INAUGURACJA RUNDY WIOSENNEJ. 70

Rozpoczyna się piłkarska wiosna. W ten weekend ruszają rozgrywki III ligi w grupie podlasko – warmińsko – mazurskiej. W jednym z najbardziej pasjonująco zapowiadających się meczów XVIII kolejki spotkań WARMIA Grajewo zagra w niedzielę o godzinie 13:00 w Dąbrowie Białostockiej z tamtejszym DĘBEM.

Nasi rywale w dotychczasowych siedemnastu meczach zdobyli 23 punkty i aktualnie zajmują X pozycję w tabeli. DĄB ma obecnie 10 punktów straty do zajmującej po jesieni II miejsce w tabeli WARMII. Paradoksalnie to właśnie gospodarze wydają się być zdecydowanym faworytem spotkania. Zespół z Dąbrowy Białostockiej dzięki hojności władz miasta i gminy oraz wyrównanej kadrze już przed sezonem typowany był na jednego z faworytów rozgrywek. Wyniki zespołu  jednak były dalekie od oczekiwań i aspiracji władz klubu, który po rezygnacji z pracy w klubie trenera Mariusza Kulhawika powierzył obowiązki trenera Jackowi Markiewiczowi – doskonale znanemu kibicom nie tylko na Podlasiu wciąż czynnemu zawodnikowi. Ten wychowanek białostockiej JAGIELLONII a jeszcze wiosną ub. roku gracz występującej w ekstraklasie KORONY Kielce objął zespół DĘBU 20 września 2011 roku i zaczął pracę w klubie od wysokiego zwycięstwa 8:0 z CZARNYMI Olecko. Do końca rundy zespół z Dąbrowy Białostockiej pod wodzą Markiewicza w 9 rozegranych meczach wygrał 3 razy, 3 razy zremisował i 3 razy przegrał.

Działacze DĘBU w przerwie zimowej postanowili wzmocnić sztab trenerski o drugiego, doskonale znanego z boisk ekstraklasy trenera. Został nim Bartosz Jurkowski, który jest równorzędnym trenerem naszych niedzielnych rywali. Zespół z Dąbrowy opuścił najskuteczniejszy zawodnik naszej grupy III ligi Michał Fidziukiewicz, który przeszedł do rewelacyjnie spisującego się w bieżącym sezonie w rozgrywkach o Puchar Polski GRYFA Wejherowo. Obok Fidziukiewicza drużynę DĘBU opuścili również grający zwykle w podstawowym składzie Lech Sawicki i Grzegorz Juzwa (obaj niegdyś występujący w WARMII). Już w trakcie rundy jesiennej do DĘBU dołączył podstawowy zawodnik wycofanego z rozgrywek II ligi SOKOŁA Sokółka Norbert Toczydłowski. Jego śladem poszli inni piłkarze z Sokółki – napastnik Maciej Orpik, obrońca Łukasz Sołowiej (obaj wrócili do DĘBU z wypożyczenia do Sokółki) oraz kolejny zawodnik z ekstraklasową przeszłością Mariusz Dzienis (37 występów w JAGIELLONII Białystok). Tymi transferami DĄB udowadnia, że chce „mieszać” wiosną w III lidze. Piłkarze z Dąbrowy przegrali tylko dwa spotkania kontrolne z jedenastu rozegranych. DĄB poniósł porażki tylko z NIEMNEM Grodno 0:5 i OLIMPIĄ Zambrów 0:1. Bilans gier kontrolnych uzupełniają dwa remisy (2:2 POGOŃ Siedlce, 2:2 SOKÓŁ II Sokółka) oraz aż siedem zwycięstw (2:1 z JAGIELLONIĄ Białystok Młoda Ekstraklasa, 5:0 z MAGNATEM Juchnowiec, 4:1 z ŁKS-em 1926 Łomża, 3:1 z PROMIENIEM Mońki, 2:1 z TUREM Bielsk Podlaski, 5:2 z SUDOVIĄ Szudziałowo, 1:0 z HETMANEM Tykocin).

Solidny i stabilny budżet, doświadczony duet trenerski oraz bardzo mocna kadra – to wszystko zapowiada marsz w górę tabeli piłkarzy z Dąbrowy. Innej opcji wydaje się nie być, ale wszystko… okaże się na boisku.

W jesiennym meczu obu drużyn wygrała WARMIA 3:1 po bramkach Strzelińskiego, Arciszewskiego i Kowalki oraz trafieniu Fidziukiewicza dla DĘBU.

Tymczasem w naszej drużynie końcówka przygotowań do startu ligowych zmagań wypadła bardzo pechowo. Zanosi się na to, że w niedzielnym meczu nie wezmą udziału kontuzjowani – kapitan zespołu Marcin Arciszewski oraz Karol Kosiński. Tym samym na środku pomocy naszego zespołu najprawdopodobniej zagrają nastolatkowie. Niepewny jest udział Krzysztofa Krukowskiego, Mateusza Tuzinowskiego i Wojciecha Koszczuka, którzy narzekają na urazy. Na szczęście pozostali zawodnicy są zdrowi i nikt nie musi pauzować za kartki.

Oto bilans dotychczasowych spotkań obu zespołów w III lidze:

SEZON 2010/2011

21.08.2010 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 1:0

Bramka:  Mariusz Milczarek 35′

14.11.2010 DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo 0:0

SEZON 2011/2012

02.10.2010 WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 3:1

Bramki: Marcin Strzeliński 34’, Marcin Arciszewski 43’, Konrad Kowalko 52’ – Michał Fidziukiewicz 36’

Razem: 3 mecze, 2 zwycięstwa WARMII, 1 remis. Bramki: 4 – 1

Zachęcam Państwa do śledzenia na żywo relacji z meczu DĄB – WARMIA w niedzielę od godziny 13:00 pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com/