KONIEC WAKACJI.

Po ponad miesięcznej przerwie piłkarze WARMII Grajewo wznowili zajęcia treningowe i rozpoczęli krótkie przygotowania do nowego sezonu 2016/2017, który rozpoczyna się już 6 sierpnia. Ze względu na uchwaloną przez PZPN  reorganizację III ligi nasz zespół, choć zajął całkiem niezłe – XII miejsce w końcowej tabeli minionego sezonu – w nowym sezonie zagra w podlaskiej IV lidze.

We wtorek Zarząd Klubu ustalił warunki współpracy z nowym trenerem naszego zespołu. Duet szkoleniowców Marcin Strzeliński – Cezary Łaski zastąpi 46-letni Robert Kądzior – jako zawodnik związany z JAGIELLONIĄ Białystok z którą w 1988 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów i w sezonie 1989/1990 rozegrał 6 meczów w Ekstraklasie. Nasz nowy trener był głównym architektem awansów zespołu LZS Narewka z Ligi Okręgowej do IV a następnie do III ligi, w której w sezonie 2013/2014 osiągnął duży sukces jakim było zajęcie przez ten zespół IX miejsca w końcowej tabeli rozgrywek III ligi. W tym sezonie podopieczni trenera Kądziora dwukrotnie pokonali WARMIĘ (3:0 i 3:2).

W składzie naszego zespołu nie są planowane większe zmiany. Oprócz grającego trenera Marcina Strzelińskiego, który ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych i rodzinnych zrezygnował z dalszej pracy w naszym Klubie zespół opuszczą także Paweł Sypytkowski, który podjął pracę w Trójmieście oraz Adam Lekenta, który podjął decyzję o przerwaniu treningów. Kontuzjowany jest Piotr Chyliński i na dziś trudno powiedzieć kiedy będzie gotowy do gry. Po powrocie z USA wrócił do drużyny Damian Zubowski i wziął udział w pierwszych zajęciach. Oprócz niego z naszych „stranieri” byli obecni także Tomasz Dzierzgowski, Krzysztof Gieniusz i Janusz Stankiewicz. Zabrakło pracującego w tym dniu Maksyma Mirvy i Kamila Prusinowskiego, który jest testowany przez KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Zajęcia w tym tygodniu traktowane są niejako „rozruchowo”.  Od poniedziałku piłkarze rozpoczną treningi pełną parą. W sobotę 16 lipca o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA zagra mecz sparingowy z występującym w warmińsko – mazurskiej Lidze Okręgowej POJEZIERZEM Prostki. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Kolejne mecze kontrolne WARMIA zagra w następujących terminach:

20.07 OSTROVIA Ostrów Mazowiecka (godzina 18:00, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego)

23.07 FK Alytus (Litwa)

27.07 ZNICZ Biała Piska

30.07 HETMAN Tykocin

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w Grajewie.


Robert Kądzior (Foto: mosp.jagiellonia2003.pl)