PIĘĆ GOLI W BRAMCE STARTU.

Piłkarze WARMII Grajewo pokonali w sobotę START Działdowo aż 5:1 i zdobyli niezwykle ważne trzy punkty w meczu z jednym z bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie się w III lidze. Mecz, który był zapowiadany jako spotkanie o „sześć punktów” zakończył się wysokim zwycięstwem grajewian, którzy po dwóch porażkach odniesionych wiosną z przeciwnikami z czołówki tabeli w ładnym stylu „przełamali się” przed własną publicznością. Było to pierwsze zwycięstwo WARMII w Grajewie od 20 września ub. roku (mecz z ROMINTĄ Gołdap wygrany 1:0). Dawno nasi piłkarze nie zdobyli aż pięciu bramek w III-ligowym meczu. Ostatni raz stało się tak 9 września 2012 roku w Kolnie, gdy WARMIA wygrała z ORŁEM 5:1. W Grajewie nasi piłkarze ostatnim razem strzelili 5 goli CZARNYM Olecko  28 kwietnia 2012 wygrywając 5:0.

Mecz rozpoczął się od ostrożnej gry obu zespołów wyraźnie odczuwających rangę spotkania. Goście z Działdowa po udanej inauguracji rundy wiosennej przed własną publicznością w zremisowanym meczu ze ZNICZEM Biała Piska nie kryli chęci zdobycia trzech punktów w Grajewie. Tymczasem dość szybko, bo już w 10 minucie po niezwykle precyzyjnym strzale Pawła Sypytkowskiego  z rzutu wolnego WARMIA objęła prowadzenie. Goście wcale nie odpuszczali – w 25 minucie świetnej okazji nie wykorzystał Kędzierski strzelając obok bramki Gieniusza. Minutę później znów w roli głównej wystąpił Paweł Sypytkowski, który swój rajd lewą stroną boiska zakończył dośrodkowaniem w pole karne, po którym Zubowski strzałem z pierwszej piłki zdobył drugiego gola. Jeszcze przed przerwą fantastyczną okazję do zdobycia bramki miał Dzierzgowski, którego strzał dosłownie o kilka centymetrów ominął słupek bramki rywali.

Druga połowa zaczęła się od okazji STARTU, której nie wykorzystał Łochnicki. Jednak od 50 minuty rozpoczął się zmasowany atak WARMII na bramkę Leśniewskiego i przez długie minuty solidny zazwyczaj zespół jakim jest START był tylko tłem dla grajewian. W okresie kwadransa WARMIA zdobyła dwie bramki. Najpierw po prześlicznej akcji jednego z najlepszych zawodników na boisku Kacpra Jagłowskiego, który celnym strzałem zakończył swój własny rajd a następnie po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Tomasza Dzierzgowskiego. Na dodatek nasz zespół w tym okresie gry nie wykorzystał dwóch innych wręcz… 200 – procentowych okazji,  gdy w 53 minucie po strzale Sypytkowskiego piłka zatańczyła przed linią bramkową ostatecznie nie wpadając do bramki oraz w 60 minucie, kiedy po uderzeniu Dzierzgowskiego piłka trafiła w wewnętrzną stronę słupka i tocząc się niemal po linii bramkowej, wręcz wbrew prawom fizyki zamiast znaleźć drogę do siatki opuściła boisko. W 72 minucie po perfekcyjnie wykonanym rzucie rożnym fantastycznym strzałem głową popisał się Łukasz Domurat zdobywając piątego gola. Ostatni kwadrans to rozluźnienie w szeregach WARMII na które miało wpływ zapewne kilka zmian w składzie dokonanych przez trenera Mirosława Dymka. Ambitni goście zdobyli honorowego gola po strzale Rogozińskiego w 81 minucie, ale nie byli w stanie zrobić nic więcej by zmienić w pełni zasłużony dla WARMII wynik.

Nasi piłkarze zasłużyli na słowa pochwały. WARMIA była faworytem tego meczu, który wręcz MUSIAŁA wygrać, aby nie zbliżyć się do końcowych pozycji tabeli. Często „musieć” nie znaczy „móc”, więc tym bardziej chwała naszym zawodnikom za poradzenie sobie z presją. Kibice oglądający mecz mieli dużą satysfakcję – takich akcji, pięknych goli i wysokiego zwycięstwa dawno nie mieli okazji oglądać w Grajewie.

Oto zapis relacji z meczu WARMIA – START:

1′ Rozpoczyna WARMIA

3′ Bardzo ostrożna gra obu zespołów w pierwszych minutach spotkania

8′ Minęła ósma minuta meczu i jak dotąd nie zobaczyliśmy ani jednej akcji podbramkowej

9′ Jagłowski faulowany przed polem karnym STARTU – będzie rzut wolny dla WARMII z 18 metrów

10′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Paweł Sypytkowski. Precyzyjny strzał po ziemi Pawła Sypytkowskiego, brak reakcji bramkarza STARTU i jest 1:0 dla grajewian!

12′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII

13′ Po dośrodkowaniu piłka opuszcza pole karne gości

18′ Pierwszy rzut rożny dla STARTU

18′ Po dośrodkowaniu bardzo groźny strzał Zasadzkiego wybija ponad bramkę Gieniusz i jest drugi korner dla gości

19′ Kolejne dośrodkowanie i po chwili piłka opuszcza boisko

25′ Goście w doskonałej sytuacji – Wieczorek podał do Kędzierskiego a ten strzelił z pola karnego tuż obok słupka bramki Gieniusza

26′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Damian Zubowski! Znakomita akcja Pawła Sypytkowskiego, który ograł z lewej strony boiska obrońcę STARTU i dośrodkował w pole karne, gdzie Damian Zubowski strzałem z pierwszej piłki pokonał Leśniewskiego!

33′ Rzut rożny dla STARTU

33′ Po rzucie rożnym strzał zza pola karnego Denysa Sopitko pewnie broni Gieniusz

35′ Poturbowanemu Zubwskiemu udzielana jest pomoc medyczna. Chwila przerwy w grze

39′ Doskonała sytuacja WARMII! To musiało być 3:0! Dzierzgowski otrzymał piłkę ze środka pola gry, wyszedł na pozycję, minął w polu karnym obrońcę STARTU i strzelił w długi róg, ale piłka dosłownie o kilka centymetrów ominęła słupek bramki Leśniewskiego

45′ Koniec pierwszej połowy meczu po której prowadzimy w arcyważnym meczu ze STARTEM Działdowo 2:0

46′ Drugą połowę spotkania rozpoczynają goście

47′ Dobra sytuacja STARTU, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łochnicki strzelał głową ponad poprzeczką bramki Gieniusza

50′ Rzut rożny dla WARMII

51′ Po dośrodkowaniu ogromne zamieszanie pod bramką gości, ale strzały naszych piłkarzy blokują obrońcy STARTU

52′ Faul na Zubowskim tuż przed polem karnym gości

52′ Zubowski ślicznie strzela z wolnego, ale piłka mija poprzeczkę bramki

53′ Doskonała sytuacja WARMII – Dzierzgowski z prawej strony niemal z linii końcowej podał w pole karne a Sypytkowski strzelał na bramkę, ale trafił niezbyt czysto i piłka dostała dziwnej rotacji po czym ominęła bramkę tuż obok słupka!

54′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:0 Kacper Jagłowski! Fantastyczna indywidualna akcja Jagłowskiego z prawej strony boiska, który minął jak tyczki slalomowe zawodników STARTU i mocnym strzałem w długi róg strzelił trzeciego gola dla WARMII!

60′ Doskonała akcja Jagłowskiego, który znów z prawej strony boiska minął obrońcę STARTU i podał do Dzierzgowskiego a ten strzelił na bramkę Leśniewskiego po czym piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wzdłuż linii bramkowej wyszła w pole!

64′ Dzierzgowski sfaulowany w polu karnym gości i będzie rzut karny dla WARMII!

65′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:0 Tomasz Dzierzgowski! Pewnie wykonany rzut karny przez naszego zawodnika i prowadzimy już 4:0!

68′ Żółta kartka dla Łochnickiego

70′ Zmiana u gości – za Kędzierskiego wchodzi Jasik

70′ W naszym zespole za Marcina Arciszewskiego wchodzi na boisko Kamil Randzio

72′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 5:0 Łukasz Domurat! Znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego Damiana Zubowskiego i fantastyczną, wręcz cudowną główką popisał się Łukasz Domurat. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki! Jest już 5:0 dla WARMII!

75′ Zmiana w WARMII – za Adama Lekentę wchodzi na boisko Mateusz Cybulski

77′ Strzał Łochnickiego broni na raty Gieniusz

79′ Piękny strzał Górskiego odbija Leśniewski!

80′ Zmiana w WARMII – za Dzierzgowskiego wchodzi na boisko 18-letni Damian Makowski

80′ Żółta kartka dla Mateusza Cybulskiego

81′ Zmiana w WARMII – za Zubowskiego wchodzi Damian Gutowski

81′ GOL dla STARTU! 5:1 Marcin Rogoziński. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska Marcin Rogoziński z bliska strzałem głową pokonał Gieniusza i zdobył honorową bramkę dla STARTU Działdowo

82′ Zmiana u gości – za Szymanskiego wszedł na boisko Sikorski

83′ Żółta kartka dla Denysa Sopitko

86′ Żółta kartka dla Pawła Sypytkowskiego

90′ 4 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90′ + 3′ Rzut rożny dla STARTU

90′ + 3′ Po dośrodkowaniu Gieniusz kapitalnie broni strzał Łochnickiego

90′ + 4′ Koniec meczu! WARMIA pewnie, wysoko wygrywa w zapowiadanym jako mecz „o 6 punktów” spotkaniu ze STARTEM Działdowo!

 

21.03.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo –START Działdowo  5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Paweł Sypytkowski 10′ (rzut wolny), 2:0 Damian Zubowski 26′, 3:0 Kacper Jagłowski 54′, 4:0 Tomasz Dzierzgowski 65′ (rzut karny), 5:0 Łukasz Domurat 72′, 5:1 Marcin Rogoziński 81′

WARMIA: 1.Gieniusz – 21.Lekenta (75′ 19.Cybulski), 3.Domurat, 15.Koszczuk, 4.Mikucki –  10.Jagłowski, 6.Arciszewski (70′ 5.Randzio), 13.P.Górski (Kpt), 16.Sypytkowski – 7.Dzierzgowski (80′ 20.Makowski), 11.Zubowski (81′ 8.Gutowski)

REZERWA: 52.Sobolewski – 20.Makowski, 5.Randzio, 9.Chyliński, 8.Gutowski, 19.Cybulski

START: 25.Leśniewski – 20.Stolarski, 13.Łochnicki, 26.Piórek, 6.Zasadzki – 4.Szymański (82′ 17.Sikorski), 18.Chądzyński (Kpt), 22.Rogoziński, 10.Sopitko – 9.Wieczorek, 11.Kędzierski (70′ 21.Jasik)

REZERWA: 1.Dąbkowski – 21.Jasik, 16.M.Zdyb, 8.S.Zdyb, 24.Standerski, 17.Sikorski, 11.Bąbalicki

Sędzia: Paweł Swajda (Siemiatycze)

Żółte kartki: Cybulski, Sypytkowski (WARMIA), Łochnicki, Sopitko (START)

Widzów: 130


Pierwsze zwycięstwo ligowe pod wodzą trenera Mirosława Dymka i pierwszy taniec radości! (Fot. J.Sarnacki)