WARMIA NA FINISZU PRZYGOTOWAŃ.

W swoim przedostatnim meczu kontrolnym, przed rozpoczynającą się już za nieco ponad tydzień rundą wiosenną rozgrywek IV ligi WARMIA przegrała w minioną sobotę z najsilniejszym podlaskim trzecioligowcem – OLIMPIĄ Zambrów 2:4. Dla obu zespołów był to pierwszy mecz w tym roku, który rozegrały na naturalnej nawierzchni. Niestety, mroźna noc z piątku na sobotę sprawiła, że płyta boiska była niezwykle twarda. Grajewianie przystąpili do meczu poważnie osłabieni – z różnych przyczyn zabrakło aż siedmiu zawodników. Marcin Arciszewski jest po artroskopii kolana, kontuzjowani są Wojciech Koszczuk, Paweł Górski, Piotr Chyliński i Rafał Kozikowski. Łukasz Domurat jest na zwolnieniu lekarskim a Tomasza Dzierzgowskiego zabrakło z powodu obowiązków w pracy. Na domiar złego na przedmeczowej rozgrzewce bólu pleców nabawił się Kamil Randzio, który pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie. W tej sytuacji można było mieć poważne obawy co do wyniku tego meczu. Tymczasem po pół godzinie gry osłabiona WARMIA wygrywała 2:0. Najpierw świetnie usposobiony tego dnia Dawid Kondratowicz urwał się obrońcy OLIMPII i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pokonał Piotra Czaplińskiego. Drugiego gola zdobył Mateusz Cybulski, który w 23 minucie kapitalnym lobem z niemal 40 metrów podwyższył na 2:0. Gromiący rywali w tegorocznych sparingach zambrowianie zdobyli przed przerwą kontaktowego gola po strzale Jastrzębskiego i nieporozumieniu Edisona z Krupą. W drugiej połowie na 2:2 wyrównał Łupiński, który pokonał nieco niepewnie interweniującego Sobolewskiego. Niedługo później po świetnej akcji Pawła Drażby, byłego zawodnika m.in. JAGIELLONII Białystok, który w tym meczu wystąpił w barwach WARMII fatalnie przestrzelił Sypytkowski. W ostatnim kwadransie meczu dwa zwycięskie gole dla OLIMPII zdobyli Łupiński i Hryszko, którzy wykorzystali błędy naszej obrony.

Pomimo porażki WARMIA pokazała się z dobrej strony i wydaje się, że forma naszego zespołu rośnie. Kolejny sparing nasza drużyna zagra w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 na boisku przy klubie HADES. Przeciwnikiem WARMII będą ŚNIARDWY Orzysz. To będzie generalny sprawdzian naszego zespołu przed zaplanowanym na 17 marca o godzinie 14:00 meczem z CRESOVIĄ w Siemiatyczach, którym WARMIA zainauguruje rundę wiosenną IV ligi.

Skrót z meczu:

https://youtu.be/Z6ltY61MVX0

02.03.2019 Grajewo, boisko przy klubie Hades
WARMIA Grajewo – OLIMPIA Zambrów 2:4 (2:1)
Bramki: 1:0 Dawid Kondratowicz 10′, 2:0 Mateusz Cybulski 23′, 2:1 Przemysław Jastrzębski 43′, 2:2 Emil Łupiński 53′, 2:3 Emil Łupiński 75′, 2:4 Michał Hryszko 79′

WARMIA: Sobolewski – Mikucki, Edison, Krupa, Stankiewicz – Wójcicki, Cybulski, Zarzecki, Drażba, Sypytkowski – Kondratowicz
GRALI TAKŻE: Święciński – Marczykowski, Niebrzydowski, Chmielewski, Randzio, Mściwujewski
NIE GRALI: Arciszewski, Chyliński, Górski, Koszczuk, Dzierzgowski, Domurat, Kozikowski
OLIMPIA: Czapliński – P.Jastrzebski, Łapin, Radecki, Dawidowicz, Koncewicz, Malinowski, Steć, Ostaszewski, Hryszko, Jackiewicz
GRALI TAKŻE: Gorczyca, M.Jastrzebski, Gryko, Grzybowski, Prolejko, Asatjani, Nikołajuk, Ożarowski, Łupiński

 

W tym tygodniu do zajęć treningowych wrócili Chyliński i Kozikowski, ale na dziś trudno powiedzieć, czy będą w pełni sprawni na mecz w Siemiatyczach. Na domiar złego na anginę zachorował Dzierzgowski. W tej sytuacji nikogo rozsądnego nie powinno dziwić, że decyzją trenera Zawadzkiego i Zarządu Klubu kilku zawodników występujących zimą „gościnnie” w lidze futsalu dostało na miesiąc przed startem rundy wiosennej zakaz gry na hali. Pomimo szerokiej kadry niedługo może okazać się, że pół zespołu będzie na zwolnieniach. Na koniec okresu przygotowawczego do zespołu dołączył napastnik Paweł Drażba, który będzie jedynym transferem naszego Klubu w przerwie zimowej. Z Klubu odeszli Maksym Mirva (koniec kariery) i Krzysztof Gieniusz. Do czwartoligowej kadry zostaną zgłoszeni dwaj 16-latkowie: Filip Chmielewski i Kacper Niebrzydowski z zespołu Juniorów Młodszych trenera Kamila Randzio – obaj są wychowankami powstałej w 2013 roku Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo.

Urodzony 4.10.1994 roku w Gołdapi Paweł Drażba ma 184 cm wzrostu i waży 74 kg. Jest wychowankiem klubu MAMRY Giżycko. Kolejne kluby tego piłkarza to OKS 1945 Olsztyn (obecnie STOMIL), JAGIELLONIA Białystok (Ekstraklasa), POGOŃ Siedlce (I liga), ŁKS 1926 Łomża (III liga), TUR Bielsk Podlaski (III liga) i ostatnio HETMAN Białystok. W sezonie 2013/2014 Drażba zagrał 10 razy w Ekstraklasie w barwach JAGIELLONII Białystok. Wystąpił również dwukrotnie w Pucharze Polski a zdobyta przez niego bramka w meczu ze ŚLĄSKIEM we Wrocławiu w 1/8 rozgrywek zadecydowała o awansie „Jagi” do ćwierćfinału ówczesnej edycji Pucharu Polski. W ubiegłym roku zawodnik miał operację ręki i nie grał zbyt wiele. Obecnie jest już zdrowy i w okresie zimowym trenował z OLIMPIĄ Zambrów. W sobotę piłkarz zagrał w sparingu WARMII z OLIMPIĄ, a po meczu szybko doszedł do porozumienia z Zarządem naszego Klubu. W poniedziałek zawarta została umowa na transfer definitywny zawodnika do WARMII Grajewo z HETMANA Białystok.
Paweł Drażba w żółto – czerwonej koszulce JAGIELLONII