HORROR Z HAPPY END

To był prawdziwy thriller, ale zakończony happy end’em! Piłkarze WARMII Grajewo wygrali 3:2 arcyważny, określany mianem spotkania o „6 punktów” mecz w Gołdapi z tamtejszą ROMINTĄ. Gospodarze przed meczem wyprzedzali w tabeli III ligi nasz zespół o jedno miejsce i jeden punkt. Podopieczni trenera Millera na własnym boisku ostatnią bramkę stracili 25 października ubiegłego roku w przegranym 0:1 meczu z OLIMPIĄ Elbląg. W kolejnych meczach rozgrywanych w Gołdapi wygrali 1:0 z ŁKS 1926 Łomża, zremisowali 0:0 z OLIMPIĄ Olsztynek i pokonali po 2:0 CONCORDIĘ Elbląg i KS Wasilków. Tym samym zanotowali serię aż 448 minut bez utraty gola na własnym boisku. „Zaklętą” bramkę ROMINTY aż trzykrotnie odczarował w środę Tomasz Dzierzgowski!

Mecz zaczął się od ostrożnej gry z obu stron. W 10 minucie pierwsi zagrozili bramce Gieniusza gospodarze po strzale Durana, który świetnie obronił nasz bramkarz. Trzy minuty później kilku centymetrów zabrakło WARMII do objęcia prowadzenia – po przepięknym uderzeniu Zubowskiego z rzutu wolnego piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wpadła … w ręce bramkarzowi gospodarzy. W 41 minucie przypadkowe zagranie ręką w polu karnym Marcina Arciszewskiego sędzia zakwalifikował jako przewinienie i podyktował rzut karny dla ROMINTY, który na gola zamienił Popławski. Nasz zespół szybko odpowiedział – piękne podanie Jagłowskiego, dwójkowa akcja Chylińskiego z Dzierzgowskim i pełniący w tym meczu funkcję kapitana naszego zespołu Tomek po raz pierwszy w tym meczu pokonał Gąsiorowskiego.

Krótko po rozpoczęciu drugiej części gry miała miejsce świetna akcja naszej drużyny – podanie Kamila Randzio do Dzierzgowskiego, strzał w długi róg i prowadziliśmy 2:1. Po zdobyciu drugiego gola nasz zespół oddał inicjatywę gospodarzom i w 78 minucie Wojciech Koszczuk sfaulował w polu karnym zawodnika ROMINTY. Drugi karny dla gospodarzy został znów zamieniony na gola przez Popławskiego. Gdy wydawało się, że gołdapianie pójdą za ciosem i ciężko będzie WARMII zdobyć choćby jeden punkt – to nasz zespół zadał decydujący cios. W roli głównej znów wystąpił Dzierzgowski, którego rajd zakończył się faulem na naszym zawodniku w polu karnym, po którym sędzia Wojciech Krztoń podyktował „jedenastkę” dla WARMII. Pewnym jej egzekutorem okazał się sam poszkodowany zdobywając zwycięskiego gola na wagę trzech punktów zdobytych z rywalem w walce o utrzymanie się w III lidze i to na wyjeździe.

Kolejne spotkanie WARMIA rozegra w najbliższą sobotę 25 kwietnia o godzinie 16:00 w Grajewie a przeciwnikiem naszego zespołu będzie PUSZCZA Hajnówka.

Zapis relacji LIVE z meczu w Gołdapi:

1′ Rozpoczyna ROMINTA

7′ Pierwsze minuty to wybitnie ostrożna gra z obu stron i ani jednej akcji pod żadną z bramek

10′ Pierwsza groźna akcja gospodarzy – Duran strzela z ostrego kąta z naszego pola karnego, ale Gieniusz świetnie broni wybijając piłkę na rzut rożny

11′ Pierwszy korner dla ROMINTY – po dośrodkowaniu dość szybko przejmujemy piłkę

12′ Ładny rajd Sypytkowskiego zakończony faulem na naszym zawodniku – rzut wolny dla WARMII z 25 metrów od bramki ROMINTY

13′ Kapitalnie strzela Zubowski i piłka odbija się od wewnętrznej strony słupka bramki po czym wpada w ręce Gąsiorowskiego! Ależ było blisko!

15′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII

16′ Złe dośrodkowanie Zubowskiego i tracimy piłkę

18′ Akcja gospodarzy – dośrodkowanie z prawej strony i Kisiel strzela z bliska na naszą bramkę, ale Gieniusz znów jest na swoim miejscu i pewnie broni

20′ Zmiana w zespole gospodarzy – urazu doznał Konrad Piwko i zastępuje go Dawid Paszkowski

21′ Żółta kartka dla Macieja Kisiela za faul na naszym zawodniku

24′ Popławski był w naszym polu karnym i przewrócił się więc gospodarze domagali się rzutu karnego, ale jak na razie bezbłędnie sędziujący mecz Wojciech Krztoń nie przerwał gry

30′ Rzut rożny dla ROMINTY

30′ Groźne dośrodkowanie, ale Gieniusz wypiąstkowuje piłkę poza pole karne

31′ Żółta kartka dla Pawła Sypytkowskiego

36′ Rzut wolny dla ROMINTY 30 metrów od naszej bramki

36′ Strzał Mościńskiego i wybija głową piłkę z naszego pola karnego Matysiewicz

39′ Zmiana w naszym zespole – za Pawła Sypytkowskiego wchodzi na boisko Piotr Chyliński

41′ Przypadkowe zagranie ręką Marcina Arciszewskiego i będzie niestety rzut karny dla ROMINTY. Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego

41′ GOL dla gospodarzy. 1:0 Aleksander Popławski. Pewnie wykonana jedenastka przez zawodnika ROMINTY.

44′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:1 Tomasz Dzierzgowski! Szybki kontratak WARMII – prostopadłe podanie Jagłowskiego do Dzierzgowskiego, ten oddał piłkę Chylińskiemu, który ponownie wyłożył ją jak na tacy dla Tomka, który pewnym strzałem wyrównuje stan meczu!

45′ Sędzia przedłuża pierwszą połowę o dwie minuty

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy meczu – nasz zespół „odczarował” bramkę ROMINTY. Gospodarze stracili dziś gola po 492 minutach (o ile dobrze policzyłem… 😉  – ostatnio gołdpianie stracili gola na własnym boisku w meczu z OLIMPIĄ Elbląg 25 października ubiegłego roku i w czterech kolejnych meczach u siebie zachowali zerowe straty!

46′ Drugą połowę rozpoczynają grajewianie

48′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:2 Tomasz Dzierzgowski! Świetna akcja WARMII – Kamil Randzio zagrał piłkę w polu karnym do Dzierzgowskiego, który pomimo asysty dwóch obrońców strzelił w długi róg i prowadzimy w Gołdapi 2:1!

51′ Rzut wolny dla ROMINTY z odległości ok. 25 metrów na wprost od naszej bramki

51′ Kisiel strzela obok naszej bramki a Gieniusz spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem

53′ Zmiana w ROMINCIE – za Durana wchodzi na boisko Byliński

55′ Ładna akcja Dzierzgowskiego i rzut rożny dla WARMII

56′ Po rzucie rożnym gospodarze wybijają piłkę poza pole karne

56′ Strzał Domurata, piłka obija się o zawodnika ROMINTY i trafia do Dzierzgowskiego, który umieszcza ją w bramce Gąsiorowskiego, ale sędzia uznał, że nasz zawodnik był na pozycji spalonej

60′ Zmiana w ROMINCIE – schodzi z boiska Kruczyk a w jego miejsce wszedł na boisko Rynkiewicz

65′ Akcja ROMINTY i faul Domurata – żółta kartka dla naszego zawodnika

67′ Żółta kartka dla Dyniszuka za faul na naszym zawodniku

68′ Rzut rożny dla ROMINTY – po dośrodkowaniu wybija piłkę poza nasze pole karne Gieniusz

68′ Zmiana w ROMINCIE – za Kisiela wszedł Łapiński

70′ Zmiana w WARMII – za Mateusza Cybulskiego wchodzi Rafał Kozikowski

75′ Groźnie pod naszą bramką – strzelał Kisiel, ale Gieniusz ładnie broni

75′ Żółta kartka dla Kacpra Jagłowskiego

77′ I kolejna żółta kartka dla naszego zawodnika – tym razem otrzymuje ją Rafał Kozikowski

78′ Wojciech Koszczuk fauluje w polu karnym zawodnika ROMINTY i mamy kolejny rzut karny dla gospodarzy! 🙁

79′ GOL dla ROMINTY. 2:2 Aleksander Popławski. Ponownie pewnym egzekutorem jedenastki jest Popławski i mamy remis w Gołdapi. 🙁

81′ Ależ mecz w Gołdapi! Dzierzgowski wpada w ple karne i jest faulowany! Mamy rzut karny dla WARMII

82′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:3 Tomasz Dzierzgowski! Pewnie wykonany rzut karny i trzeci gol Tomka w dzisiejszym meczu!

88′ Rzut rożny dla ROMINTY

88′ Po dośrodkowaniu piłka w rękach Gieniusza

90′ Aż 5 minut dolicza sędzia Krztoń do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Zmiana w WARMII – za Jagłowskiego wchodzi Lekenta

90′ + 2′ Rzut rożny dla ROMINTY – po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

90′ + 3′ Żółta kartka dla Gieniusza za zbyt długie wznawianie gry

90′ + 5′ Będzie jeszcze bardzo groźnie – rzut wolny dla ROMINTY z 30 metrów od naszej bramki

90′ + 6′ Popławski strzela ponad naszą bramką

90′ + 6′ KONIEC MECZU! Po horrorze w Gołdapi mamy 3 punkty! Wygrywamy 3:2

22.04.2015 Gołdap, Stadion Miejski OSiR

ROMINTA Gołdap – WARMIA Grajewo 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Aleksander Popławski 41′ (rzut karny), 1:1 Tomasz Dzierzgowski 44′, 1:2 Tomasz Dzierzgowski 48′, 2:2 Aleksander Popławski 79′ (rzut karny), 2:3 Tomasz Dzierzgowski 82′ (rzut karny)

ROMINTA: 1.Gąsiorowski – 2.Koszycki, 20.Mościński (Kpt), 5.Sarmont, 19.Duran (53′ 3.Byliński) – 13.Dyniszuk, 14.Piwko (20′ 16.Paszkowski), 91.Popławski, 11.Kruczyk (60′ 17.Rynkiewicz), 7.Sobolewski  – 10.Kisiel (68′ 18.Łapiński)

REZERWA: 22.Wołos – 15.Zajączkowski, 17.Rynkiewicz, 3.Byliński, 18.Łapiński, 16.Paszkowski, 9.Kowalewicz

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio, 3.Domurat, 17.Arciszewski, 15.Koszczuk – 8.Jagłowski (90′ 2.Lekenta), 19.Cybulski (70′ 10.Kozikowski), 20.Matysiewicz, 16.Sypytkowski (39′ 9.Chyliński) – 7.Dzierzgowski (Kpt), 11.Zubowski

REZERWA: 52.Sobolewski – 18.Makowski, 2.Lekenta, 9.Chyliński, 10.Kozikowski,13.P.Górski, 4.Mikucki

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Żółte kartki: Kisiel, Dyniszuk (ROMINTA), Sypytkowski, Arciszewski, Domurat, Jagłowski, Kozikowski, Gieniusz (WARMIA)

Widzów: 100


Tomasz Dzierzgowski zdobył trzy gole w meczu z ROMINTĄ!