TROCHĘ WIOSNY JESIENIĄ. 74

W najbliższy piątek 11 listopada o godzinie 13:00 w Grajewie na Stadionie Miejskim
im. Witolda Terleckiego WARMIA podejmie ZATOKĘ Braniewo. Będzie to mecz pierwszej kolejki rundy rewanżowej sezonu 2011/2012, która decyzją Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie zostanie rozegrana w listopadzie.
Po rundzie jesiennej ZATOKA Braniewo zajmuje XII pozycję w tabeli z siedemnastoma zdobytymi punktami. W ostatniej kolejce piłkarze z Braniewa pokonali u siebie MOTOR Lubawa 2:1 po bramkach Andrzeja Liszko i Adama Lewandowskiego. ZATOKA przeżywa kłopoty organizacyjno – finansowe. Ze względu na zaległości w regulowaniu wynagrodzeń dla zawodników piłkarze tego klubu na ostatni mecz wyszli z 15-minutowym opóźnieniem i zagrozili swoim działaczom, że mecz z WARMIĄ oddadzą walkowerem. Dziś działacze ZATOKI potwierdzili jednak przyjazd ich zespołu do Grajewa.
Zespół naszych piątkowych rywali spisuje się w bieżącym sezonie poniżej oczekiwań. Nie spełnia pokładanych nadziei Kamil Graczyk, który przed sezonem został sprowadzony do Braniewa z CONCORDII Elbląg. Ten bardzo groźny napastnik, król strzelców III ligi w ubiegłym sezonie zdobył w rundzie jesiennej tylko 4 bramki. Więcej w zespole ZATOKI zdobyli: Łukasz Wolak – 6 oraz Daniel Komorowski – 5 bramek, którzy w ubiegłym sezonie zdobyli po 11 goli dla braniewian, zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji strzelców naszej grupy III ligi. Pomimo dość odległej pozycji w tabeli ZATOKA jest groźnym rywalem, o czym w ubiegły weekend przekonał się wyżej notowany zespół MOTORU Lubawa.
 
Dotychczasowe III-ligowe spotkania WARMII z ZATOKĄ.
SEZON 2010/2011
04.09.2010 ZATOKA Braniewo – WARMIA Grajewo 2:2
Bramki: Daniel Komorowski 7′, 23′ (rzut karny) – Daniel Tuzinowski 42′, Mariusz Milczarek 67′ (rzut karny)
16.04.2011 WARMIA Grajewo – ZATOKA Braniewo 2:0
Bramki: Konrad Kowalko 56′, Marcin Strzeliński 88′
SEZON 2011/2012
13.08.2011 ZATOKA Braniewo – WARMIA Grajewo 2:2
Bramki: Daniel Komorowski 42′, Łukasz Wolak 72′ – Maksym Mirva 54′, Bartłomiej Wierzbicki 85′
 
W naszym zespole w piątkowym meczu na pewno zabraknie Marcina Arciszewskiego, który musi pauzować za żółte kartki. Ponadto do gry nie są gotowi Daniel Tuzinowski i Mariusz Milczarek. Pomimo osłabienia w składzie nasi piłkarze wyjdą na boisko z mocnym postanowieniem odrobienia strat do lidera STARTU Działdowo, który pokonał naszą drużynę w ubiegłą sobotę „odczarowując” grajewski stadion na którym WARMIA nie przegrała od 2 kwietnia. Pora zacząć nową passę zwycięstw. Serdecznie zapraszamy kibiców i sympatyków piłki nożnej na piątkowy mecz.