PORAŻKA Z MRĄGOWIĄ.

WARMIA przegrała z MRĄGOWIĄ Mrągowo 0:1 w inaugurującym rundę wiosenną sezonu 2011/2012 meczu na własnym boisku. Historia trzecioligowych potyczek obu zespołów zapowiadała trudną przeprawę naszej drużyny. Na dodatek MRĄGOWIA po zimowych wzmocnieniach jest zupełnie innym zespołem niż ten, który jesienią tracił punkty. Aziewicz i Kulpaka na obronie oraz Machniak i Różowicz w ataku dali zespołowi z MRĄGOWA nową jakość, z którą nasz zespół osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników: Marcina Arciszewskiego (kontuzja) oraz Konrada Kowalko (sprawy prywatne) musiał się wczoraj zmierzyć. Absencja dwóch piłkarzy ograniczyła możliwości manewru dla trenera Strzelińskiego, który z konieczności sam zagrał na lewej obronie naszego zespołu.
Mecz był prawdziwą wymianą ciosów z obu stron i kto wie jakby się potoczył, gdyby kapitalny strzał Mateusza Tuzinowskiego w 13 minucie zamiast w słupek trafił do bramki gości. MRĄGOWIA praktycznie przez cały mecz atakowała bardzo groźnie i raz po raz nasza defensywa i bramkarz mieli duże problemy. W pierwszej połowie bodaj najlepszą okazję do zdobycia gola mieli mrągowianie w 35 minucie, gdy Różowicz nie trafił praktycznie do pustej bramki.
O wyniku spotkania zadecydował piękny strzał z 20 metrów Bartosza Sobótki, który w 88 minucie pokonał Gieniusza po przejęciu niecelnego zagrania naszych piłkarzy. Wcześniej grajewianie nie wykorzystali znakomitej sytuacji w 65 minucie, kiedy Krukowski wyłożył piłkę Górskiemu a nasz pomocnik strzelił w bramkarza gości. W 78 minucie Piotr Chyliński oddał fantastyczny strzał z 25 metrów, który trafił w słupek bramki Osmańskiego. Kilku centymetrów brakowało, by kibice na długo zapamiętali to uderzenie. Niestety, nie wykorzystane sytuacje po raz kolejny zemściły się na naszym zespole.
 
Z przegranej nie robimy tragedii, choć na pewno szkoda traconych punktów. Zarówno tydzień temu w Dąbrowie Białostockiej jak i wczoraj w Grajewie mierzyliśmy się z zespołami, które w mojej opinii po wzmocnieniach będą należały wiosną do najlepszych ekip w III lidze. O tym, że w Dąbrowie Białostockiej trudno o punkty przekonał się wczoraj MOTOR Lubawa, który przegrał z DĘBEM aż 0:4. Niepokoi to, że nasi napastnicy już w drugim meczu rundy wiosennej nie strzelili bramki, choć akurat w przypadku wczorajszego meczu i dwóch strzałów w słupek można mówić też o pechu. Pomimo porażki WARMIA nadal zajmuje II pozycje w tabeli rozgrywek III ligi: http://www.90minut.pl/liga/0/liga5755.html , lecz nasza przewaga nad trzecim zespołem stopniała z pięciu punktów do jednego.
W następnej kolejce WARMIA wyjeżdża do Elbląga na arcytrudny mecz z tamtejszą CONCORDIĄ. Spotkanie zaplanowane pierwotnie na sobotę odbędzie się ostatecznie w piątek 6 kwietnia o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Krakusa w Elblągu.

31.03.2012 Grajewo Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – MRĄGOWIA Mrągowo 0:1 (0:0)

0:1 Bartosz Sobótka 88′

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio (Kpt.), 18. Naliwajko, 3. Domurat, 9. Strzeliński – 6. Chyliński (84′ 4. Mikucki), 21. Kosiński, 20. M.Tuzinowski, 11. Górski (77′ 16. Sypytkowski)  – 8. Krukowski (66′ 7. Ł.Wójcik), 19. Wierzbicki

Rezerwa: 12. Jegliński – 4. Mikucki, 16. Sypytkowski, 7. Wójcik, 15. Koszczuk, 17. Baczewski,

MRĄGOWIA: 1. Osmański – 21. Grala (46′ 10. Chiliński), 9. Kulpaka, 4. Aziewicz, 22. D.Wójcik – 16. Majak, 17. Żbikowski (72′ 5. Sobótka), 6. Ruszkiewicz, 19. Rusiecki (82′ 3. Borowski) – 8. Machniak, 7. Różowicz (90′ 14. Sosna)

Rezerwa: 12. Lubowiecki – 3. Borowski, 14. Sosna, 10. Chiliński, 11. Stachelek, 5. Sobótka, 18. Niedźwiecki

Sędzia: Leszek Bielicki (Zambrów)

Żółte kartki: M.Tuzinowski, Kosiński (WARMIA), Aziewicz, Różowicz (MRĄGOWIA)

Widzów: 150

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

1′ Rozpoczyna WARMIA

1′ Szybka akcja Strzelińskiego lewą stroną powstrzymana w polu karnym przez obrońcę MRĄGOWII, który wybija piłkę na rzut rożny

2′ Po rzucie rożnym sędzia nie zauważył przewinienia w polu karnym zawodnika gości, który trzymał za koszulkę Mateusza Tuzinowskiego. Piłkę przejęli mrągowianie.

5′ Akcja prawą  stroną Ruszkiewicza po którego dośrodkowaniu było groźnie na naszym polu karnym, ale Różowicz nie doszedł do podania i nasi obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo

8′ Po dośrodkowaniu Kamila Randzio goście wybijają piłkę na drugi rzut rożny w tym meczu dla WARMII

9′ Po dośrodkowaniu Strzelińskiego z rzutu rożnego niecelnie główkuje Wierzbicki

10′ Z rzutu wolnego strzela Ruszkiewicz, ale Gieniusz pewnie broni

12′ Po podaniu ze środka pola Różowicz znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Gieniusz odważnym wyjściem kapitalnie broni

13′ Mateusz Tuzinowski z 17 metrów strzela w słupek bramki MRĄGOWII

22′ Po dynamicznej akcji prawa stroną Bartka Wierzbickiego WARMIA zdobywa trzeci rzut rożny

23′ Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego Marcina Strzelińskiego

24′ Dobra akcja Górskiego z Kamilem Randzio, dośrodkowanie naszego obrońcy i kolejny rzut rożny dla WARMII

25′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę łapie Osmański, szybko wyrzuca ją do Machniaka, który podaje do Rusieckiego. Jego groźne dośrodkowanie na pole karne ofiarną główką wybija na rzut rożny Domurat

27′ Znakomita sytuacja dla WARMII – w pole karne z piłką wpadł Strzeliński, którego uderzenie w długi róg bramki bardzo dobrze obronił Osmański

30′ Groźna sytuacja pod naszą bramką po błędzie Naliwajki i podaniu Machniaka. Na szczęście do dośrodkowania zawodnika MRĄGOWII nie doszedł w polu karnym żaden z jego kolegów

33′ Znów groźnie pod naszą bramką po akcji Kulpaki i Machniaka

35′ Majak zagrywa piłkę na nasze pole karne, przejmuje ją Machniak, którego zablokowany przez naszych obrońców strzał trafia do Różowicza, który nie trafia do pustej bramki

38′ Żółta kartka dla Aziewicza za faul na naszym zawodniku

41′ Rzut rożny dla MRĄGOWII, bez większego zagrożenia pod naszą bramką

43′ Świetna akcja WARMII – Marcin Strzeliński po dynamicznym rajdzie lewą stroną zagrywa w pole karne, lecz żaden z naszych piłkarzy nie oddaje zdecydowanego strzału i w rezultacie piłkę przejmują goście

45′ Bardzo groźnie pod naszą bramką po akcji i dośrodkowaniu Różowicza, na rzut rożny piłkę wybija Strzeliński

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy meczu – bezbramkowy remis po szybkiej, dobrej grze obu zespołów

46′ Drugą połowę rozpoczynają goście

47′ Żółta kartka za faul dla Mateusza Tuzinowskiego

53′ Rzut wolny dla gości z prawej strony pola karnego, po dośrodkowaniu niecelny strzał głową zawodnika MRĄGOWII

56′ Po dośrodkowaniu Różowicza bradzo nieudana interwencja Kamila Randzio – piłka wychodzi na rzut rożny dla gości

57′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Gieniusz mija się z piłką, ale na szczęście zawodnicy z Mrągowa nie dochodzą do piłki

59′ Dynamiczna akcja prawą stroną boiska Piotra Chylińskiego zakończona nieudanym dośrodkowaniem

60′ Mocny strzał z 30 metrów Pawła Górskiego, pika mija bramkę gości

61′ Żółta kartka dla Karola Kosińskiego – rzut wolny  z 25 metrów dla MRĄGOWII

62′ Piękny strzał Machniaka wybija na rzut rożny Gieniusz

63′ Po rzucie rożnym piłkę przejmuje WARMIA, rajd Krukowskiego prawą stroną, ale nikt nie dochodzi do podania naszego napastnika

65′ Kapitalna okazja dla WARMII – świetnie w pole karne wchodzi Krukowski, który podaje Górskiemu, który mocno strzela jednak Osmański wybija piłkę na rzut rożny

65′ Po rzucie rożnym strzał głowa Wierzbickiego trafia w boczną siatkę bramki gości

66′ Zmiana w WARMII – za Krukowskiego wchodzi Łukasz Wójcik

69′ Dobry strzał Górskiego z 25 metrów broni Osmański

Zaczyna padać śnieg na stadionie w Grajewie.

72′ W MRĄGOWII za Żbikowskiego wchodzi Bartosz Sobótka

75′ Ostre starcie w środkowej strefie boiska Kosińskiego z Machniakiem, na szczęście obyło się bez kontuzji

76′ Świetne podanie Pawła Górskiego do wychodzącego na czystą pozycję Wierzbickiego, ale w ostatniej chwili głową zmienia lot piłki obrońca MRĄGOWII

77′ Zmiana w WARMII – za Pawła Górskiego wchodzi na boisko 16-letni Paweł Sypytkowski

78′ Znakomita okazja WARMII – kapitalny strzał z 25 metrów Piotra Chylińskiego trafia w słupek bramki Osmańskiego

81′ Zmiana w MRĄGOWII – za Rusieckiego wchodzi Borowski

84′ Za Piotra Chylińskiego na boisko wchodzi Marcin Mikucki

86′ Na wysokości pola karnego faulowany jest Kamil Randzio – dośrodkowanie Strzelińskiego po którym piłka wychodzi na rzut rożny dla WARMII

88′ Bezpańską piłkę na 30 metrze przejął Sobótka, który kapitalnym strzałem zdobywa bramkę dla MRĄGOWII – przegrywamy 0:1

89′ Żółta kartka dla Różowicza

90′ + 3′ Żółta kartka dla Majaka za opóźnienie wznowienia gry

90′ + 4′ Zmiana w MRAGOWII – za Różewicza wchodzi Sosna

90′ + 5′ Koniec meczu, niestety przegrywamy 0:1 🙁