RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ (I)

W środę 16 stycznia piłkarze WARMII Grajewo rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi. Treningi odbywają się na boisku ORLIK przy ul. 11 listopada oraz w sali gimnastycznej w gościnnym Wierzbowie. Frekwencja na treningach jest niezła, ale na każdych zajęciach z różnych powodów kogoś brakuje – praca, wyjazdy, urazy itp. – szara rzeczywistość niższych lig…

Po dwóch treningach w ubiegłym tygodniu zespół w sobotnie przedpołudnie zmierzył się na sztucznej nawierzchni w Łomży z grającym w warmińsko – mazurskiej Klasie Okręgowej POJEZIERZEM Prostki. W trudnych warunkach (warstwa śniegu na boisku, kilkustopniowy mróz i padający śnieg) lepsi okazali się grajewianie wygrywając 5:2. Już od początku meczu nasz zespół przeważał i miał szanse do zdobycia bramek. Byliśmy jednak bardzo nieskuteczni. Nasi zawodnicy zmarnowali kilka znakomitych okazji i jak to bywa w takich sytuacjach – to się zemściło. W 40 minucie Edison niefortunnie zaskoczył Sobolewskiego i wyprowadził POJEZIERZE na prowadzenie. Kilka minut później Rafał Bieńko z Prostek …pięknie się zrewanżował i zdobyliśmy gola po jego strzale do własnej bramki. Tak więc do przerwy po dwóch samobójczych golach był remis 1:1. W drugiej połowie na boisko wszedł Tomasz Dzierzgowski i zdobył dwa gole wyprowadzając WARMIĘ na prowadzenie. Ambitny zespół z Prostek zdobył drugiego gola, którego zdobył… Rafał Bieńko, tym razem trafiając do właściwej bramki. W końcówce meczu dwa gole dla WARMII zdobyli nastolatkowie – najpierw trafił Krystian Wójcicki a piątego gola strzelił debiutujący w zespole seniorów 15-letni Jakub Drozdowski.

Z pozoru mecz z POJEZIERZEM to był tylko sparing taki jak wiele innych. Tymczasem był wielkim wydarzeniem dla naszego Klubu i Akademii Piłkarskiej. W kadrze na sobotni mecz znalazło się bowiem aż sześciu zawodników, którzy niemal 6 lat temu rozpoczęli treningi w utworzonej wówczas przez Zarząd Klubu Akademii. Ówcześni 10-latkowie dziś grają w zespole juniorów młodszych trenera Kamila Randzio i coraz śmielej pukają do drzwi szatni seniorów. W sobotę w drugiej połowie meczu zagrali bramkarz Dariusz Bieńkowski, obrońca Kacper Śleszyński, pomocnicy Jakub Drozdowski i Filip Chmielewski oraz napastnicy Igor Duchnowski i Kacper Niebrzydowski. Do rozgrywek IV ligi już jesienią został zgłoszony bramkarz Bieńkowski a na wiosnę najprawdopodobniej zgłoszeni zostaną również kończący 16 lat w marcu Chmielewski i Niebrzydowski. Póki co szóstka juniorów ambitnie trenuje i bardzo się stara a my wierzymy, że już wkrótce ci zawodnicy będą stanowili o sile naszego zespołu. 

Kilka dni temu o swojej decyzji o zakończeniu kariery piłkarskiej poinformował nas Maksym Mirva. Zawodnik zdecydował się już nie wznawiać treningów po przerwie zimowej. Maksym przyszedł do naszego Klubu jesienią 2003 roku i był z nami do końca 2011 roku. Po grze w PŁOMIENIU Ełk powrócił w 2015 do Grajewa i pograł jeszcze 3,5 sezonu bardzo pomagając WARMII. Bez wątpienia jest jedną z naszych klubowych legend. Szanujemy jego decyzję, ale będzie go nam bardzo brakowało w zespole. Wszystko wskazuje na to, że drugim odchodzącym z naszego Klubu w przerwie zimowej będzie Krzysztof Gieniusz. Nasz bramkarz nie zagrał jesienią ani minuty a teraz praca zawodowa praktycznie uniemożliwia mu trenowanie.

Na więcej odejść się nie zapowiada. Jeśli chodzi zaś o transfery do Klubu to przyjęliśmy zasadę, że nie szukamy zawodników do uzupełnienia kadry. Ona jest wystarczająco liczna. Jeśli mielibyśmy kogoś pozyskać to w grę wchodzi wyłącznie konkretne wzmocnienie. Jesteśmy zainteresowani zawodnikami ofensywnymi, doświadczonymi i dającymi jakość. Piłkarzy spełniających nasze kryteria nie ma na podlaskim rynku wielu, więc jest mało prawdopodobne, że ostatecznie ktoś nas zasili. Ale też nie można tego wykluczyć. W grę nie wchodzą jednak jakiekolwiek płatne transfery.

We wtorek rano trener zespołu ROMINTY Gołdap, z którą mieliśmy zmierzyć się w kolejnym sparingu w najbliższą sobotę w Łomży poinformował nas, że jego klub nie zdoła zebrać składu na sobotni mecz. W trybie awaryjnym udało się nam uzgodnić sparing z występującym w Centralnej Lidze Juniorów zespołem JAGIELLONII Białystok. To właśnie zespół trenera Wojciecha Kobeszko ograł WARMIĘ 4:1 w rozegranym w lipcu ubiegłego roku w Grajewie meczu kontrolnym. Mecz odbędzie się w Białymstoku na sztucznym boisku Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej o godzinie 9:00.

 

26.01.2019 Łomża
WARMIA Grajewo – POJEZIERZE Prostki 5:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Edison (samobójcza) 40′, 1:1 Rafał Bieńko 44′ (samobójcza), 2:1 Tomasz Dzierzgowski 50′, 3:1 Tomasz Dzierzgowski 63′, 3:2 Rafał Bieńko 73′, 4:2 Krystian Wójcicki 79, 5:2 Jakub Drozdowski 84′

WARMIA: Sobolewski – Randzio, Edison, Koszczuk, Krupa – Mikucki, Cybulski, Zarzecki, Sypytkowski – Chyliński, Kondratowicz
Na zmiany wchodzili: Święciński, Bieńkowski – Domurat, Śleszyński, Drozdowski, Kozikowski, Dzierzgowski, Marczykowski, Duchnowski, Niebrzydowski, Chmielewski, Wójcicki

Zabrakło: Arciszewski (praca), Stankiewicz, Mściwujewski (wyjazd za granicę)
POJEZIERZE:Olszewski – Zyskowski, Bieńko, Mężyński, Zalewski, Krugły, Kotyński, Chaponiuk, Piątkowski, Cichy, Iżbicki.
Na zmiany wchodzili: Cieciuch, Borczuch, Biernacki, Płaskowicki, Sut, Miksza