WRACA LIGA!

W sobotę 7 marca o godzinie 15:00 meczem z zespołem FINISHPARKIETU DRWĘCY Nowe Miasto Lubawskie piłkarze WARMII Grajewo zainaugurują rundę wiosenną rozgrywek III ligi w grupie podlasko – warmińsko – mazurskiej. Mecz obu zespołów pierwotnie był zaplanowany na 22 listopada 2014 roku, ale ze względu na opady śniegu został odwołany. Tym razem mamy nadzieję, że pogoda będzie łaskawsza dla piłkarzy. W ubiegłym tygodniu zniknął już śnieg pokrywający płytę grajewskiego boiska. Na dziś jest ono gotowe do gry i jeśli nie nastąpi gwałtowne pogorszenie pogody nie będzie przeszkód aby rozegrać ten mecz.
 
Zespół naszych sobotnich rywali w ubiegłym sezonie zajął zaledwie VI pozycję w IV lidze warmińsko – mazurskiej. Jednak dzięki fuzji z upadającym z powodu kłopotów finansowych BARKASEM Tolkmicko piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego awansowali do III ligi. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy klubami to właśnie DRWĘCA w nowym sezonie występuje w III lidze. Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej zaakceptował fuzję i tym samym zespół z Nowego Miasta Lubawskiego znów gra na tym poziomie rozgrywek. Po raz pierwszy DRWĘCA awansowała do III ligi (złożonej wówczas z czterech a nie jak obecnie z dwóch województw) w 2003 roku. Po zaledwie dwóch sezonach gry na trzecioligowym poziomie zespół naszych sobotnich rywali awansował do II ligi. Ten awans był wielkim sukcesem DRWĘCY i jej ówczesnego sponsora pana Zygmunta Dąbrowskiego. Niemal 10 lat później wrocławska prokuratura ujawniła mało chlubne dla tego klubu kulisy wywalczenia tego awansu… Można zapoznać się z nimi pod adresem: http://pilkarskamafia.blogspot.com/2013/10/akt-oskarzenia-ws-22-lista-ustawionych.html  W II lidze nasi najbliżsi rywale grali tylko jeden rok – w sezonie 2005/2006 zajmując ostatnia pozycję w tabeli. Po spadku z II ligi DRWĘCA pograła w III lidze półtora sezonu. Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2007/2008 zespół z powodu katastrofalnej sytuacji finansowej został wycofany z rozgrywek. Po kilku latach „odpoczynku” od piłki pan Dąbrowski wraca do futbolu na poziomie III ligowym – został dyrektorem sportowym DRWĘCY, która znów nazwała się FINISHPARKIET DRWĘCA. FINISHPARKIET to nazwa firmy pana Dąbrowskiego, która sponsoruje klub. Trenerem zespołu został doskonale znany i pamiętany w Grajewie Piotr Zajączkowski – w latach 2002-2005 najpierw zawodnik a później także grający trener naszego Klubu. Po fuzji z BARKASEM do klubu z Nowego Miasta Lubawskiego transferowano aż… PIĘTNASTU zawodników! Kadrę zespołu trenera Zajączkowskiego zasilili: bramkarz Krystian Paprocki (GKS Bełchatów), obrońcy: Krzysztof Dąbkowski  (START Działdowo), Damian Kostkowski (BARKAS Tolkmicko), Grzegorz Naczas (HURAGAN Morąg), Oskar Osika (START Działdowo), pomocnicy: Sebastian Zajączkowski (GKS Wikielec), Jakub Sierzputowski (START Działdowo), Arkadiusz Kuciński (CALISIA Kalisz), Grzegorz Domżalski (START Warlubie), Łukasz Kuśnierz (PŁOMIEŃ Ełk), napastnicy: Krystian Oleszko (START Działdowo), Paweł Piceluk (WARTA Poznań), Michał Miller (MKS Korsze), Marcin Derkowski (JEZIORAK Iława), Michał Piceluk (CARTUSIA Kartuzy).
Zespół trenera Zajączkowskiego jesienią grał bardzo dobrze i na zakończenie rundy zameldował się na wysokim trzecim miejscu. Trzy z 41 ogółem zdobytych punktów piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego uzyskali w sierpniowym meczu z WARMIĄ w którym rozbili nasz grający wówczas w dużym osłabieniu zespół 4:0.
 
W przerwie zimowej podopieczni trenera Zajączkowskiego rozegrali kilka meczów kontrolnych w których pokonali WKRĘ Żuromin 7:0, WARMIAK Łukta 6:2, WDĘ Świecie 3:0 oraz zremisowali ze STOMILEM Olsztyn 1:1 i przegrali ze STARTEM Warlubie 1:2. W ostatnim swoim meczu kontrolnym FINISHPARKIET DRWĘCA przegrała z I-ligową OLIMPIĄ Grudziądz 1:4. Bramkę w tym meczu zdobył z rzutu karnego Paweł Piceluk. Zespół trenera Zajączkowskiego zagrał w składzie: Paprocki (67 Rumiancew) – Dziemidowicz (46 Domżalski), Łucki, Dah, Naczas (49 Oleszko) – Miller (71 Wenta), Sierzputowski (71 Marcfeld), Kostkowski, Baranowski (46 Kuciński), Korzeniewski – Piceluk. Silny zespół FINISHPARKIETU DRWĘCY wzmocnił się jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników ŁKS 1926 Łomża – błyskotliwym skrzydłowym Mariuszem Baranowskim.
 
Tyle o rywalu, który bez wątpienia jest zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Nasi piłkarze muszą wyjść maksymalnie skoncentrowani i nastawić się na walkę przez 90 minut aby liczyć na korzystny wynik. Przede wszystkim zaś nie mogą popełniać takich błędów jak te, które były ich udziałem w ostatnim sparingu z MAGNATEM Juchnowiec. Do dyspozycji trenera Mirosława Dymka powinni być wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Wojciecha Koszczuka, którego występ w sobotnim meczu jest mocno niepewny. Dla naszego trenera będzie to ligowy powrót do Grajewa po niemal 8 latach (ostatni mecz pod wodzą naszego trenera WARMIA rozegrała 16 czerwca 2007 roku w Grajewie z KS Paradyż w którym odniosła zwycięstwo 1:0). Dodatkowego smaczku sobotniemu spotkaniu dodaje konfrontacja dwóch trenerów, którzy “minęli się” w pracy w CALISII Kalisz. We wrześniu 2013 roku to właśnie Mirosław Dymek zmienił na stanowisku trenera II-ligowego zespołu … Piotra Zajączkowskiego.

Zapraszamy Państwa serdecznie na pierwszy tegoroczny mecz WARMII. Początek w sobotę o godzinie 15:00.

W dotychczasowych meczach pomiędzy obiema drużynami padły następujące wyniki:

SEZON 2003/2004

05.10.2003 WARMIA Grajewo – DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 0:0

22.05.2004 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 1:2

Bramki: Wróbel 32’ – Łukasz Połoszczak 19’, Paweł Strózik 44’

SEZON 2004/2005

09.10.2004 WARMIA Grajewo – DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 1:0

Bramka: Maksym Mirva 90

07.05.2005 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 1:0

Bramka: Grzegorz Domżalski 74’

SEZON 2006/2007

16.09.2006 WARMIA Grajewo – DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 0:1

Bramka: Krzysztof Filipek 70’

05.05.2007 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 2:2

Bramki: Tomasz Zakierski 11’, Krzysztof Filipek 90’ (rzut karny) – Rafał Onofryjuk 85’, Maksym Mirwa 90’

SEZON 2007/2008

25.08.2007 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 0:0

SEZON 2014/2015

17.08.2014 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 4:0

Bramki: Arkadiusz Kuciński 28′, Michał Miller 39′, Kacper Jagłowski 65′ (gol samobójczy), Paweł Piceluk 66′

Razem: 8 meczów, 2 zwycięstwa WARMII, 3 remisy i 3 wygrane DRWĘCY. Bilans bramkowy: 5 – 9.

Planujemy tradycyjną relację tekstową z przebiegu sobotniego spotkania pod adresem http://kswarmiagrajewo.org

Przypominamy, że dzieci i młodzież do lat 15 oraz kobiety maja darmowy wstęp na mecze WARMII. Ceny biletów nie zmieniają się i wynoszą: 10 zł (bilet normalny) i 6 zł (bilet ulgowy).