ZWYCIĘSTWO I PORAŻKA

Dwa kolejne mecze kontrolne rozegrała w minionym tygodniu III-ligowa drużyna WARMII Grajewo. Były to generalne sprawdziany przed zaplanowanym na 7 sierpnia pierwszym meczem sezonu 2015/2016, który nasi piłkarze zagrają na boisku beniaminka III ligi GKS Wikielec. Umówiony na środę 29 sierpnia mecz z NARWIĄ Ostrołęka nie doszedł do skutku. Pomimo potwierdzenia rozegrania meczu we wtorek wieczorem ostatecznie w środę rano prezes klubu z Ostrołęki odwołał przyjazd do Grajewa przez… sms. Powodem rezygnacji z gry kontrolnej był kłopot z zebraniem odpowiedniej ilości zawodników. Klub z Ostrołęki ma duże kłopoty organizacyjne, ale odwoływanie meczu w ostatniej chwili jest co najmniej mało eleganckie. W tej sytuacji stanęliśmy przed dużym wyzwaniem, jakim było zorganizowanie przeciwnika do rozegrania sparingu na zaledwie kilka godzin przed zaplanowanym na środowe popołudnie meczem. Akcja się udała a z naszej oferty skorzystał prezes IV-ligowego HETMANA Tykocin pan Sławomir Pogorzelski – któremu i w tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować – i to właśnie ten zespół pojawił się na Stadionie Miejskim w Grajewie.

Mecz z siódmym zespołem ubiegłego sezonu podlaskiej IV ligi nie był wielkim widowiskiem. Toczył się w nieco sennym tempie. Grająca – już tradycyjnie – bez kilku podstawowych zawodników WARMIA nie miała większych kłopotów z pokonaniem czwartoligowców. Pomimo braku pracujących Maksyma Mirvy, Łukasza Domurata a także rekonwalescentów Kamila Randzio i Damiana Zubowskiego grajewianie wygrali z HETMANEM 3:0 po dwóch golach Tomasza Dzierzgowskiego i jednym Pawła Sypytkowskiego, który powrócił do zespołu po wakacyjnej przerwie podobnie jak Paweł Górski. W składzie WARMII pojawił się też po półrocznej przerwie Daniel Tuzinowski.  

29.07.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – HETMAN Tykocin 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Dzierzgowski 7’, 2:0 Paweł Sypytkowski 49’, 3:0 Tomasz Dzierzgowski 82’

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Lekenta, Arciszewski, Matysiewicz, Mikucki (72’ Olszyński) – Chyliński, Strzeliński, Górski (65’ D.Tuzinowski), Cybulski, Sypytkowski – Dzierzgowski

HETMAN (skład wyjściowy): Kopczewski – P.Maliszewski, A.Pogorzelski, Plaga, Andzielewicz – Stec, Domalewski, Zambrzycki, R.Maliszewski – Ostaszewski, Piasecki

Po przerwie grali także: Adamski, Szczęsny

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Najpoważniejszy sprawdzian wśród gier zaplanowanych w okresie przygotowawczym do nowego sezonu czekał naszych piłkarzy w sobotę 1 sierpnia. Do Grajewa przyjechał ZNICZ Biała Piska – szósta drużyna naszej III ligi w poprzednim sezonie wzmocniona dwoma zawodnikami I-ligowych WIGIER Danielem Michałowskim i Tomaszem Tuttasem. Podopieczni trenera Ireneusza Piwko zamierzają powalczyć w nadchodzącym sezonie o czołowe miejsca w III lidze. Tradycją już stało się przedstawienie listy nieobecnych w naszym zespole. Do meczu ze ZNICZEM WARMIA przystąpiła przede wszystkim bez dwójki atakujących: Damiana Zubowskiego (uraz stawu skokowego) i Tomasza Dzierzgowskiego (praca). Tak znaczne osłabienie „siły ognia” naszego zespołu miało duży wpływ na przebieg meczu. Starał się jak mógł zastępujący Dzierzgowskiego Piotr Chyliński i już w pierwszych minutach meczu miał znakomitą okazję do zdobycia gola, ale strzał naszego zawodnika obronił Masłowski. Pierwsza połowa to bardzo dobra gra naszego zespołu, który wcale nie ustępował mocnej ekipie gości. W drugiej połowie prowadzenie dla ZNICZA zdobył w 60 minucie znany z ekstraklasowych występów w białostockiej JAGIELLONII Jacek Falkowski. W 72 minucie faulowany w polu karnym gości był Piotr Chyliński i 18-letni Mateusz Cybulski z rzutu karnego wyrównał na 1:1. Niestety, zaledwie dwie minuty później Świderski dośrodkował z prawej strony boiska i supersnajper ZNICZA Tomasz Tuttas strzałem głową umieścił piłkę w siatce bramki Gieniusza.

Pomimo nieznacznej porażki nasz zespół zaprezentował się bardzo poprawnie, co nieźle wróży przed zaczynającym się w piątek sezonem. Sparingi to jednak zupełnie inna bajka niż rozgrywki ligowe i piątkowy mecz w Wikielcu zweryfikuje siłę WARMII. W sobotę Zarząd porozumiał się w sprawie gry w WARMII Maksyma Mirvy i ten niezwykle zasłużony dla naszego Klubu zawodnik znów będzie reprezentował grajewski Klub. On i grający trener Marcin Strzeliński to jedyne wzmocnienia naszego zespołu. Do rozgrywek III ligi zostaną też zgłoszeni 16-latkowie obrońca Przemysław Zarzecki i pomocnik Albert Staniszewski.

01.08.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – ZNICZ Biała Piska 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jacek Falkowski 60’, 1:1 Mateusz Cybulski 72’ (rzut karny), 1:2 Tomasz Tuttas 74’

WARMIA: Gieniusz – Lekenta, Arciszewski, Domurat, Mikucki (85’ Olszyński) – Sypytkowski, Mirva (60’ Randzio), Cybulski, Matysiewicz, Strzeliński (46’ Górski) – Chyliński

ZNICZ: Masłowski (46’ A.Radzikowski) – Tercjak (76’ Niecikowski), Lipowski (75’ Lutrzykowski), Ekstowicz (46’ Kierznowski), Cychol – M.Świderski, Michałowski, Falkowski, Adamiec (46’ K.Radzikowski), Janik – Tuttas

Sędzia: Sławomir Pipczyński (Białystok)


Maksym Mirva w sezonie 2015/2016 ponownie zagra w WARMII.