KOLEJNE ZWYCIĘSTWO!

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze WARMII w rozgrywkach III ligi. Dziś w Grajewie nasz zespół nie dał szans dla ORŁA Kolno zwyciężając 3:0. Bohaterem meczu był będący ostatnio w znakomitej formie grający trener naszej drużyny Marcin Strzeliński, który w ostatnich trzech meczach zdobył 5 goli!
Początek meczu zaczął się dla grajewian fatalnie – z powodu kontuzji musiał opuścić boisko kapitan WARMII Marcin Arciszewski, grający jako środkowy pomocnik. Jego miejsce zajął 17-letni Mateusz Tuzinowski, którego występ należy ocenić bardzo pozytywnie.
Nieco wcześniej w 9 minucie meczu świetną akcję przeprowadził bardzo dobrze grający w dzisiejszym meczu Kamil Randzio, który ograł obrońców ORŁA i silnym strzałem sprawdził umiejętności Sakowicza. Przez dłuższy okres gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska aż do 35 minuty, kiedy po podaniu Krukowskiego Marcin Strzeliński wbiegł w pole karne gości i strzałem w długi róg pokonał Sakowicza. Kilka minut później bramkarz gości znakomicie obronił strzał głową Konrada Kowalko. Piłkarze trenera Ryszarda Borkowskiego najlepszą sytuację do zdobycia bramki mieli w ostatniej minucie pierwszej połowy, po silnym strzale Zawłockiego piłka zmierzająca w światło bramki trafiła w Marcina Strzelińskiego.
Drugą połowę WARMIA rozpoczęła mocnym uderzeniem. Po fatalnym błędzie Karankiewicza, który wyprowadzając akcję z własnego pola karnego stracił piłkę, Wierzbicki podał do Strzelińskiego a ten sprytnym lobem pokonał bramkarza ORŁA. W 59 minucie po wspaniałym rajdzie i podaniu Keslera w doskonałej sytuacji Krukowski nie opanował piłki. ORZEŁ próbował zmienić niekorzystny wynik. W 64 minucie Stachelski przelobował Czaplińskiego, lecz piłka minęła naszą bramkę. Do końca spotkania WARMIA stworzyła sobie jeszcze kilka znakomitych sytuacji do zdobycia kolejnych goli. Nie wykorzystali ich Wierzbicki, Kowalko i Kamil Randzio. Kamil w ciągu dwóch minut był dwa razy sam na sam z Sakowiczem. Pierwsza akcja zakończyła się niecelnym strzałem naszego piłkarza. W drugiej dobry strzał Kamila kapitalnie obronił bramkarz gości, lecz Wierzbicki strzałem z półobrotu zdobył trzeciego gola. Tym samym mecz zakończył się pewnym zwycięstwem WARMII, która z 26 zdobytymi punktami prowadzi w tabeli podlasko – warmińsko – mazurskiej III ligi po jedenastu seriach spotkań.
Kolejny mecz ligowy WARMIA rozegra w następną sobotę w Elblągu z OLIMPIĄ 2004. Natomiast w środę 12 października o godz. 15:00 nasz zespół rozegra w Grajewie mecz o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego z IV-ligową WISSĄ Szczuczyn. Emocje – jak zawsze w powiatowych derby – gwarantowane. Serdecznie zapraszam na to spotkanie.

08.10.2011 Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie

WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 3:0 (1:0)

1:0 Marcin Strzeliński 35′ 2:0 Marcin Strzeliński 46′ 3:0 Bartłomiej Wierzbicki 86′

WARMIA: 1. Czapliński – 20. Kesler, 4. Makowski, 3. Domurat, 10. Kowalko – 9. Strzeliński, 17. Arciszewski (Kpt.) (13′ 14. M.Tuzinowski, 81′ 13. Baczewski)), 6. Matysiewicz, 5. Randzio (87′ 16. Mikucki) – 8. Krukowski (70′ 15. P.Górski), 19. Wierzbicki

REZERWA: 99. B.Romanowski – 18. T.Lewosz, 13. Baczewski, 14. M.Tuzinowski, 15. P.Górski, 11. Milczarek, 16. Mikucki

ORZEŁ: 1. Sakowicz – 16. Grala, 6. Prusinowski, 11. Ossowski, 4. P. Zawłocki – 3. Bandaogo (46′ 19. Stachelski), 5. Karankiewicz, 17. Piesiecki, 20. Brzeziński – 9. Karwacki, 10. Solecki (Kpt.) (66′ 18. Gryczan)

REZERWA: 12. Łepkowski – 14. Sadowski, 13. Grygoriew, 18. Gryczan, 19. Stachelski, 2. Kotlewski

Sędzia: Paweł Graczyk (Białystok)

Żółte kartki: Gryczan (ORZEŁ)

Widzów: 350

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com/

1′ Rozpoczyna ORZEŁ.

2′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII. Po dośrodkowaniu Strzelińskiego obrońcy ORŁA wybijają piłkę poza swoje pole karne.

4′ Dośrodkowanie z rzutu wolnego Brzezińskiego po którym Karankiewicz strzela głową bardzo niecelnie.

9′ Świetny rajd lewą stroną Kamila Randzio, po którym nasz zawodnik ograł obrońcę ORŁA i silnie strzelił, lecz kapitalnie obronił Sakowicz.

11′ Kapitan naszego zespołu Marcin Arciszewski doznał urazu, do zmiany przygotowany Mateusz Tuzinowski, który zastąpi Marcina.

18′ Wciąż wynik bezbramkowy, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

21′ Drugi korner dla WARMII – tradycyjnie dośrodkowuje Strzeliński, piłka trafia do Kamila Makowskiego, którego dwa strzały na bramkę blokują obrońcy ORŁA

23′ Groźna sytuacja dla ORŁA, rzut wolny z 18 metrów, po krótkim podaniu strzał Karankiewicza trafia w naszych obrońców

28′ Dobra akcja WARMII – Bartłomiej Wierzbicki ogrywa obrońcę i dośrodkowuje z lewej strony pola karnego, lecz interwencja Sakowicza wyjaśnia sytuację

31′ Pierwszy rzut rożny dla ORŁA, dośrodkowanie Brzezińskiego, ale nasi obrońcy szybko przejmują piłkę

33′ Kolejny rzut rożny dla WARMII – jak zwykle dośrodkowuje Strzeliński, lecz obrońca ORŁA głową wybija piłkę

34′ Następny rzut rożny dla gospodarzy, znów piłkę przejmują zawodnicy z Kolna

35′ Odważne wejście w pole karne Marcina Strzelińskiego, który strzałem w długi róg pokonuje Sakowicza – WARMIA prowadzi 1:0!!!

38′ Z rzutu wolnego strzela Konrad Kowalko, pewnie broni Sakowicz

40′ Bardzo niecelny strzał Karwackiego

43′ Strzał Piesieckiego pewnie broni Czapliński

45′ Sędzia kończy pierwszą połowę meczu. WARMIA prowadzi 1:0.

45′ Groźna sytuacja dla ORŁA – strzał Zawłockiego trafił jednak w obrońcę WARMII

46′ Rozpoczyna WARMIA. W zespole ORŁA za Bandaogo wszedł na boisko Stachelski

46′ Błąd Karankiewicza, piłkę przejmują nasi zawodnicy – Wierzbicki świetnie podaje do Strzelińskiego a nasz grający trener sprytnym strzałem po raz drugi w dzisiejszym meczu pokonuje Sakowicza. WARMIA prowadzi 2:0!!!

53′ Bardzo dobre dośrodkowanie Strzelińskiego, po którym Prusinowski niemal zaskoczył własnego bramkarza

59′ Pierwszy rzut rożny dla ORŁA w drugiej połowie spotkania, po którym nasi obrońcy przechwytują piłkę – szybka kontra Macieja Keslera i jego świetne podanie do Krukowskiego, jednak nasz napastnik będąc w świetnej sytuacji nie opanował piłki

63′ Strzał Soleckiego, po którym piłka odbija się od naszego obrońcy i wychodzi na rzut rożny

64′ Po rzucie rożnym piłka trafia do Piesieckiego, który z 20 metrów strzela bardzo niecelnie

64′ Szybka akcja ORŁA, Bartosz Stachelski przelobowuje Czaplińskiego, lecz nie trafia w bramkę

65′ Po rzucie wolnym Konrada Kowalko, zbyt lekki strzał głową Wierzbickiego broni Sakowicz

66′ Zmiana w ORLE – za Soleckiego wchodzi Kamil Gryczan

70′ Zmiana w WARMII – boisko opuszcza Krukowski, w jego miejsce wchodzi Paweł Górski

70′ Silne uderzenie Karwackiego trafia w Kamila Randzio

71′ Świetny rajd prawą stroną Macieja Keslera zakończony faulem Gryczana, który zostaje ukarany żółtą kartką

72′ Znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Strzelińskiego, po którym Wierzbicki strzela głową minimalnie obok bramki gości

73′ Znów bardzo dobra akcja WARMII – Konrad Kowalko minął slalomem kilku obrońców gości, lecz z pola karnego strzelił ponad bramką Sakowicza

75′ Szybki kontratak WARMII, niestety Wierzbicki podaje do będącego na spalonym Strzelińskiego

78′ Dobre dośrodkowanie na nasze pole karne, po którym Łukasz Domurat świetnie wyprzedza Soleckiego

81′ Za Mateusza Tuzinowskiego wchodzi na boisko Marcin Baczewski

82′ Rzut rożny dla ORŁA – Wierzbicki wybija piłkę poza pole karne WARMII

83′ Kolejny korner dla ORŁA, dobre dośrodkowanie, piłkę piąstkuje Czapliński, który jest przy tej interwencji faulowany przez zawodnika gości

84′ Znów akcja gości – strzał Brzezińskiego broni Czapliński

85′ W świetnej sytuacji po kontrataku znalazł się Kamil Randzio, lecz będąc sam na sam z bramkarzem nie trafia w bramkę

86′ Kopia sytuacja sprzed chwili – znów Kamil Randzio sam na sam z Sakowiczem, mocny strzał naszego zawodnika efektownie odbija Sakowicz, piłkę przejmuje Wierzbicki i strzałem z półobrotu zdobywa trzecią bramką.

87′ Zmiana w WARMII – za Kamila Randzio wchodzi Marcin Mikucki

90′ Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu

90′ + 2′ Koniec meczu. Kolejne 3 punkty i WARMIA nadal liderem.