PORAŻKA W ELBLĄGU.

Przez 80 minut dzielnie bronili się nasi piłkarze w sobotnim meczu z głównym kandydatem do drugoligowego awansu OLIMPIĄ Elbląg. Pomimo przewagi gospodarzy WARMIA miała szansę sprawić dużą niespodziankę. Niestety, grając ostatnie pół godziny spotkania w osłabieniu (po usunięciu z boiska Rafała Kozikowskiego w 57 minucie za drugą żółtą kartkę) nasi piłkarze stracili trzy bramki, z czego aż dwie padły w doliczonym przez sędziego czasie gry.

OLIMPIA przeważała od pierwszych minut meczu. W bramce WARMII cudów dokonywał Krzysztof Gieniusz. Gospodarze “bili głową w mur” a nasi piłkarze skutecznie się bronili. W drugiej połowie już po wspomnianym opuszczeniu boiska przez Kozikowskiego WARMIA po świetnym kontrataku miała znakomitą okazję do objęcia prowadzenia w tym meczu, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Damian Zubowski. W 82 minucie po błędzie Mikuckiego dośrodkowanie z prawej strony boiska kapitalnie wykorzystał Tomasz Tuttas i OLIMPIA wyszła na prowadzenie. Grajewianie pomimo gry w osłabionym składzie wcale nie rezygnowali ze zdobycia punktu. W 90 minucie po strzale Piotra Chylińskiego zagrał ręką w polu karnym gospodarzy Dawid Kubowicz, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia zawodnika gospodarzy. Nasi piłkarze postawili wszystko na jedną kartę, chcąc zdobyć wyrównującą bramkę i niestety – zostali skarceni przez gospodarzy, którzy po kontrataku zdobyli gola po trafieniu Kamila Piotrowskiego w doliczonym czasie gry. W trzeciej z doliczonych minut po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Jakub Bojas ustalając wynika meczu na 3:0 dla OLIMPII Elbląg.

Zapis relacji LIVE z meczu w Elblągu:

1′ Rozpoczyna WARMIA

2′ Od pierwszych minut trwa szturm gospodarzy na naszą bramkę

3′ Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego za krytykę orzeczeń arbitra

3′ Po rzucie wolnym z prawej strony boiska świetny strzał Pietronia doskonale broni Gieniusz

7′ Gorąco pod naszą bramką – najpierw Gieniusz fantastycznie broni strzał Bojasa a za chwilę dobitka Pietronia minimalnie ponad naszą bramką

8′ Dobra akcja WARMII – Sypytkowski przed polem karnym sfaulowany przez Kowalczyka

8′ Rzut wolny wykonał Zubowski, ale jego wrzutkę przejęli obrońcy OLIMPII, po chwili Domurat niespodziewanie mógł zaskoczyć Tułowieckiego – to była dobra okazja WARMII

11′ Strzał Szuprytowskiego znów świetnie broni Gieniusz. Oj, zdaje się, że nasz bramkarz będzie miał w tym meczu mnóstwo pracy

12′ Znów gorąco pod naszą bramką – Gieniusz fenomenalnie broni strzał Szuprytowskiego i niestety doznaje urazu w zderzeniu ze słupkiem bramki :/

15′ Po interwencji Krzysztofa Piekarskiego nasz bramkarz wraca do gry!

16′ Pierwszy rzut rożny dla OLIMPII – po dośrodkowaniu wybija piłkę głową Wojciech Koszczuk

17′ Mocny strzał Ressela z rzutu wolnego ponad bramką Gieniusza

19′ „Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza WARMIA gra!” – od początku spotkania nasz zespół wspiera 20 osobowa kibiców WARMII!

25′ Cudowny strzał Sokołowskiego i kolejna kapitalna interwencja Gieniusza!

25′ Rzut rożny dla OLIMPII – po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza własne pole karne

29′ Żółta kartka dla Rafała Kozikowskiego

33′ Brutalny faul Wengera na Matysiewiczu i żółta kartka dla zawodnika gospodarzy

34′ Świetna okazja WARMII – po podaniu Sypytkowskiego był w polu karnym Górski, ale minął się z piłkę, która po chwili trafia do Zubowskiego, lecz strzał naszego zawodnika odbija się od nogi obrońcy OLIMPII i piłka opuszcza boisko. Mamy rzut rożny

34′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybijają piłkę poza pole karne obrońcy OLIMPII

37′ Z rzutu wolnego wrzucał piłkę w pole karne Sypytkowski, ale Tułowiecki nie miał problemu z jej złapaniem

41′ Trzeci rzut rożny dla OLIMPII

42′ Po dośrodkowaniu wybija piłkę głową Kozikowski

45′ Sędzia Patryk Kępka doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy, którą remisujemy bezbramkowo w jaskini lwa. Trzeba przyznać, że mieliśmy dużo szczęścia i…. Gieniusza w genialnej formie.

46′ Drugą połowę rozpoczynają gospodarze. W składzie OLIMPII dwie zmiany – za Sokołowskiego i Kuczkowskiego wchodzą Pietrewicz i Stępień

50′ Gieniusz cudownie odbija strzał zawodnika OLIMPII

51′ Sypytkowski był bliski pokonania… własnego bramkarza po dośrodkowaniu gospodarzy z lewej strony boiska

52′ Rzut rożny dla OLIMPII – po dośrodkowaniu wybijamy pikę. Trwa desperacka obrona WARMII…

55′ Zmiana w WARMII – za Koszczuka na boisku pojawia się Mikucki

56′ Faul Kozikowskiego i druga żółta kartka dla Kozikowskiego

57′ W konsekwencji drugiej żółtej kartki Rafał Kozikowski opuszcza boisko i ostatnie pół godziny meczu będziemy grać w osłabieniu

59′ Bojas strzela głową ponad naszą bramką

60′ Zmiana w WARMII – za Górskiego wchodzi Kamil Randzio

64′ Po ładnej akcji gospodarzy strzela Stępień, ale bardzo niecelnie

65′ Zmiana w OLIMPII – za Ressela wchodzi Tomasz Tuttas

65′ Żółta kartka dla Pietrewicza za faul na Zubowskim

68′ W doskonałej sytuacji Szuprytowski strzela ponad bramką Gieniusza! Wciąż jest 0:0

69′ Gieniusz cudownie broni strzał Stępnia

70′ W doskonałej sytuacji był Zubowski, ale zbyt długo zwlekał z podaniem do doskonale ustawionego Sypytkowskiego i stracił piłkę! Powinniśmy strzelić gola!

72′ Tuttas strzela ponad poprzeczką bramki WARMII

72′ Zmiana w WARMII – za Zubowskiego wchodzi Chyliński

74′ Żółta kartka dla Matysiewicza i będzie groźnie – gospodarze mają rzut wolny z 18 metrów

75′ Stępień strzela w mur złożony z naszych zawodników

77′ Nasi kibice wspierają zespół dopingiem – WARMIA dzielnie broni się grając w osłabieniu

80′ Jeszcze kwadrans regulaminowego czasu gry. Wytrzymajmy!

82′ Gol dla OLIMPII. 1:0 Tomasz Tuttas. Akcja gospodarzy prawą stroną, faulowany był Marcin Mikucki, ale sędzia puścił grę, dośrodkowanie Szuprytowskiego i Tomasz Tuttas sprytnym strzałem pokonał doskonale broniącego dziś Gieniusza

83′ Zmiana w WARMII – za Kacpra Jagłowskiego wchodzi Mateusz Cybulski

84′ Zmiana w OLIMPII – Kopycki wchodzi Pietronia wchodzi Kopycki

87′ Za brutalny faul na Chylińskim żółtą kartką ukarany został Bojas

89′ Będzie rzut wolny dla WARMII z prawej strony boiska

90′ Po rzucie wolnym odbita od obrońcy piłkę trafia do Chylińskiego, który strzela na bramkę OLIMPII. Obrońca gospodarzy ewidentnie zagrywa ręką ale sędzia nie dopatruje się przewinienia i gospodarze kontratakują

90′ + 1′ GOL dla OLIMPII. 2:0 Kamil Piotrowski.Kontratak OLIMPII i Piotrowski z bliska pokonuje Gieniusza

90′ + 3′ Rzut rożny dla OLIMPII

90′ + 3′ GOL dla OLIMPII. 3:0 Jakub Bojas. Po dośrodkowaniu Bojas zdobywa trzeciego gola dla OLIMPII.

90′ + 4′ Koniec meczu. Nie daliśmy obronić się grając w 10-tkę przed OLIMPIĄ Elbląg.

14.03.2015 Elbląg, Stadion Miejski

OLIMPIA Elbląg – WARMIA Grajewo 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Tuttas 82′ , 2:0 Kamil Piotrowski 90′ + 1′, 3:0 Jakub Bojas 90′ + 3′

OLIMPIA: 1.Tułowiecki – 25.Kowalczyk, 5.Wenger, 16.Kuczkowski (46′ 13′ Pietrewicz), 20.Ressel (65′ 18.Tuttas) – 27.Szuprytowski, 24.Kubowicz, 11.Sokołowski (46′ 10.Stępień), 19.Pietroń (84′ 3.Kopycki) – 17.Bojas

REZERWA: 22.Wasiluk – 2.Maciążek, 3.Kopycki, 13.Pietrewicz, 18.Tuttas, 8.Wesołowski, 10.Stępień

WARMIA: 1.Gieniusz – 21.Lekenta, 3.Domurat, 6.Arciszewski, 15.Koszczuk (55′ 4.Mikucki) – 7.Jagłowski (83′ 13.Cybulski), 10.Kozikowski, 20.Matysiewicz, 13.P.Górski (Kpt) (60′ 5.,Randzio), 16.Sypytkowski – 11.Zubowski (72′ 9.Chyliński)

REZERWA: 52.Sobolewski – 19.Makowski, 4.Mikucki, 5.Randzio, 13.Cybulski, 9.Chyliński, 8.Gutowski

Sędzia: Patryk Kępka (Olsztyn)

Żółte kartki: Kowalczyk, Wenger, Pietrowicz,  Bojas (OLIMPIA), Arciszewski, Kozikowski (dwie), Matysiewicz (WARMIA)

Czerwona kartka: Rafał Kozikowski 57′ – w konsekwencji drugiej żółtej kartki