ORZEŁ FRUNIE DO GRAJEWA.

Już w sobotę 8 października nasi piłkarze rozegrają kolejny, niezwykle interesująco zapowiadający się mecz w ramach rozgrywek III ligi. Po niedawnych wielkich emocjach spotkania z ŁKS 1926 Łomża, tym razem grajewscy kibice będą mieli okazję obejrzeć WARMIĘ w meczu z innym pobliskim rywalem – ORŁEM Kolno. Mecz, którego dodatkowym smaczkiem jest fakt prowadzenia zespołu z Kolna przez wychowanka naszego Klubu i byłego szkoleniowca WARMII Ryszarda Borkowskiego od czasu opublikowania terminarza rozgrywek elektryzuje kibiców zarówno w Grajewie jak i w Kolnie.
 
Prowadząca w tabeli III ligi WARMIA (23 zdobyte punkty) musi spodziewać się w sobotę wyjątkowo ciężkiej przeprawy, gdyż piłkarze z Kolna zawsze dodatkowo mobilizują się na mecze z naszą drużyną. ORZEŁ jako beniaminek III ligi znakomicie rozpoczął bieżący sezon i po trzeciej kolejce spotkań był ex aequo z ŁKS 1926 Łomża na czele tabeli. W ostatnich meczach piłkarze z Kolna ponieśli jednak kilka porażek i obecnie po X seriach spotkań zajmują XIII pozycję w tabeli z 12 punktami. Na pewno duży wpływ na ostatnie wyniki ORŁA ma plaga kontuzji w tym zespole, na co zwraca uwagę w wypowiedziach pomeczowych trener Borkowski. W zespole z Kolna występuje od tego sezonu wychowanek WARMII Radosław Guzowski, który przybył do ORŁA z MAZURA Ełk. Zawodnik ten w ostatnim meczu ORŁA z ZATOKĄ Braniewo (0:1) otrzymał czwartą w tym sezonie żółtą kartkę i nie zagra w Grajewie. ORZEŁ w przerwie letniej był bardzo aktywny na rynku transferowym i pozyskał oprócz Guzowskiego kilku innych wartościowych graczy takich jak Adrian Karankiewicz, Paweł Piesiecki, Michał Sakowicz (z DĘBU Dąbrowa Białostocka) oraz Bartosz Stachelski (z WISSY Szczuczyn).
 
W naszym zespole wciąż niezdolni do gry są Daniel Tuzinowski i Maksym Mirva. Do treningów wrócił już Mariusz Milczarek i niewykluczone, że trener będzie mógł wziąć go pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotni mecz. Za żółte kartki w naszym zespole musi pauzować Łukasz Wójcik. Pomimo osłabionych składów kibice na pewno mogą liczyć na duże emocje.
Oto statystyka ostatnich spotkań ligowych na poziomie III ligi pomiędzy WARMIĄ a ORŁEM:
SEZON 2007/2008
WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 5:1
Bramki: Mirva 9′, Guzowski 20′, 78′ (k), Wierzbicki 49′, Strzeliński 54′ – Wszeborowski 45′ (k)
ORZEŁ Kolno – WARMIA Grajewo 1:3
Bramki: Sawko 49′ (k) – Świerzbiński 10′, Mirva 64′, 79′
 
SEZON 2008/2009
ORZEŁ Kolno – WARMIA Grajewo 0:0
WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 1:2
Bramki: Rafał Kozikowski 9′ – Marcin Makowski 11′, Robert Brzeziński 58′
 
SEZON 2009/2010
ORZEŁ Kolno – WARMIA Grajewo 0:0
WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 0:0
 
6 meczów: 2 zwycięstwa WARMII, 1 zwycięstwo ORŁA, 3 remisy. Bilans bramkowy: 9:4 dla WARMII.
 
Podobnie jak ostatni mecz WARMII z ŁKS 1926 Łomża, tak i mecz z ORŁEM ze względu na udział w nim kibiców z Kolna, decyzją Komendy Powiatowej Policji w Grajewie został uznany za imprezę masową o podwyższonym ryzyku bezpieczeństwa. Z tego względu podczas spotkania będą obowiązywały zasady, związane z organizacją takiej imprezy.
Zakupu biletów na mecz w cenie 10 zł – bilet normalny i 6 zł – bilet ulgowy dokonać będzie można WYŁĄCZNIE po okazaniu dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Kasa biletowa będzie czynna w sobotę od godziny 13:15. Wejście na stadion będzie możliwe od godziny 14:00. Należy spodziewać się szczegółowych kontroli przy wejściu i z tego względu prosimy kibiców o możliwie wczesne przybycie na mecz, aby obejrzeć go z trybun od pierwszej minuty i uniknąć ewentualnych kolejek.
 
Relacja LIVE z sobotniego meczu tradycyjnie już będzie dostępna pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com/
 
Bardzo serdecznie zachęcam miłośników piłki nożnej do licznego przybycia na grajewski stadion w sobotnie popołudnie i stworzenia świetnej piłkarskiej atmosfery, godnej liderującego w III lidze zespołu WARMII Grajewo.