WAŻNE ZWYCIĘSTWO.

Piłkarze WARMII Grajewo pokonali w sobotę na własnym stadionie faworyzowany zespół ŁKS 1926 Łomża 1:0 po “złotej główce” Konrada Kowalko w 84 minucie. Zwycięstwo grajewian rodziło się w męczarniach. Z całą pewnością piłkarsko zespołem lepszym byli łomżanie. Udowadniali to od początku meczu stwarzając sobie w pierwszej połowie kilka znakomitych okazji do zdobycia goli. W 27 minucie po strzale Cychola tylko poprzeczka uchroniła WARMIĘ od utraty bramki. Dziesięć minut później kapitalnymi interwencjami popisał się znakomicie dysponowany w tym meczu i obecnym sezonie Krzysztof Gieniusz – w 38 minucie w odstępie 30 sekund kapitalnie obronił strzały Truszkowskiego i Ambrożewicza. Warto podkreślić, że od 6 minuty meczu Gieniusz grał z opatrunkiem – po jednym ze starć został zaczepiony wkrętem buta, który spowodował u niego ranę ciętą na podbródku. Po meczu Krzysztof pojechał do szpitala na zszycie rany. WARMIA w pierwszej połowie nie miała stuprocentowych okazji. Nasi piłkarze kontratakowali, ale bezskutecznie. Sporą ochotę do gry wykazywał szybki Piotr Chyliński, który dwukrotnie znakomicie “urwał się” doświadczonemu Bernatowiczowi. Zawodnik ŁKS otrzymał za swoje faule na Piotrku dwie żółte kartki i w 40 minucie musiał opuścić boisko. W końcowych minutach pierwszej połowy “błysnął” Robert Cychol, który bezmyślnie sfaulował Gieniusza i w konsekwencji swojej drugiej żółtej kartki wyleciał z boiska. Nawiasem mówiąc ten zawodnik standardowo w meczach z naszym zespołem zazwyczaj “pokazuje” się z podobnej strony i aż dziwi, że podobny brutal ma miejsce w zespole celującym w awans do II ligi. A już szczytem bezmyślności w jego wykonaniu był … powrót na ławkę rezerwowych po otrzymaniu czerwonej kartki i przebraniu się w szatni, co doprowadziło do przerwania gry przez sędziego w drugiej połowie meczu.
Kibice, którzy pomimo kiepskiej pogody przybyli na grajewski stadion ostrzyli sobie w przerwie zęby na oglądanie bramek i dobrych akcji naszego zespołu. Niestety. WARMIA przez długie minuty nie miała pomysłu na dobrze zorganizowaną grę ŁKS-u. Nawet grając w “dziewiątkę” łomżanie potrafili zagrozić naszej bramce. Sytuacja kadrowa WARMII już przed meczem nie napawała optymizmem. Na ławce wprawdzie pojawił się po kontuzji Tomasz Hudoń, ale do nieobecnych od dłuższego czasu Wójcika i Górskiego dołączył Mariusz Milczarek. W ostatnim tygodniu z powodu choroby nie trenował Mateusz Tuzinowski, więc trener Strzeliński zdecydował się wystawić w pierwszej jedenastce jako drugiego z “młodzieżowców” obok Łukasza Domurata Marcina Baczewskiego, który przecież jeszcze do niedawna miał kłopoty z załapaniem się do meczowej osiemnastki. Po fatalnym meczu Konrada Kowalko w Mrągowie trener Strzeliński postanowił przenieść tego zawodnika do rezerwy. W obronie zastąpił go Kamil Makowski, który zagrał … nie odbywając z drużyną żadnego treningu od dłuższego czasu (nasz zawodnik pracuje w Warszawie, występując w jednej z tamtejszych lig amatorskich). Warto nadmienić, że Kamil dopóki miał siły spisywał się bardzo przyzwoicie. Te perypetie kadrowe jasno przedstawiają jakim składem dysponował nasz trener w meczu z faworytem rozgrywek. Grajewscy piłkarze wyższym umiejętnościom piłkarskim rywali przeciwstawili walkę i ambicję. “Nosa” miał trener Strzeliński decydując się na zmianę i dając szansę rehabilitacji za mecz w Mrągowie dla Konrada Kowalko. Nasz obrońca pojawił się na boisku w 72 minucie a 12 minut potem po dośrodkowaniu właśnie naszego grającego trenera z rzutu rożnego pięknym strzałem głową nie dał szans Rakowieckiemu. Okazało się, że był to gol dający zwycięstwo naszemu zespołowi. Dla łomżan porażka w Grajewie była trzecią z rzędu odniesioną w rozgrywkach ligowych. Jak na aspiracje II-ligowe rywale nie pokazali nadzwyczajnej gry nawet grając w pełnym składzie. Grajewscy kibice mieli już w tym sezonie okazję oglądać znacznie lepsze zespoły.
To niezmiernie ważne trzy punkty dla WARMII – porażka bardzo zbliżyłaby nasz zespół do strefy spadkowej i pogłębiła dołek formy spotęgowany przez sytuację kadrową. Cieszy zwycięstwo, o stylu gry jednak nie chce się pamiętać. Na pewno w wygranej naszemu zespołowi pomogło osłabienie gości, jednak czerwone kartki łomżan były absolutnie zasłużone i po meczu goście nie zgłaszali jakichkolwiek pretensji o usunięcie z boiska swoich piłkarzy, którzy zachowali się niezwykle nieodpowiedzialnie.
Kolejny mecz nasi piłkarze zagrają w najbliższą środę. WARMIĘ czeka wyjazd do Suwałk na spotkanie w ramach Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego. O 14:30 nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z rezerwami WIGIER. Za tydzień nasza drużyna zmierzy się w Korszach z tamtejszym MKS.

13.10.2012 Grajewo, Stadion Miejski im. WItolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – ŁKS 1926 Łomża 1:0 (0:0)

1:0 Konrad Kowalko 84′

WARMIA: 1. Gieniusz – 15. Makowski (72′ 10. Kowalko), 3. Domurat, 18. Naliwajko, 5. Randzio – 9. Strzeliński (90′ 7. Mikucki), 17. Arciszewski (Kpt), 16. Kosiński, 6. Chyliński – 11. Wierzbicki, 13. Baczewski (65′ 4. Hudoń)

REZERWA: 12. Jegliński – 7. Mikucki, 8. M.Tuzinowski, 4. Hudoń, 2. Sypytkowski, 10. Kowalko, 19. Golubiewski

ŁKS: 1. Rakowiecki – 16. Malinowski, 24. Tarnowski (Kpt), 18. Drągowski (88′ 19. Stachelski), 9. Cychol – 4. Bernatowicz, 21. Grzybowski, 17. Ambrożewicz (63′ 8. Olesiński), 10. Mleczek (78’ 14. Kacprzyk) – 7. Truszkowski, 22. Laskowski (77′ 11. Rydzewski)

REZERWA: 25. Iwanowski – 5. Święćkowski, 14. Kacprzyk, 11. Rydzewski, 19. Stachelski, 6. Karwacki, 8. Olesiński

Sędzia: Andrzej Sobolewski (Augustów)

Żółte kartki: Kosiński, Naliwajko, Arciszewski, Domurat (WARMIA), Bernatowicz (dwie), Cychol (dwie), Mleczek (ŁKS 1926)

Czerwone kartki: Bernatowicz 40′, Cychol 45′ + 1′

Widzów: 500

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

1′ Rozpoczynają goście

2′ Strzeliński otrzymał piłkę na 14 metrze od bramki gości, uderzył ją ale trafił w obrońcę

6′ Chwila przerwy w grze – urazu doznał bramkarz WARMII Krzysztof Gieniusz

11′ Po strzale Laskowskiego z pola karnego piłka odbita od naszego obrońcy – tradycyjnie w takich sytuacjach przeciwnicy domagają się rzutu karnego, ale sędzia Sobolewski nakazał grać dalej

14′ Na boisku nie dzieje się zbyt wiele – od kilku minut to ŁKS przejął inicjatywę, ale nie wynika z niej zbyt wiele

19′ Chyliński świetnie uwolnił się od Bernatowicza, który brzydko fauluje naszego piłkarza i otrzymuje żółtą kartkę

23′ Szansa dla gości po błędzie Arciszewskiego piłka trafia na prawą stronę do Ambrożewicza, który znajduje się w dobrej sytuacji, ale w ostatniej chwili wybija mu piłkę Kamil Randzio

25′ Dobra kontra WARMII, przerwana faulem na Karolu Kosińskim

26′ Z rzutu wolnego zagrywa Arciszewski, Wierzbicki zmienia kierunek lotu piłki, ale omija ona bramkę gości

27′ POPRZECZKA po uderzeniu głową Cychola ratuje nasz zespół przed utratą gola – zagrywał z rzutu wolnego Drągowski

28′ W rewanżu szybki kontratak naszego zespołu i zawodnicy z Łomży ratują się wybiciem piłki poza własną bramkę – mamy rzut rożny, pierwszy w tym spotkaniu

28′ Po dośrodkowaniu szybko przejmują piłkę łomżanie

34′ Nieładne zachowanie piłkarzy z Łomży – na boisku leżał Karol Kosiński, lecz sędzia nie przerwał gry a goście przeprowadzili akcję – Ambrożewicz dośrodkował z prawej strony a Laskowski “główkował” ale bardzo niecelnie

37′ Dobre podanie aktywnego od początku meczu Ambrożewicza, ale Truszkowski był na spalonym

38′ Nasz bramkarz w odstępie zaledwie 30 sekund kapitalnie broni uderzenia najpierw Truszkowskiego a po chwili Ambrożewicza

40′ Chyliński znakomicie urywa się Bernatowiczowi – zawodnik ŁKS fauluje naszego piłkarza i utrzymuje swoją drugą żółtą kartkę a w jej konsekwencji czerwoną

42′ Gorąco na boisku – piłkarze skoczyli do siebie niczym koguty 🙂 – sędzia ukarał żółtymi kartkami Karola Kosińskiego i Roberta Cychola

43′ Świetna akcja WARMII – dośrodkowuje Arciszewski ale Rakowiecki łapie piłkę

45′ Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

45′ + 1′ Cychol brutalnie fauluje naszego bramkarza i otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę – ŁKS 1926 będzie grał w dziewiątkę!

45′ + 3′ Koniec pierwszej połowy – do przerwy bezbramkowy remis

Gorąca atmosfera na stadionie w Grajewie. Kibice obu zespołów dopingują swoje zespoły, raz po raz obrzucając się też wyzwiskami. Chyba ta atmosfera udzieliła się piłkarzom zespołu gości, którzy po brutalnych faulach będą grali w dziewiątkę przez całą drugą połowę. Piłkarsko na pewno przeważał ŁKS i to goście byli bliżsi zdobyciu gola – znakomicie spisuje się w bramce WARMII Krzysztof Gieniusz

46′ Drugą połowę meczu rozpoczyna WARMIA

48′ Wierzbicki wywalczył rzut rożny dla WARMII

48′ Zbyt wysokie dośrodkowanie Strzelińskiego

49′ Dobra indywidualna akcja prawą stroną boiska Strzelińskiego, ale Wierzbicki nie zrozumiał intencji naszego grającego trenera i piłkę przejęli łomżanie

50′ Żółta kartka dla Naliwajki za faul

51′ Dośrodkowanie Strzelińskiego wyłapuje Rakowiecki

53′ Po odbiciu piłki od Makowskiego goście mają rzut rożny – po dośrodkowaniu piłkę przejmuje Arciszewski. Po chwili goście mają rzut wolny z okolic narożnika pola karnego, lecz piłka uderzona przez Truszkowskiego omija bramkę Gieniusza

58′ Niestety goście przeważają – przed momentem Gieniusz ratuje nasz zespół przed utratą gola

59′ Uderzenie Strzelińskiego odbija przed siebie Rakowiecki, ale Baczewski zamiast dobić piłkę do bramki fatalnie przestrzela

61′ Po dośrodkowaniu Makowskiego Tarnowski omal nie pokonał własnego bramkarza! Rakowiecki wręcz cudem wybił piłkę ponad poprzeczkę swojej bramki!

62′ Po rzucie rożnym szybka kontra gości i… rzut rożny dla ŁKS

62′ Po wrzutce w nasze pole karne piłkę na chwilę przejmują nasi piłkarze, ale po chwili wraca ona do gości

63′ Zmiana w ŁKS – za Ambrożewicza wchodzi Olesiński

65′ Żółta kartka dla Arciszewskiego za brzydki faul na piłkarzu ŁKS

65′ Zmiana w WARMII – Tomasz Hudoń zastąpi Baczewskiego

66′ Dobre podanie Chylińskiego do Strzelińskiego i uderzenie naszego grającego trenera ponad bramką gości – rzut rożny dla WARMII

66′ Szybko straciliśmy piłkę – sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu ŁKS

69′ Czas biegnie a nasi piłkarze niestety nie mają żadnego pomysłu na sforsowanie obrony ŁKS

72′ Za Kamila Makowskiego na boisku pojawił się Konrad Kowalko

73′ Wierzbicki zdecydował się na indywidualną akcję, ale w prosty sposób traci piłkę

75′ Żółta kartka dla Adriana Mleczka

77′ Zmiana w ŁKS – za Laskowskiego wchodzi Rydzewski

78′ Rzut rożny dla łomżan, ale najpierw kolejna zmiana – za Mleczka wchodzi Kacprzyk

79′ Bardzo nieudanie wykonany rzut rożny przez gości

80′ Po dośrodkowaniu Konrada Kowalko “główka” Hudonia, ale pewnie broni Rakowiecki

81′ Rzut wolny dla WARMII z 20 metrów na wprost bramki łomżan

82′ Wierzbicki strzela w mur piłkarzy ŁKS

83′ Kapitalnie w polu karnym znalazł się Chyliński, strzelił ale Rakowiecki odbił piłkę a żaden z naszych piłkarzy nie podążył za piłką. Mamy rzut rożny.

84′ GOOOOOL!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonanym przez Marcina Strzelińskiego niedawno wprowadzony na boisko Konrad Kowalko kapitalną główką zdobywa prowadzenie dla WARMII! Wreszcie….

85′ Dziwne zwyczaje w zespole gości, rodem z boisk podwórkowych. Sędzia Sobolewski przerywa mecz i usuwa z ławki rezerwowych zawodnika, który otrzymał czerwoną kartkę i wbrew przepisom dołączył do kolegów na ławce

85′ Żółta kartka dla Łukasza Domurata za faul

86′ Bartosz Stachelski zmienia Drągowskiego w zespole ŁKS

90′ Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Na boisko wchodzi Arkadiusz Golubiewski, który zmienia Chylińskiego

90′ + 5′ Koniec meczu – WARMIA wygrywa z ŁKS 1926 Łomża 1:0.


Zdjęcie: Jarosław SarnackiPlease follow and like us:
error