ZOSTAJEMY W III LIDZE.

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek sezonu 2014/2015 III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej piłkarze WARMII Grajewo są już pewni pozostania na tym poziomie rozgrywek. W ten sposób grajewianie śrubują rekord i sezon 2015/2016 będzie ich ósmym z rzędu w istniejącej w obecnej formie III lidze. Biorąc pod uwagę wcześniejszą formę rozgrywek III ligi, gdy składała się ona z czterech grup ogólnopolskich następny sezon będzie już dziesiątym który WARMIA spędzi nieprzerwanie w III lidze. Z grających obecnie w naszej grupie klubów tylko nasza WARMIA i OLIMPIA Elbląg od sezonu 2006/2007 nie spadły poniżej III ligi. To osiągnięcie nie lada i warto, by przemyśleli je ci, którzy nieustannie znajdują powody do krytyki naszych piłkarzy i poczynań Klubu. Warto wziąć pod uwagę całokształt wyników a nie pojedynczy występ taki jak ten piątkowy w Ostródzie zakończony srogim laniem naszego zespołu, które sprawił nam miejscowy SOKÓŁ. Tym, którzy oczekują od WARMII przy jej budżecie i kadrze opartej w 85 procentach na miejscowych zawodnikach osiągnięć na miarę właśnie awansującego do Ekstraklasy zespołu z maleńkiej Niecieczy przypomnę, że choćby taki całkiem duży Lublin ma drużynę na tym samym poziomie co my… Zielona Góra, Koszalin, Gorzów Wielkopolski, Opole, Rzeszów też. A na przykład Toruń ma obecnie swój najlepszy zespół klasę niżej – w IV lidze. Żeby poszukać bliżej – SPARTA Augustów właśnie spada do „okręgówki”, czyli piątej ligi. Jako rodowity mieszkaniec Grajewa bardzo bym sobie życzył, by dzięki pracy naszych Władz i Radnych Miejskich nasze miasto dorównało któremuś z tych miast w jakiejkolwiek innej dziedzinie a nie tylko w piłce nożnej.

Futbol jest nieprzewidywalny – WARMIA zapewniła sobie pozostanie w III lidze pomimo wysokiej porażki w piątkowym wyjazdowym meczu z zespołem z Ostródy, który wygrał naszą III ligę w poprzednim sezonie. Gospodarze grając na luzie od początku narzucili swój styl gry a nasi piłkarze nie potrafili się im przeciwstawić. Okres wyraźnej przewagi SOKOŁA zakończył w 19 minucie Jakub Błażewicz zdobywając pierwszego gola w tym meczu. W 33 minucie za brutalny faul na Zubowskim sędzia ukarał zawodnika gospodarzy czerwoną kartką. W końcówce pierwszej połowy WARMIA stworzyła sobie kilka okazji do zdobycia gola jakby łapiąc wreszcie “wiatr w żagle”.

Wydawało się, że nasi piłkarze pójdą za ciosem, ale jednak przerwa źle wpłynęła na grajewian. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części meczu szarżującego na bramkę SOKOŁA Dzierzgowskiego trzymał za koszulkę zawodnik SOKOŁA. Słabo sędziujący ten mecz sędzia nie zareagował i puścił grę, po czym gospodarze błyskawicznie rozegrali akcję zakończoną golem Słowickiego. Od tej bramki całkowicie posypała się gra WARMII. Nasz zespół stał się kompletnie bezradny a szereg niezrozumiałych decyzji arbitra tylko potęgował frustrację i nerwy naszych zawodników, co zakończyło się usunięciem z boiska Marcina Arciszewskiego i Piotra Chylińskiego a także kolejnymi czterema bramkami dla gospodarzy, którzy „walili jak w bęben”…

Po meczu stało się jasne, że najważniejszym meczem sezonu będzie dla grajewian ostatni mecz z MKS Korsze (6 czerwca, sobota, godzina 17:00 w Grajewie). Tymczasem sobota przyniosła dobre wieści z Łomży. Otóż tamtejszy ŁKS 1926 Łomża pokonał u siebie walczącą o utrzymanie w III lidze ROMINTĘ Gołdap 2:1. Warto nadmienić, że łomżanie na swojej oficjalnej stronie internetowej w zapowiedzi meczu z ROMINTĄ takimi słowami odnieśli się do sytuacji w tabeli naszego zespołu:  „Pomimo napiętej sytuacji między kibicami Naszych Klubów, wszyscy jednak życzylibyśmy sobie pozostania WARMII w III lidze, bowiem spotkania derbowe między naszymi zespołami dodają tej lidze kolorytu.”  Zespołowi z Łomży należą się brawa i szacunek za sportową postawę w duchu fair play.

W tej sytuacji na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek WARMIA ma 3 punkty przewagi nad zespołem z Gołdapi i zgodnie z regulaminem rozgrywek, dzięki dwóm zwycięstwom odniesionym przez nasz zespół nad ROMINTĄ w tym sezonie nawet porażka w ostatnim meczu z MKS Korsze nie zepchnie WARMII do IV ligi. Oto wyciąg z regulaminu rozgrywek:

§ 23

1.W rozgrywkach, o ile przepisy szczególne nie stanowią inaczej, kolejność zespołów w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują:

1)przy dwóch zespołach:

a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,

b) przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

c) przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe  liczone  są  podwójnie,  korzystniejsza  różnica  między  zdobytymi  i

utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

d) przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,

e) przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu….

Przed WARMIĄ ostatni mecz sezonu, który nasi piłkarze zagrają w najbliższą sobotę 6 czerwca o godzinie 17:00 w Grajewie z MKS Korsze. Decyzją Zarządu Klubu wstęp na ten mecz będzie bezpłatny dla wszystkich kibiców.

Zapis relacji z meczu SOKÓŁ – WARMIA:

(skrót video meczu z sokolostroda.tv pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=m-7YINar3nk&feature=youtu.be)

1′ Rozpoczyna WARMIA

1′ Akcja lewą stroną Jagłowskiego i dośrodkowanie w pole karne, ale łapie piłkę bramkarz SOKOŁA

2′ Rzut rożny dla gospodarzy

3′ Po dośrodkowaniu “główka” Gwiazdy i piłka w rękach Gieniusza

4′ Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego za zagranie ręką

5′ Kapitalny strzał Szostka z rzutu wolnego znakomicie broni Gieniusz wybijając piłkę na rzut rożny. Niestety, nasz bramkarz interweniując uderzył w słupek i mamy przerwę w grze. Oby nie stało się jemu nic poważnego…

6′ Nasz bramkarz to twardziel – wraca do gry witany brawami przez kibiców SOKOŁA

7′ Rzut rożny wykonany – po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza pole karne

8′ Błąd Mikuckiego i Błażewicz mocno strzela na bramkę z narożnika naszego pola karnego – piłka trafia w słupek i wraca na boisko, po czym wybijamy ją daleko od bramki!

11′ Szybki kontratak WARMII – Jagłowski wbiegł w pole karne i strzelił na bramkę, ale Hrynowiecki pewnie obronił – wydaje mi się, że lepiej byłoby, gdyby nasz zawodnik spróbował podać do dobrze ustawionego Dzierzgowskiego

13′ Żółta kartka za faul dla Mikuckiego – źle zaczął mecz nasz obrońca.

14′ Błażewicz miał znów świetną szansę na zdobycie gola po tym jak Gieniusz wypuścił piłkę z rąk ale nasz bramkarz szybko naprawił swój błąd

17′ Mocny strzał Szostka tuż obok bramki WARMII

19′ GOL dla SOKOŁA. 1:0 Jakub Błażewicz. Akcja gospodarzy lewą stroną boiska – Błażewicz ograł naszych obrońców i strzelił na bramkę – Gieniusz miał ten strzał na rękawicach ale był on na tyle mocny, że piłka przedarła się po rękach naszego bramkarza i wpadła do bramki 🙁

20′ Zmiana w WARMII – za fatalnie spisującego się Mikuckiego wchodzi na boisko Sypytkowski

23′ Nasi piłkarze chyba nie wytrzymują presji i rozmiaru gatunkowego tego meczu – gramy zdenerwowani, popełniamy proste błędy i póki co niestety nie wygląda to dobrze 🙁

29′ Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego za zbędne dyskusje z arbitrem

33′ Brutalny faul Andrzeja Burcharta na Zubowskim i czerwona kartka dla zawodnika SOKOŁA

35′ Damian Zubowski wraca na boisko

35′ Po rzucie wolnym Domurat “główkuje” obok bramki Hrynowieckiego

37′ Rzut rożny dla WARMII

37′ Po dośrodkowaniu minął się z piłką Domurat i wybijają ją poza pole karne obrońcy SOKOŁA

40′ Świetna okazja WARMII – Chyliński dośrodkował w pole karne i Sypytkowski był o włos od zdobycia gola ale będzie tylko rzut rożny

41′ Po dośrodkowaniu szybko mamy kolejny korner

41′ Fatalne dośrodkowanie Cybulskiego i tracimy piłkę

42′ Rzut rożny dla WARMII

43′ Ogromne zamieszanie pod bramką SOKOŁA ale nie potrafimy skierować piłkę do bramki i gospodarze w końcu wybijają ją poza pole karne

44′ Znów dobra akcja WARMII ale fatalnie dośrodkowuje Sypytkowski

45′ O 4 minuty przedłuża sędzia pierwszą połowę meczu

45′ + 3′ Rzut rożny dla SOKOŁA

45′ + 3′ Dośrodkowanie i piłkę łapie Gieniusz

45′ + 4′ Koniec pierwszej połowy, którą przegrywamy w Ostródzie 0:1

46′ Drugą połowę rozpoczyna SOKÓŁ

49′ Dzierzgowski próbował przedrzeć się prawą stroną boiska, ale sędzia dopatrzył się faulu naszego zawodnika

50′ Akcja SOKOŁA i po dośrodkowaniu i ogromnym zamieszaniu przed bramką Gieniusza Błażewicz był blisko pokonania naszego bramkarza

51′ GOL dla SOKOŁA. 2:0 Krystian Słowicki. Akcja Dzierzgowskiego, który pędząc na bramkę SOKOŁA został pociągnięty za koszulkę, sędzia nie dopatrzył się przewinienia a gospodarze błyskawicznie skontrowali i Słowicki strzałem z pola karnego pokonał Gieniusza.

53′ A MKS Korsze wygrał dziś ze ZNICZEM Biała Piska aż 7:1…

55′ Rzut rożny dla WARMII, ale tracimy piłkę po dośrodkowaniu

58′ GOL dla SOKOŁA. 3:0 Paweł Podhorodecki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska, strzał głową Szostka fenomenalnie broni Gieniusz a odbitą piłkę z ostrego kąta kieruje do bramki Podhorodecki i przegrywamy już 0:3

59′ Krytykujący postawę arbitra Arciszewski otrzymuje drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko – gramy w 10-ciu na 10-ciu

62′ Chwila przerwy w grze – nasz bramkarz doznał urazu łokcia

64′ Błażewicz sam na sam z naszym bramkarzem strzela tuż obok słupka – to był błyskawiczny kontratak SOKOŁA

67′ GOL dla SOKOŁA. 4:0 Michał Jankowski. Jankowski zdecydował się na strzał z około 20 metrów, piłka otarła się o nogę Matysiewicza i wpadła do bramki.

72′ Podwójna zmiana w WARMII – za Zubowskiego i Dzierzgowskiego wchodzą na boisko Gutowski i Baczewski

75′ GOL dla SOKOŁA. 5:0 Przemysław Płoszczuk. Dośrodkowanie z prawej strony boiska i strzał głową Płoszczuka trafia do siatki… SOKÓŁ nas niszczy… :/

76′ Zmiana w zespole SOKOŁA – za Błażewicza wchodzi Wojciechowski a w WARMII za Cybulskiego Adam Lekenta

79′ Druga żółta kartka dla Chylińskiego i będziemy kończyć mecz w “dziewiątkę”

80′ Za Płoszczuka wchodzi Goździejewski

84′ Żółta kartka dla Goździejewskiego za faul na Sypytkowskim

84′ Gołębiewski zmienia Jankowskiego

86′ GOL dla SOKOŁA. 6:0 Podhoredecki strzela swoją drugą a szóstą dla SOKOŁA w tym meczu bramkę. To jest rzeź…

87′ Jakubowski zmienia Kowalskiego

90′ Trzy minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90′ + 3′ Koniec meczu w którym byliśmy tylko tłem dla bardzo dobrze grających gospodarzy. Jedyną pociechą jest to, że wciąż możemy obronić się przed spadkiem – tyle, że trzeba wygrać za tydzień z MKS Korsze. Dziś zostaliśmy zdemolowani w Ostródzie.

29.05.2015, Ostróda, Stadion Miejski

SOKÓŁ Ostróda – WARMIA Grajewo 6:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Błażewicz 19′, 2:0 Krystian Słowicki 51′ , 3:0 Paweł Podhorodecki 58′, 4:0 Michał Jankowski 67′, 5:0 Przemysław Płoszczuk 75′, 6:0 Paweł Podhorodecki 86′

SOKÓŁ: 69.Hrynowiecki – 3.Kowalski (87′ 5.Jakubowski), 14.Gwiazda, 18.Burchart, 2.P.Śnieżawski (Kpt) – 20.Podhorodecki, 23.Słowicki, 7.Szostek, 10.Płoszczuk (80′ 9.Goździejewski), 19.Jankowski (84′ 13.Gołębiewski) – 11.Błażewicz (76′ 8.Wojciechowski)

REZERWA: 91.Sikora – 5.Jakubowski, 13.Gołębiewski, 8.Wojciechowski, 9.Goździejewski

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 17.Arciszewski, 4.Mikucki (20′ 16.Sypytkowski) –  9.Chyliński, 19.Cybulski (76′ 13.Lekenta), 20.Matysiewicz, 11.Zubowski (72′ 15.Baczewski), 10.Jagłowski – 7.Dzierzgowski (72′ 8.Gutowski)

REZERWA: 52.Sobolewski – 18.Makowski, 13.Lekenta, 8.Gutowski, 15.Baczewski, 16.Sypytkowski

Sędzia: Dariusz Rudziński (Nidzica)

Żółte kartki: Goździejewski (SOKÓŁ), Arciszewski – dwie, Mikucki, Chyliński – dwie (WARMIA)

Czerwona kartka: Andrzej Burchart 33′ (za faul) (SOKÓŁ), Marcin Arciszewski 59′ , Piotr Chyliński 79′ (obaj w konsekwencji drugiej żółtej kartki) (WARMIA)

Widzów: 200


Jakub Błażewicz strzela i za chwilę padnie pierwszy gol dla SOKOŁA. (Foto: Marcin Tchórz, ostroda.wm.pl)

Please follow and like us:
error