Z NAREWKĄ PO 11 LATACH.

Po przeszło jedenastu latach przerwy piłkarze WARMII Grajewo w niedzielne popołudnie zmierzą się z LZS Narewka. Ostatni mecz ligowy obu zespołów odbył się w sezonie 2001/2002. 19 maja 2002 roku na własnym stadionie WARMIA pokonała LZS 5:0 a bramki zdobyli: Piotr Tyszkiewicz (dwie), Paweł Sobolewski, Łukasz Żukowski i Radosław Guzowski. Dokładnie miesiąc później 19 czerwca w finałowym meczu rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. Podlaskiego nasz zespół ponownie rozbił ekipę z Narewki aż 7:2 (bramki: Paweł Sobolewski (dwie), Piotr Tyszkiewicz (dwie), Ireneusz Piwko, Łukasz Żukowski i Dariusz Jurczak dla WARMII oraz Daniel Szemiot i Dariusz Petruk dla LZS). To był ostatni mecz obu zespołów. Tyle historii – powróćmy do dzisiejszej rzeczywistości.

Piłkarze z klubu, mającego siedzibę na skraju Puszczy Białowieskiej  w tym sezonie po raz pierwszy awansowali do III ligi. Zespół LZS oparty jest na zawodnikach – wychowankach białostockich zespołów. W kadrze klubu z Narewki są między innymi dwaj zawodnicy mający za sobą epizod gry w naszym Klubie: Adam Ciulkin i Marcin Arciuch. Oprócz nich w LZS występuje obecnie paru znanych z III-ligowych boisk piłkarzy takich jak: Maciej Bartoszuk, Damian Zubowski, Bartosz Stachelski, Kamil Stankiewicz czy Mariusz Łapiński. Ten ostatni w przerwie letniej zasilił zespół z Narewki a jeszcze rok temu grał w II-ligowych WIGRACH Suwałki. Duże wsparcie samorządu Narewki pozwala klubowi na zatrudnianie doświadczonych zawodników i trzeba przyznać, że zespół po awansie do III ligi radzi sobie w niej całkiem przyzwoicie. Po dziewięciu kolejkach LZS zajmuje 12 miejsce w tabeli z 12 punktami. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Roberta Kądziora ulegli na wyjeździe SOKOŁOWI Ostróda aż 1:7 (bramka: Mirosław Krasnopolski), ale tydzień wcześniej sprawili na własnym boisku ogromną niespodziankę pokonując czołowy zespół naszej ligi START Działdowo aż 3:0. Jeśli do tego dodać zwycięstwo 1:0, jakie LZS odniósł w tym sezonie nad BARKASEM Tolkmicko to okaże się, że piłkarze z małej Narewki potrafią być u siebie groźni nawet dla najlepszych. Wszystkie zespoły goszczące w Narewce mocno narzekają na fatalną nawierzchnię tamtejszego boiska. Nasza drużyna musi być przygotowana na walkę i maksymalne zaangażowanie przez 90 minut, bo tylko to może przynieść nam jakże potrzebne punkty.

Do składu WARMII wraca po odbytej karze za żółte kartki Piotr Chyliński. Nasi trenerzy mają do dyspozycji wszystkich zawodników z kadry.  

Relacja tekstowa z meczu LZS Narewka – WARMIA Grajewo będzie prowadzona na stronie www.warmiagrajewo.pl/live w niedzielę od godziny 16:00.