi Strzelińskiemu, który podobnie jak wcześniej Pawluczuk będzie grającym trenerem. Piotr Pawluczuk zdecydował się na zakończenie pracy w naszym Klubie ze względów osobistych. Dojazdy z Bielska Podlaskiego były dla niego coraz bardziej uciążliwe i trudne do pogodzenia z obowiązkami zawodowymi (praca jaka nauczyciel w szkole) oraz rodzinnymi.

Przed rozpoczęciem pierwszego po przerwie treningu prezes Klubu pan Jan Kowalski podziękował za współpracę Piotrowi Pawluczukowi, który był obecny na pierwszym treningu i przedstawił dla zawodników nowego trenera. Marcin Strzeliński jest zawodnikiem naszego Klubu od sierpnia 2007 roku, kiedy to został transferowany z KP Michałowo. Wcześniej był zawodnikiem JAGIELLONII Białystok, ŁKS Łomża i WIGIER Suwałki. Informacje o przebiegu jego kariery : http://www.90minut.pl/kariera.php?id=4805 Marcin posiada uprawnienia instruktora i w najbliższym czasie otrzyma dyplom trenera II klasy oraz licencję, uprawniającą go do prowadzenia naszego zespołu w III lidze.

Na pierwszych zajęciach zjawili się następujący zawodnicy: Krzysztof Gieniusz, Paweł Tarnacki, Paweł Wiktoruk, Maciej Majewski (bramkarze), Marcin Arciszewski, Kamil Makowski, Łukasz Piłatowski, Kamil Randzio, Przemysław Charyło, Łukasz Domurat, Paweł Kowalski (obrońcy), Damian Kadyszewski, Kamil Kozak, Tomasz Górski, Daniel Tuzinowski, Łukasz Randzio, Paweł Matysiewicz, Rafał Miksza, Piotr Pawluczuk, Paweł Łochnicki, Marcin Strzeliński, Łukasz Randzio, Daniel Tuzinowski, Mateusz Szumowski, Mateusz Tuzinowski, Mariusz Milczarek, Krzysztof Krukowski (rozgrywający i napastnicy).

Z różnych przyczyn brakowało: Pawła Górskiego, Mateusza Glinieckiego (kontuzje), Konrada Kowalko, Maksyma Mirvy (wyjazdy zagraniczne), Michała Kowalskiego (obóz studencki), Rafała Kozikowskiego (podjął treningi w WISSIE Szczuczyn). Po zakończeniu kontraktu z WARMIĄ z propozycji OLIMPII Zambrów zdecydował się skorzystać filar naszej defensywy Łukasz Piłatowski i w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw zespołu z Zambrowa.

W trakcie pierwszego tygodnia treningów niemal codziennie dochodziło do roszad wśród nowych zawodników, którzy pojawili się na pierwszym treningu. Przemysław Charyło, którego  widzieliśmy w zespole jako następcę Piłatowskiego, za namową swojego trenera Mirosława Dymka, który został szkoleniowcem ŁKS-u Łomża, podjął treningi w łomżyńskim klubie. Paweł Łochnicki zrezygnował z treningów w WARMII ze względu na odległość z Bielska Podlaskiego do Grajewa i pracę zawodową. Bramkarz Maciej Majewski wyjechał na testy do klubu II ligi.

Z pierwszym zespołem rozpoczęli treningi dwaj kolejni wychowankowie z zespołu juniorów młodszych trenera Mariusza Sobczyka: Rafał Miksza i Mateusz Tuzinowski. Paweł Kowalski to wychowanek naszego klubu, brat Michała, który ostatnio występował w klubie POJEZIERZE Prostki. Paweł Wiktoruk to również wychowanek naszego Klubu, który ostatnio grał w WISSIE Szczuczyn. Do zespołu dołączyli też w kolejnych dniach: pierwszego tygodnia przygotowań bramkarz Piotr Czapliński, obrońca Dawid Grodzki i pomocnik Michał Hryszko z zespołu młodej ekstraklasy białostockiej JAGIELLONII, napastnik Łukasz Wójcik, wychowanek białostockiej JAGIELLONII, ostatnio grający w HETMANIE Tykocin, obrońca Michał Rutkowski z MKS Mielnik oraz Rafał Kozikowski, na którego wypożyczenie do szczuczyna Klub nie wyraził zgody.

Pierwszy tydzień treningów zespół zakończył sparringiem z czołową drużyną II ligi RUCHEM Wysokie Mazowieckie. Mecz rozegrano w Surażu. Niestety, nasi piłkarze wysoko ulegli RUCHOWI aż 0:8 (0:5). O tak wysokiej porażce zadecydowały przede wszystkim indywidualne błędy. Gra WARMII z tak silnym zespołem jak RUCH momentami wyglądała bardzo dobrze, dużo było gry z pierwszej piłki. Zespół RUCHU, który zapowiada w nadchodzącym sezonie walkę o awans do I ligi był na zupełnie innym etapie przygotowań, co było wyraźnie widać na boisku. Pocieszający jest fakt, że w ubiegłym roku WARMIA również w przewie letniej uległa wysoko dla ŚWITU Nowy Dwór Mazowiecki by niedługo potem wygrać z Pucharze Polski z ZAWISZĄ Bydgoszcz. Grę naszej drużyny, mimo wyniku, chwalili obecni na meczu z RUCHEM obserwatorzy i menedżerowie piłkarscy, którzy podkreślali że “z tej mąki będzie chleb”. Z całą pewnością sparring z tak dojrzałym i mocnym zespołem jak RUCH dał wiele dla naszych zawodników.

Skład WARMII z tego meczu: Czapliński (46 Tarnacki, 68 Gieniusz) – Arciszewski, Grodzki (46 Hryszko), Kowalko, Rutkowski (80 Miksza) – K. Randzio, P.Matysiewicz, Kozikowski (80 M. Tuzinowski), T. Górski (60 Domurat) – Milczarek (46 Krukowski), Wójcik (80 Kozak)

Skład RUCHU: Rakowiecki – Galiński, Kołłątaj (46 Pasko), Czarnecki, Bartkiewicz – Jegliński (46 Ksepka), Strózik (46 Faszczewski), Ambrożewicz (5 Speichler), Trzaskalski (46 Oświęcimka) – Bzdęga (46 Łukasik), Płoszczuk (60 Fidziukiewicz)

Bramki: Kołłątaj 9′, 28′ (karny), Bzdęga 20′, Jegliński 21′, Trzaskalski 42′, Łukasik 72′, 77′, 80′

Please follow and like us:
error