PORAŻKA NA INAUGURACJĘ

Od nieznacznej porażki 1:2 z czołową drużyną naszej grupy III ligi rozpoczęli piłkarze WARMII Grajewo rundę wiosenną. Wynik na pewno nie przynosi ujmy naszej drużynie, bo FINISHPARKIET DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie jest w stanie wygrać 2:1 na wyjeździe z każdym zespołem III ligi podlasko – warmińsko – mazurskiej. W klubie naszych rywali skala przedsięwzięcia, finansowania (utrzymanie zespołu kosztuje w Nowym Mieście Lubawskim aż… czterokrotnie więcej niż w Grajewie, o czym informował obecny na meczu sponsor klubu pan Zygmunt Dąbrowski) i cele zespołu są zupełnie różne. Najważniejsze dla WARMII to punktować w meczach z drużynami będącymi w naszym zasięgu. Kto wie jak potoczyłby się sobotni mecz, gdyby nie fatalny błąd popełniony przez Rafała Kozikowskiego tuż po rozpoczęciu gry, po którym Piceluk zdobył bodaj najszybciej zdobytą bramkę w historii grajewskiego stadionu… Nasi piłkarze próbowali podnieść się po tym ciosie, ale tego dnia Paweł Górski miał problem ze skutecznym oddaniem strzału i choć miał sytuacje do zdobycia bramek, to za każdym razem nie wychodziło mu tak jak sobie tego życzył. W 11 minucie po nieudanym strzale Górskiego odbitą piłkę przejął Kozikowski i po jego uderzeniu piłkę ręką odbił obrońca gości. Słabo sędziujący mecz pan Kiełczewski nie zauważył ewidentnego zagrania ręką i nie podyktował rzutu karnego. Pomimo kilku sytuacji do zdobycia gola dla grajewian tak naprawdę goście przeważali praktycznie całe spotkanie i na pewno mogli a wręcz powinni wygrać ten mecz wyżej. Tyle, że z drugiej strony gdyby nasi piłkarze mieli więcej szczęścia to mogliby ten mecz choćby zremisować. Obie bramki dla rywali nasi piłkarze strzelili … sobie sami. Po koszmarnym błędzie Kozikowskiego w 1 minucie, kilka minut po przerwie Piceluk wszedł jak w masło w nasze pole karne i podał do Millera, któremu wystarczyło tylko skierować piłkę do bramki. WARMIA walczyła do końca i to jest spory pozytyw tego meczu. W 83 minucie bodaj najlepszy w naszym zespole Kacper Jagłowski został sfaulowany w polu karnym i Zubowski z “jedenastki” zdobył bramkę ustalając wynik meczu na 1:2 dla gości.

Trudno robić tragedię z nieznacznej porażki z zespołem z jednym z faworytów III ligi. Szkoda, że do przegranej przyczyniły się fatalne błędy naszych zawodników.

Oto zapis relacji LIVE z tego meczu:

1′ Rozpoczyna WARMIA

1′ GOL dla gości. 0:1 Paweł Piceluk 1′. Fatalnie rozpoczął się mecz dla WARMII. Już w 40 sekundzie Kozikowski fatalnie zagrał do Arciszewskiego nie zauważając Piceluka, który przejął piłkę i w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem pewnie strzelił do siatki. To chyba najszybciej strzelona bramka na grajewskim boisku… :/

4′ Znów bardzo blisko zdobycia gola byli goście – tym razem Miller, ale jego strzał z pola karnego minął naszą bramkę. Zupełnie nie mogą obudzić się z zimowego snu piłkarze WARMII po utracie gola…

10′ Rzut rożny dla gości

10′ Strzał głową Kostkowskiego obok naszej bramki

11′ Wreszcie świetna akcja WARMII – Dzierzgowski po rajdzie prawą stroną boiska zagrał w pole karne a tam fatalnie skiksował Górski, lecz odbitą piłkę przejął Kozikowski i mocno strzelił na bramkę po czym ręką zagrał ją obrońca gości, ale sędzia nie podyktował ewidentnej jedenastki dla WARMII!

12′ Znów dobra akcja WARMII i ponownie źle zachował się Paweł Górski, który pogubił się w polu karnym gości przy próbie oddania strzału

14′ Tym razem groźnie pod bramką Gieniusza – strzał Korzeniewskiego odbił Arciszewski i uratował nasz zespół przed utratą drugiej bramki

21′ Rzut rożny dla gości

22′ Chwilę po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza pole karne

23′ Groźna akcja gości – Miller atakował z lewej strony i podał piłkę wzdłuż bramki do Baranowskiego, który fatalnie spudłował z bliskiej odległości

24′ Bardzo źle gra dziś nasza defensywa – tym razem po błędzie Arciszewskiego zmarnował sytuację Sierzputowski po podaniu Piceluka

25′ Z całą pewnością goście są mocniejszą piłkarsko drużyną od WARMII, ale dziś fatalne błędy naszej drużyny w grze defensywnej sprawiają że rywalom znacznie łatwiej jest stwarzać okazje bramkowe. Gola strzeliliśmy praktycznie sobie sami….

27′ Żółtą kartką za faul został ukarany Dziemidowicz

28′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu przewrotką strzela Jagłowski, ale broni Paprocki

30′ Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzela z pola karnego Miller, ale Gieniusz pewnie chwyta piłkę

31′ Leży na boisku poszkodowany w starciu Zubowski

32′ Nasz zawodnik po pomocy udzielonej przez Krzysztofa Piekarskiego wraca na plac gry

34′ Korzeniewski strzela głową, ale broni Gieniusz

36′ Żółta kartka dla Grzegorza Naczas za brzydki faul na naszym zawodniku

37′ Z bliska strzela głową Piceluk, ale piłka szybuje ponad poprzeczką bramki Gieniusza

41′ Bardzo niecelny strzał Sierzputowskiego

42′ Żółta kartka dla Dzierzgowskiego

45′ Sędzia Kiełczewski doliczył 1 minutę do regulaminowego czasu gry

45′ Strzał Jagłowskiego wybija na rzut rożny Paprocki

45′ + 1′ Po dośrodkowaniu okazja WARMII ale strzał Jagłowskiego jest zablokowany przez obrońców gości

45′ + 1′ Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 0:1.

46′ Drugą połowę rozpoczyna FINISHPARKIET DRWĘCA

47′ Rzut wolny dla WARMII z prawej strony boiska

47′ Po dośrodkowaniu wybija piłkę z pola karnego Valentin Dah

52′ Jak na razie w drugiej połowie nie dzieje się na boisku nic ciekawego

54′ GOL dla gości. 0:2 Michał Miller. Po akcji gości lewą stroną boiska Piceluk ograł naszych obrońców i dośrodkował na pole bramkowe, gdzie Miller głową z bliska strzela drugiego gola dla FINISHPARKIETU DRWĘCY.

57′ Rzut rożny dla WARMII

58′ Po dośrodkowaniu bardzo ładny strzał głową Domurata tuż obok słupka bramki gości

59′ Dwie zmiany w WARMII – za Lekentę i Górskiego wchodzą Randzio i Sypytkowski

60′ Żółta kartka dla Pawła Sypytkowskiego w jego pierwszym kontakcie z piłką

60′ Ładne dośrodkowanie Kacpra Jagłowskiego i piłkę łapie Paprocki

63′ Rzut rożny dla gości a po dośrodkowaniu wybija piłkę poza pole karne Domurat

67′ Kolejny korner dla naszych rywali

67′ Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza pole karne ale po chwili jest kolejny rzut rożny dla WARMII

68′ Kolejne dośrodkowanie i znów wybijają piłkę nasi obrońcy

70′ Zmiana w zespole gości – za Baranowskiego wszedł na boisko Arkadiusz Kuciński

72′ Po dośrodkowaniu z lewej strony Piceluka boiska do pustej bramki nie trafia Miller!

73′ Znów korner dla gości ale wybijamy piłkę poza pole karne naszego zespołu

75′ Rzut rożny dla WARMII. Walczą nasi piłkarze.

75′ Ładne dośrodkowanie Sypytkowskiego ale Paprocki pewnie chwyta piłkę

76′ Zmiana w zespole gości – za Naczasa wchodzi Domżalski

77′ Zmiana w WARMII – za Koszczuka wszedł na boisko Mikucki

81′ Rzut rożny dla gości – po dośrodkowaniu „główka” Daha i kapitalnie broni Gieniusz

82′ Zmiana w zespole naszych rywali – za Millera wszedł na boisko Oleszko

83′ Jagłowski faulowany w polu karnym rywali i będzie rzut karny dla WARMII!

83′ GOOOOL dla naszego zespołu. 1:2 Damian Zubowski. Pewnie wykorzystany rzut karny i zdobywamy kontaktowego gola.

85′ Zmiana w WARMII – za Kozikowskiego wszedł na boisko Gutowski

90′ 4 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Fatalny błąd naszej obrony i strzał Kucińskiego fantastycznie broni Gieniusz. Będzie rzut rożny dla gości

90′ + 2′ Po rzucie rożnym wybijamy piłkę poza pole karne

90′ + 3′ Koniec meczu. Przegrywamy 1:2 z czołowym zespołem naszej ligi

 

07.03.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo FINISHPARKIET DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Paweł Piceluk 1′ , 0:2 Michał Miller 54′, 1:2 Damian Zubowski 83′ (rzut karny)

WARMIA: 1.Gieniusz – 21.Lekenta (59′ 5.Randzio), 3.Domurat, 6.Arciszewski, 15.Koszczuk (76′ 4.Mikucki) – 7.Dzierzgowski, 10.Kozikowski (85′ 8.Gutowski), 20.Matysiewicz, 13.P.Górski (Kpt) (59′ 16.Sypytkowski), 18.Jagłowski – 11.Zubowski

REZERWA: 52.Sobolewski – 19.Makowski, 4.Mikucki, 5.Randzio, 16.Sypytkowski, 9.Chyliński, 8.Gutowski

FINISHPARKIET: 1.Paprocki – 5.Dziemidowicz, 19.Dah, 2.Kostkowski, 4.Naczas (76′ 7.Domżalski) – 23.Baranowski (70′ 17.Kuciński), 18.Sierzputowski, 8.Zajączkowski, 16.Korzeniewski – 20.Miller (82′ 9.Oleszko), 11.P. Piceluk (Kpt)

REZERWA: 12.Rumiantsev – 6.Marcfeld, 10.M.Piceluk, 14.Wenta, 9.Oleszko, 17.Kuciński, 7.Domżalski

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)

Żółte kartki: Dzierzgowski, Sypytkowski (WARMIA), Dziemidowicz, Naczas, Domżalski (FINISHPARKIET)

Widzów: 150


Foto: e-grajewo.pl