MECZ NA SZCZYCIE JUŻ W SOBOTĘ!

Chyba nawet najwięksi optymiści wśród grajewskich kibiców nie spodziewali się tego, że ostatni mecz naszego zespołu w rundzie jesiennej zadecyduje o tytule mistrza jesieni w podlasko – warmińsko – mazurskiej III lidze. Rozstrzygnie o tym spotkanie, które grajewscy sympatycy piłki nożnej będą mogli obejrzeć na żywo. W sobotę 5 listopada o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie START Działdowo. Goście w ostatniej kolejce pokonali u siebie ZATOKĘ Braniewo 2:1 po bramkach Marcina Tomczaka i Adriana Kostewicza i po remisie naszych piłkarzy w Morągu wyprzedzili WARMIĘ w tabeli awansując na pierwsze miejsce. Oba zespoły zgromadziły po 30 punktów. START wyprzedza WARMIĘ większą ilością zdobytych bramek. W tej sytuacji sobotni mecz jest spotkaniem na szczycie a jego zwycięzca stanie się mistrzem rundy jesiennej.
Prowadzony przez trenera Wojciecha Tarnowskiego START to zespół, który od utworzenia podlasko – warmińsko – mazurskiej grupy III ligi uchodzi za wyrównany, solidny i walczący zespół, składający się z zawodników o bardzo dobrych warunkach fizycznych. W drużynie STARTU brakuje znanych szerzej piłkarzy. W ataku wyróżnia się doświadczony Marcin Ogrodowczyk a motorem napędowym wielu akcji działdowian jest boczny pomocnik Michał Tomczak.
START to przeciwnik, z którym WARMII grało się zawsze bardzo ciężko. W dotychczasowych sześciu III-ligowych meczach WARMII ani razu nie udało się pokonać zespołu z Działdowa.
Oto bilans spotkań obu drużyn w ostatnich sezonach:
SEZON 2008/2009
27.09.2008 START Działdowo – WARMIA Grajewo 1:0
Bramka: Piotr Falencki 33′
06.05.2009 WARMIA Grajewo – START Działdowo 0:1
Bramka: Dariusz Karski 58′
SEZON 2009/2010
05.09.2009 WARMIA Grajewo – START Działdowo 1:1
Bramki: Piotr Pawluczuk 25′ (rzut karny) – Andrzej Piotrkowski 90′
29.04.2010 START Działdowo – WARMIA Grajewo 1:0
Bramka: Sebastian Łukaszewski 90′
SEZON 2010/2011
25.10.2010 START Działdowo – WARMIA Grajewo 1:0
Bramka: Marcin Ogrodowczyk 62′
14.05.2011 WARMIA Grajewo – START Działdowo 2:2
Bramki: Łukasz Wójcik 79′, Mariusz Milczarek 83′ – Błażej Moszczyński 23′, 78′
Bilans jest korzystny dla STARTU, który w 6 meczach odniósł 4 zwycięstwa (wszystkie po 1:0!). W dwóch spotkaniach zanotowano remis. Bramki: 3-7 na korzyść zespołu z Działdowa.
W naszym zespole sytuacja kadrowa wygląda zdecydowanie lepiej niż w ostatnim okresie. Żaden z zawodników nie musi pauzować za żółte kartki. Do składu wraca nieobecny z tego powodu w meczu z HURAGANEM Kamil Randzio. Z wyjątkiem Daniela Tuzinowskiego (który rozpoczął już treningi po kontuzji, lecz jeszcze za wcześnie jest na jego powrót na boisko) trener Strzeliński będzie miał do dyspozycji wszystkich pozostałych piłkarzy z kadry zespołu.
Zapowiadają się nie lada emocje. Dawno w Grajewie nie mieliśmy okazji oglądać meczu o taką stawkę. Prognoza pogody zapowiada słoneczny i ciepły jak na listopad dzień, więc tym bardziej zachęcamy kibiców do licznego przybycia na grajewski stadion i wsparcia dopingiem walczących o tytuł mistrza jesieni piłkarzy.
Mecz ze STARTEM będzie dla naszych zawodników ostatnim spotkaniem rundy jesiennej sezonu 2011/2012. Nie będzie to jednak ostatni mecz w tym roku na grajewskim stadionie, gdyż decyzją prowadzącego rozgrywki Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej III-ligowi piłkarze rozegrają awansem dwie kolejki rundy wiosennej. Tym samym piłkarzy WARMII czekają jeszcze dwa mecze, które zostaną rozegrane w Grajewie. W piątek 11 listopada o 13:00 WARMIA podejmie ZATOKĘ Braniewo a w sobotę 19 listopada również o 13:00 MOTOR Lubawa. W związku z zaplanowanymi na najbliższy okres trzema spotkaniami III ligi Zarząd Klubu przygotował ofertę dla kibiców, którzy chcieliby obejrzeć wszystkie trzy zaplanowane na ten rok mecze WARMII w Grajewie. W sobotę kibice będą mogli nabyć “potrójny” bilet na te mecze. Cena biletu normalnego to 25 złotych, bilet ulgowy będzie kosztował 15 złotych.
Ponadto w kasie Klubu od soboty będzie do nabycia okolicznościowy kalendarz K.S. WARMIA Grajewo na 2012 rok w cenie 25 złotych.
Relacja LIVE z sobotniego meczu będzie dostępna pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com/Please follow and like us:
error