WARMIA – DĄB – DEBIUT EDISONA JUŻ W SOBOTĘ!

W sobotę 3 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie dojdzie do arcyciekawego meczu IV ligi piłki nożnej, w którym WARMIA podejmie zespół DĘBU Dąbrowa Białostocka. Goście, których szkoleniowcem jest Robert Speichler – nie tak dawno grający trener grajewskiego zespołu w trzech dotąd rozegranych meczach (mecz I kolejki ze SPARTĄ 1951 Szepietowo został przełożony) odnieśli komplet zwycięstw pokonując u siebie BIEBRZĘ Goniądz 3:1 i PUSZCZĘ Hajnówka 4:1 oraz na wyjeździe POGOŃ Łapy 1:0.  

Skład zespołu DĘBU oparty jest na zawodnikach, którzy z powodzeniem grali w III lidze, w której piłkarze z Dąbrowy Białostockiej występowali jeszcze wiosną 2015 roku. Po pięciu kolejnych sezonach w gronie trzecioligowców DĄB ze względu na sytuację finansową zrezygnował z gry w III lidze przed poprzednim sezonem. Na mecie sezonu 2015/2016 podopieczni trenera Speichlera zameldowali się na wysokim czwartym miejscu w podlaskiej IV lidze. O grze DĘBU decydują doświadczeni i wyróżniający się w lidze zawodnicy tacy jak Robert Speichler, Maciej Orpik czy Michał Łabieniec. Bilans dziesięciu trzecioligowych spotkań WARMII z DĘBEM jest minimalnie na korzyść naszych sobotnich rywali, którzy wygrali 4 mecze. W 4 spotkaniach padł remis a 3 zakończyły się wygraną WARMII. Bilans bramkowy to 9 goli zdobytych przez DĄB i 8 przez WARMIĘ.

W tym roku nasi obie drużyny zmierzyły się w rozgrywkach o Puchar Polski. 27 kwietnia w ćwierćfinale tych rozgrywek na szczeblu województwa podlaskiego WARMIA przegrała w Dąbrowie Białostockiej po rzutach karnych (nasi piłkarze nie wykorzystali aż 4 „jedenastek”!).

W sobotę grajewianie mają szansę zrewanżować się za pucharową porażkę. Warto dodać, że w tym roku nasz zespół jest jak dotąd niepokonany w rozgrywkach ligowych na własnym stadionie. Czy „twierdza Grajewo” pozostanie niezdobyta? Okaże się w sobotę, ale z całą pewnością ambitnej i mocnej piłkarsko drużyny DĘBU nie można lekceważyć.

W zespole WARMII w sobotę będzie miało miejsce historyczne wydarzenie. W meczu z DĘBEM zagra pierwszy Brazylijczyk w barwach naszego Klubu! Édison Fernandes da Silva Júnior „Édison” we wtorek został uprawniony do gry w naszym Klubie. Urodzony 28 października 1989 roku w Sao Paulo obrońca ma 192 cm wzrostu i jest czwartym obcokrajowcem (po Białorusinie Siergieju Kołtunowskim, Nigeryjczyku Philipie Umukoro i Ukraińcu Maksymie Mirva) uprawnionym do gry w WARMII. „Edi” jest wychowankiem brazylijskiego ITUANO FC. W swoim kraju grał w takich klubach jak SE PALMEIRAS São Paulo, NACIONAL AC São Paulo, Aquidauanense FC, União Agrícola Barbarense FC Santa Bárbara d’Oeste, Ponta Porã SE i Palmas FR. Nasz nowy zawodnik do Polski zawitał w 2011 roku, kiedy został zawodnikiem I-ligowej wówczas WISŁY Płock. W naszym kraju grał także w GÓRNIKU Konin, ENERGETYKU ROW Rybnik i MŁAWIANCE Mława (jesienią 2015 roku). „Edi” grał również w niemieckim SpVgg Ederheim 1949 i brytyjskim Peterborough Northern Star FC. Do naszego Klubu trafił ze względu na planowane zawarcie związku małżeńskiego z mieszkanką pobliskich Prostek.

W sobotnim meczu na pewno zabraknie w naszym zespole kontuzjowanych Wojciecha Koszczuka i Maksyma Mirvy. Pozostali zawodnicy – w tym „Edi” – będą do dyspozycji trenera Roberta Kądziora.

Serdecznie zapraszamy na sobotni mecz! Początek o godzinie 16:00. Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.