SZLAGIER JESIENI JUŻ W SOBOTĘ!

W najbliższą sobotę o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie dwunasta w tabeli WARMIA podejmie czwarty ŁKS 1926 Łomża. Mecze obu rywali od dawna elektryzują kibiców tych drużyn. W jedenastu kolejkach obecnego sezonu łomżanie wygrali siedem meczów, cztery przegrali ani jednego nie remisując. WARMIA ma dużo gorszy bilans i to stawia ŁKS 1926 w roli zdecydowanego faworyta sobotniego meczu. Porażka w Mrągowie była już piątą przegraną naszego zespołu w tym sezonie. W poprzedniej kolejce ŁKS stał się kolejną ofiarą fenomenu WISSY Szczuczyn z którą przegrał w Łomży 1:2 tracąc decydującą bramkę z rzutu karnego, który był ósmym rzutem karnym dla WISSY w 11 meczach tego sezonu, co nawiasem mówiąc jest ewenementem pewnie na skalę światową… Przed obecnym sezonem zdaniem wielu fachowców drużyna z Łomży stawiana była w roli faworyta rozgrywek. Działacze łomżyńskiego klubu nie kryją celu, jakim jest awans do II ligi. Póki co jednak ŁKS-owi zdarzają się wpadki takie jak w ubiegłą sobotę – porażka ze Szczuczynem była drugą z rzędu przegraną łomżan. Sobotnie spotkanie z WARMIĄ będzie debiutem w roli szkoleniowca ŁKS 1926 Mariusza Bekasa, który po odejściu trenera Sławomira Kopczewskiego (do GKS Bełchatów) i tymczasowym prowadzeniu zespołu przez Marcina Mroczkowskiego w meczu z WISSĄ od wtorku 9 października został trenerem łomżyńskiego klubu. Bekas to wychowanek LECHA Poznań, który karierę piłkarską kontynuował w klubach niższych lig, ale zdążył w LECHU zadebiutować w ekstraklasie. Ten 36-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził II-ligową ELANĘ Toruń. Przed obecnym sezonem do ŁKS-u dołączyło kilku zawodników. Sporym wzmocnieniem składu łomżan jest pomocnik Łukasz Grzybowski, który przyszedł w lipcu z OLIMPII Zambrów. Drugim dużym wzmocnieniem zespołu jest napastnik Marcin Truszkowski, który w Łomży udowadnia że po zakrętach życiowych wychodzi na prostą. Ten zawodnik w latach 2006 – 2008 grał w ekstraklasie w GKS Bełchatów i JAGIELLONII. Jak dużym wzmocnieniem łomżyńskiego zespołu są ci dwaj piłkarze dowodzi klasyfikacja strzelców – w tym sezonie Grzybowski zdobył dla ŁKS pięć a Truszkowski siedem bramek.
Oto bilans trzecioligowych spotkań obu zespołów:
 
SEZON 2004/2005
11.09.2004 WARMIA Grajewo – ŁKS Łomża 1:0
Bramka: Łukasz Giermasiński
16.04.2005 ŁKS Łomża – WARMIA Grajewo 0:0
 
SEZON 2011/2012
24.09.2011 WARMIA Grajewo – ŁKS 1926 Łomża 3:1
Bramki: Marcin Strzeliński 38’, 90’, Paweł Górski 87’ – Michał Hryszko 67’
05.05.2012 ŁKS 1926 Łomża – WARMIA Grajewo 2:0
Bramki: Mateusz Laskowski 4’, Karol Drągowski 44’
Razem: 4 mecze, 2 zwycięstwa WARMII, 1 remis i 1 zwycięstwo ŁKS. Bramki 4-3 na korzyść grajewian.
 
Oba zespoły spotkały się też w ćwierćfinale Podlaskiego Pucharu Polski w sezonie 2005/2006, kiedy WARMIA grała w IV lidze a ŁKS w III-ej.
10.05.2006 WARMIA Grajewo – ŁKS Łomża 1:0
Bramka: Maksym Mirva
 
Do składu naszej drużyny po pauzie za żółte kartki wraca Łukasz Domurat, którego bardzo brakowało w zespole w przegranym meczu w Mrągowie. Wykluczony jest udział w sobotnim spotkaniu kontuzjowanych Wójcika, Hudonia i Górskiego. Tomasz Hudoń wróci do treningów od przyszłego tygodnia. Pozostałych zapewne do końca rundy nie zobaczymy już na boisku. Czy nowy Zarząd naszego Klubu, który zostanie wybrany w piątek 12 października na Walnym Zebraniu Wyborczym zwycięstwem piłkarzy udanie zainauguruje kadencję, czy też będzie musiał wstrząsnąć zespołem po ewentualnej porażce? Dowiemy się już wkrótce!
 
Mecz WARMIĄ – ŁKS 1926 Łomża ze względu na udział w nim kibiców z Łomży, decyzją Komendy Powiatowej Policji w Grajewie został uznany za imprezę masową o podwyższonym ryzyku bezpieczeństwa. Z tego względu podczas spotkania będą obowiązywały zaostrzone zasady identyfikacji kibiców, związane z organizacją takiej imprezy i wynikające z Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.
Zakupu biletów na mecz w cenie 10 zł – bilet normalny i 6 zł – bilet ulgowy dokonać będzie można WYŁĄCZNIE po okazaniu dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Kasa biletowa będzie czynna w sobotę od godziny 13:15. Wejście na stadion będzie możliwe od godziny 14:00. Należy spodziewać się szczegółowych kontroli przy wejściu i z tego względu prosimy kibiców o możliwie wczesne przybycie na mecz, aby obejrzeć go z trybun od pierwszej minuty i uniknąć kolejek. Dla kibiców z Łomży przeznaczone jest do sprzedaży 150 biletów.
W imieniu zawodników, Zarządu i swoim własnym serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na sobotni mecz. Prosimy o gorący doping dla naszego zespołu. Stwórzmy wielkie piłkarskie święto w Grajewie!