KS WARMIA Grajewo — HETMAN Białystok

9 kwietnia, 2022 16:00 IV liga 2021/2022

Dzień dobry! Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z meczu WARMII z HETMANEM Białystok. Zaczynamy od godziny 16:00. Znane są już składy obu zespołów. W naszej drużynie brakuje w podstawowej jedenastce pauzującego za żółte kartki Filipa Chmielewskiego i kontuzjowanego Mateusza Tuzinowskiego. Od pierwszej minuty zagra w grajewskim zespole młody Arkadiusz Mazurek. W zespole HETMANA w wyjściowym składzie Albert Staniszewski – nasz wychowanek wypożyczony na rundę wiosenną do białostockiego klubu.

1′ Zaczęli goście

1′ Okazja WARMII i rzut rożny

2′ GOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Dawid Skalski! Bezpośrednio z rzutu rożnego Skalski daje prowadzenie dla gospodarzy!

5′ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w naszym polu karnym łapie piłkę Sobolewski

13′ Ładny rajd Kondratowicza ale dośrodkowaną piłkę łapie Tsishkin

16′ Szansa grajewian i tylko róg

16′ Po dośrodkowaniu ogromne zamieszanie pod bramką HETMANA, rozpaczliwie wybijali piłkę obrońcy aż w końcu Mazurek strzelił wysoko ponad bramką

17′ Dzierzgowski dośrodkował i Mazurek wysoko nad bramką

19′ Skalski do Kossyka a ten strzela bardzo niecelnie

22′ Okazja WARMII ale nieporozumienie Kondratowicza z Randzio i tracimy piłkę

25′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Dawid Kondratowicz. Piękne podanie Kossyka do Kondratowicza a ten przelobował bramkarza i prowadzimy 2:0

26′ Bukowski zmienia Śleszyńskiego

27′ Dośrodkowanie z prawej strony i interwencja naszego bramkarza

31′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:0 Tomasz Dzierzgowski. Fatalny kiks bramkarza gości i Dzierzgowski poprawia na 3:0

33′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:0 Paweł Kossyk. Znów ograliśmy obronę gości i Kossyk niczym profesor zabawił się w polu karnym zdobywając czwartego gola

35′ Kondratowicz marnuje sytuację sam na sam z bramkarzem

38′ Znów okazja i łapie piłkę Tsishkin

41′ Niecelny strzał Karpowicza

42′ Okazja WARMII i tylko róg dla naszego zespołu

43′ Maliszewski po podaniu Kossyka strzela tuż obok bramki

45′ Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 4:0 z HETMANEM.

46′ Zaczyna WARMIA

46′ Zmiany – u gości Shakibani za Zubrytskiego a w WARMII Mikucki i Krupa za Edisona i Hołtyna

51′ Akcja WARMII – Randzio w pole karne ale obrońcy wybili piłkę

54′ Kondratowicz w dobrej sytuacji posyła piłkę wysoko nad bramką

55′ Doskonała okazja – Mikucki do Kossyka i nie ma gola

56′ Pruszyński mocno strzela ale broni Sobolewski

61′ Okazja Dzierzgowskiego i tylko róg dla WARMII

61′ Obrońcy wybijają po dośrodkowaniu

65′ Murzyn zmienia Pruszyńskiego

66′ GOOOOOOL dla WARMII. 5:0 Paweł Kossyk. Ładna akcja grajewian – Skalski do Dzierzgowskiego a ten odegrał do Kossyka, mocny strzał i piąty gol dla WARMII!

66′ Duchnowski zmienia Maliszewskiego

69′ Skalski do Kossyka i „główkę” Pawła broni bramkarz HETMANA

70′ Skalskiego zmienił Wójcicki

71′ W HETMANIE Krasowskiego zmienił Dołhinko

71′ Okazja WARMII i rzut rożny

72′ Po dośrodkowaniu kolejny róg dla nas

73′ Bez korzyści po dośrodkowaniu

75′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 6:0 Igor Duchnowski. Kossyk zagrał do Duchnowskiego a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela szóstego gola

76′ Za Staniszewskiego wszedł Filimoniuk

77′ Wójcicki faulowany w polu karnym i będzie rzut karny dla WARMII

77′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 7:0 Paweł Kossyk. Pewny strzał Kossyka w stylu legendarnego Antona Panenki..

78′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 8:0 Tomasz Dzierzgowski. Dzierzgowski głową strzela ósmego gola

80′ Stefanowski z żółtą kartką

81′ Okazja WARMII ale obrońcy przejęli piłkę

83′ Ależ fatalnie przestrzelił teraz Kondratowicz w doskonałej sytuacji!

84′ Strzał Karpowicza broni Sobolewski

85′ Kondratowicz podał wzdłuż bramki, ale nikt z naszych nie doszedł do piłki

85′ Róg dla WARMII

86′ Kossyk próbował powtórzyć wyczyn Skalskiego z 1 minuty meczu ale piłka minęła bramkę

87′ Znowu okazja i znowu nie ma gola Kondratowicz stracił piłkę tuż przed próbą strzału

88′ Shakibani z żółtą kartką

88′ Piękny strzał z wolnego Kossyka wybija na róg bramkarz HETMANA

88′ Po dośrodkowaniu wybijają piłkę goście

90′ Shakibani wysoko nad bramką

90′ Koniec meczu. Wysokie zwycięstwo WARMII z outsiderem tabeli.

09.04.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – HETMAN Białystok 8:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Dawid Skalski 2′, 2:0 Dawid Kondratowicz 25′, 3:0 Tomasz Dzierzgowski 31′, 4:0 Paweł Kossyk 33′, 5:0 Paweł Kossyk 66′, 6:0 Igor Duchnowski 75′, 7:0 Paweł Kossyk 77′ (rzut karny), 8:0 Tomasz Dzierzgowski 78′

WARMIA: 1.Sobolewski –  5.Randzio (Kpt), 18.Edison (46′ Krupa), 17.Maliszewski (66′ 15.Duchnowski), 6.Śleszyński (25′ 16.Bukowski) , 13.Hołtyn (46′ 4.Mikucki), 3.Mazurek, 8.Kossyk, 11.Skalski (70′ 19.Wójcicki), 9.Kondratowicz – 7.Dzierzgowski

REZERWA: 12.Święciński – 2.Krupa, 4.Mikucki, 10.Nikolaichuk, 15.Duchnowski, 16.Bukowski, 19.Wójcicki

TRENER: Leszek Zawadzki

HETMAN:  1.Tsishkin – 2.Staniszewski (76′ 15.Filimoniuk), 13.Mingielewicz, 20.Szycko, 17.Polak – 11.Kuczyński, 5.Krasowski (73′ 18.Dołhinko), 8.Stefanowski, 10.Karpowicz (Kpt), 6.Zubrytski (46′ 9.Shakibani) – 7.Pruszyński (65′ 14.Murzyn)
REZERWA: 14.Murzyn, 15.Filimoniuk, 18.Dołhinko

TRENER: Mirosław Mojsiuszko

Sędzia:  Maciej Nowacki (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Hołtyn (WARMIA), Szycko, Stefanowski, Dołhinko (HETMAN)