REMIS Z LITWINAMI.

23.07.2016 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – DFK DAINAVA Alytus 1:1 (1:1)
Bramki
: 0:1 Renaldas Stankevicius 13′ 1:1 Mateusz Cybulski 27′

WARMIA: Sobolewski – Mikucki, Arciszewski, Matysiewicz (65’ Zarzecki), Stankiewicz – Staniszewski, Cybulski (73’ Maciorowski), Kozikowski, Mirva, Zubowski (46’ Edison) – Dzierzgowski (83’ Szumowski)

DFK: Salkauskas (46’ Mikucionis) – Dauksa, Fridrikas, Cibulskas, Zachazevskis – Stankievicius, Savastas, Gavenas, Sorokin, Sendzikas – L.Baranauskas

Grali także: Padegimas, Cyzims, Ruzgas

Sędziował: Leszek Bielicki (Zambrów)

W rozegranym w minioną sobotę kolejnym meczu sparingowym WARMIA zmierzyła się z zespołem DFK DAINAVA z litewskiego miasta Alytus. Nasi goście zajmują po rundzie wiosennej (rozgrywki na Litwie toczą się w systemie wiosna – jesień) dziewiąte miejsce w 16-zespołowej pierwszej lidze Litwy (drugi poziom rozgrywek w tym kraju). Wyrównany mecz zakończył się remisem 1:1, co trzeba uznać za korzystny wynik dla naszego zespołu, osiągnięty z mocnym rywalem. Litwini zdobyli prowadzenie w 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pięknym strzale głową Renaldsa Stankeviciusa. Wyrównującą bramkę dla grajewian zdobył w 27 minucie Mateusz Cybulski po akcji i dośrodkowaniu Janusza Stankiewicza. W naszym zespole z różnych przyczyn brakowało w tym meczu Krzysztofa Gieniusza, Wojciecha Koszczuka, Kamila Randzio, Piotra Chylińskiego i Łukasza Domurata.

Ten mecz zapoczątkował kontakty z litewskim klubem – na pewno będą one kontynuowane w kolejnych przerwach między rozgrywkami.

Następny mecz kontrolny nasz zespół rozegra w środę 27 lipca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII będzie nasz niedawny III-ligowy rywal ZNICZ Biała Piska. W sobotę 30 lipca o godzinie 10:00 znów na naszym stadionie WARMIA podejmie HETMANA Tykocin. Serdecznie zapraszamy!


Zapowiedź meczu z WARMIĄ na Facebook’owym profilu DFK DAINAVA.