WARMIA ROZPOCZYNA PRZYGOTOWANIA.

Witam Państwa po dłuższej przerwie. 🙂

Już w najbliższą środę 18 stycznia piłkarze WARMII Grajewo rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek III ligi sezonu 2011/2012. Pierwszy trening odbędzie się o godz. 16:00 na boisku ORLIK przy ul. 11 Listopada. Plan przygotowań do rundy wiosennej, której start zaplanowany jest na sobotę 24 marca zakłada treningi na grajewskich obiektach (hala i siłownia MOSiR, boisko ORLIK oraz zajęcia w terenie). W okresie ferii zimowych 23.01 -04.02 trener Marcin Strzeliński zaplanował obóz dochodzeniowy, podczas którego zajęcia będą bardziej intensywne (dwa treningi dziennie).

PLAN SPARRINGÓW.
21.01 – Turniej Halowy im. Emila Świderskiego w Szczuczynie
04.02 – WŁÓKNIARZ Białystok (Białystok, godz.12:00)
08.02 – MAMRY Giżycko
11.02 – LEGIONOVIA Legionowo
18.02 – JAGIELLONIA Białystok (Młoda Ekstraklasa) (Białystok, godz. 11:00)
25.02 – NADNARWIANKA Pułtusk
03.03 – WIGRY Suwałki
10.03 – TUR Bielsk Podlaski
17.03 – ZNICZ Biała Piska

W przypadku korzystnych warunków pogodowych istnieje możliwość rozegrania kilku z powyższych meczów w Grajewie. Jeśli zima nam na to nie pozwoli – wówczas będziemy musieli korzystać z boisk ze sztuczną nawierzchnią.
W najbliższą sobotę WARMIA weźmie udział w organizowanym przez MLKS WISSA Szczuczyn II Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego. W turnieju tym zagra 8 zespołów w II grupach. Mecze będą trwały 16 minut bez przerwy. Oto uczestnicy turnieju, w którym nasz zespół wystąpi w roli obrońcy trofeum ubiegłorocznej jego edycji:
Grupa I: WISSA Szczuczyn, MAZUR Ełk, TUR Bielsk Podlaski, WARMIA Grajewo
Grupa II: PRZYJACIELE EMILA, ORZEŁ Kolno, ZNICZ Biała Piska, PŁOMIEŃ Ełk
Plan meczów:
1. WISSA – MAZUR
2. PRZYJACIELE EMILA – ORZEŁ
3. TUR – WARMIA
4. ZNICZ – PŁOMIEŃ
5. WISSA – TUR
6. PRZYJACIELE EMILA – ZNICZ
7. MAZUR – WARMIA
8. ORZEŁ – PŁOMIEŃ
9. WISSA – WARMIA
10. PRZYJACIELE EMILA – PŁOMIEŃ
11. MAZUR – TUR
12. ORZEŁ – ZNICZ

13. Mecz o III miejsce
14. Finał

W kadrze zespołu zapewne dojdzie do kilku zmian, polegających niestety głównie na odejściach zawodników. Z końcem 2011 roku wygasły umowy dla kilku piłkarzy. Większość z nich zadeklarowała chęć dalszej gry w WARMII. Na dziś z naszym zespołem na pewno pożegnał się Maksym Mirva. Bliski rozstania z WARMIĄ jest też bramkarz Piotr Czapliński, który swoje odejście zapowiadał nam już w listopadzie. Nie wiadomo co będzie dalej z Mariuszem Milczarkiem, któremu zakończyła się umowa z Klubem a który wciąż odczuwa skutki kontuzji i po czerwcowej operacji usunięcia łękotki jak dotąd nie doszedł do pełnej sprawności. Przedłuża się okres rehabilitacji Daniela Tuzinowskiego, który dziś trafił do szpitala w Sokółce i najprawdopodobniej zostanie poddany kolejnemu zabiegowi artroskopii kolana. Na domiar złego niedawno kontuzji doznał Tomasz Lewosz, który podczas gry w hali zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go niestety długa rehabilitacja. W trakcie przygotowań do rundy wiosennej prawdopodobnie będą się pojawiali zawodnicy, których będziemy testować pod kątem przydatności do gry, jednak priorytetem Klubu jest promocja kolejnych wychowanków i tym samym należy się spodziewać większej ilości występów młodych zawodników naszego zespołu, także tych z drużyny juniorów młodszych.