PRZERWANA PASSA TURA.

WARMIA przerwała kapitalną serię TURA Bielsk Podlaski, który przed meczem w Grajewie wygrał trzy kolejne ligowe spotkania. Nasz zespół osłabiony brakiem aż pięciu podstawowych zawodników był nawet bliski zwycięstwa nie wykorzystując w meczu kilku znakomitych sytuacji do zdobycia gola.

Sytuacja kadrowa WARMII była przed sobotnim meczem wręcz dramatyczna. Do kontuzjowanych wcześniej Łukasza Wójcika i Pawła Górskiego dołączył ostatnio Tomasz Hudoń. Kapitan zespołu – Marcin Arciszewski musiał pauzować po czwartej żółtej kartce a Krzysztof Krukowski wyjechał na studia do Gdańska i tym samym przerwał grę w naszym Klubie. W kadrze meczowej na mecz z TUREM znalazł się Kamil Makowski, który w piątek wieczorem przyjechał do Grajewa z Warszawy, gdzie pracuje i studiuje. Kamil, który w minionym tygodniu nie odbył żadnego treningu pojawił się w drugiej połowie na boisku i spisał się bardzo dobrze. Trener Strzeliński miał poważny ból głowy dotyczący zestawienia zespołu i stąd duże obawy o wynik przed meczem, zwłaszcza, że TUR tak znakomicie spisywał się ostatnio w lidze.

W pierwszej połowie meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Sytuacji bramkowych nie było wiele, lecz wydaje się, że groźniejsze stworzyli bielszczanie. Już w 6 minucie znakomicie zaprezentował się Krzysztof Gieniusz, który obronił strzał Klemensowicza i dobitkę Kiszki. W 32 minucie po fatalnym błędzie Konrada Kowalko znów uratował nas Gieniusz, który instynktownie obronił strzał Soleckiego. WARMIA również miała okazje do zdobycia gola – w 17 minucie po świetnym uderzeniu Konrada Kowalko oraz w 25 minucie, gdy po ładnej akcji zespołu z pola karnego uderzał piłkę Strzeliński.

W drugiej połowie meczu a zwłaszcza w końcowych 20 minutach WARMIA posiadała zdecydowaną przewagę i nie wykorzystała kilku znakomitych szans na zdobycie gola. Najlepsze zmarnowali Wierzbicki w 67 i 78 minucie oraz Paweł Naliwajko, po którego uderzeniu piłki głową piłka dosłownie o kilka centymetrów minęła słupek bramki Sosnowskiego. Napór gospodarzy w końcówce meczu był tak duży, że niewiele brakowało aby doświadczony Wojciech Marcinkiewicz skierował piłkę do własnej bramki – nie udało mu się jednak wyręczyć naszych nieskutecznych piłkarzy i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ze względu na sytuację kadrową nie jest to zły wynik, lecz jednak zwłaszcza druga połowa i niewykorzystane sytuacje pozostawiają niedosyt, bo naszej drużynie komplet punktów w tym meczu był bardzo potrzebny. Kolejne dwa spotkania WARMIA zagra z czołowymi zespołami naszej ligi. Za tydzień grajewianie wystąpią w Mrągowie w meczu z liderem naszej grupy a 13 października w Grajewie szykuje się mecz, który od zawsze elektryzuje kibiców – przeciwnikiem WARMII będzie ŁKS 1926 Łomża.

Grajewo 29.09.2012, Stadion Miejski im.W.Terleckiego

WARMIA Grajewo – TUR Bielsk Podlaski 0:0

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio (Kpt), 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko – 6. Chyliński (75′ 13. Baczewski), 8. M.Tuzinowski, 15. Kosiński, 9. Strzeliński – 11. B.Wierzbicki, 7. Milczarek (46′ 4. Makowski)

REZERWA: 16. Szumowski, 21. Mikucki, 4. Makowski, 13. Baczewski

TUR: 69. Sosnowski – 17. Kulikowski, 3. Chilkiewicz, 2. Marcinkiewicz, 4. Gudewicz – 14. Klemensowicz, 8. Car (89′ 5. K.Jakubowski), 9. Kiszko (Kpt) (77′ 16. Iwaniuk), 20. Kesler – 7. Murawski (80′ 6.Radosław Żero), 10. Solecki (68′ 18. Pieczywek)

REZERWA: 12. Banaszyński – 5. K.Jakubowski, 19. Tkaczuk, 16. Iwaniuk, 18. Pieczywek, 6. Radosław Żero, 15. M.Wierzbicki

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Żółte kartki: Domurat (WARMIA), Gudewicz (TUR)

Widzów: 100

1′ Mecz rozpoczyna WARMIA

6′ Bardzo groźnie pod bramką WARMII – strzał z 18 metrów Klemensowicza, Gieniusz odbija piłkę a dobitkę Kiszki znów broni nasz bramkarz

8′ W dobrej sytuacji na polu karnym gości znalazł się Chyliński, ale w ostatniej chwili piłkę wybija mu obrońca TURA

17′ Okres mało ciekawej gry ze strony obu zespołów przerwał kapitalny strzał Konrada Kowalko z 25 metrów tuż nad bramką Sosnowskiego

19′ Bardzo niecelny strzał Wojciecha Marcinkiewicza z rzutu wolnego

20′ Po interwencji Konrada Kowalko rzut rożny dla gości, ale po dośrodkowaniu bez zagrożenia pod naszą bramką

21′ Żółta kartka dla Łukasza Domurata. Z rzutu wolnego strzela Kiszko, ale pewnie broni Gieniusz

22′ Bartek Wierzbicki powalony w polu karnym TURA, lecz sędzia nie dopatrzył się faulu na naszym napastniku

23′ Rzut rożny dla TURA, znów bez większego zagrożenia pod bramką WARMII

25′ Bardzo dobra szansa dla grajewian – akcja Milczarka, który podał na prawą stronę do Kamila Randzio a ten dośrodkował na pole karne TURA, gdzie Marcin Strzeliński zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, niestety ponad bramką Sosnowskiego

26′ Kolejny rzut rożny dla TURA, piłkę wybija Domurat

28′ Ładny strzał z 25 metrów Klemensowicza, lecz Gieniusz znów pewnie broni

30′ Strzał Cara – bardzo niecelny, ponad naszą bramką

32′ Doskonała okazja TURA – Konrad Kowalko klatką piersiową zagrał piłkę do Gieniusza, lecz piłkę przejął Solecki, który z bliska strzelił prosto w świetnie interweniującego naszego bramkarza

34′ W rewanżu okazja WARMII – Wierzbicki świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, ale Strzelińskiego uprzedził obrońca gości

36′ Będzie groźnie – faulowany Kesler i rzut wolny dla TURA z 20 metrów

37′ Strzał Murawskiego ponad poprzeczką naszej bramki

42′ Rzut rożny dla WARMII, ale obrońcy TURA wybijają piłkę

45′ Koniec pierwszej połowy meczu – do przerwy bezbramkowy remis

46′ Drugą połowę meczu rozpoczęli goście. W WARMII zmiana – za Mariusza Milczarka na boisko wszedł Kamil Makowski

49′ Akcja Chylińskiego lewą stroną i dośrodkowanie, które bez problemu przechwytuje Sosnowski

54′ Ładna akcja WARMII – Strzeliński zagrywa w tempo do Piotra Chylińskiego, któremu jednak w polu karnym odskakuje piłka

56′ Znów w roli głównej Piotr Chyliński, który z lewej strony boiska ograł dwóch obrońców TURA i dośrodkował w pole karne, lecz żaden z naszych piłkarzy nie doszedł do jego podania

66′ Niewiele ciekawego dzieje się na boisku w drugiej połowie meczu. Tym razem Kiszko ładnie dryblował w polu karnym WARMII, ale w ostatniej chwili ubiegł go Naliwajko

67′ Znakomita okazja dla WARMII – Wierzbicki przechwycił piłkę tuż przed bramką Sosnowskiego, lecz kompletnie pogubił się z oddaniem strzału trafiając prosto w bramkarza gości

68′ Zmiana w TURZE – za Soleckiego na boisko wchodzi grający trener TURA Grzegorz Pieczywek

75′ Świetny rajd Kamila Randzio prawą stroną boiska i dobre dośrodkowanie, ale Chyliński spóźnia się do podania

75′ Zmiana w WARMII – za Chylińskiego wchodzi Baczewski

76′ Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkowuje Strzeliński, lecz szybko piłkę przejmują goście

77′ Zmiana w TURZE – za Artura Kiszko wchodzi Iwaniuk

78′ Znów znakomita okazja WARMII – po akcji Strzelińskiego strzał Wierzbickiego wybija na rzut rożny obrońca TURA

79′ Z rzutu rożnego dobrze dośrodkowuje Strzeliński i „główka” Naliwajki dosłownie o kilka centymetrów mija słupek bramki Sosnowskiego!

80′ Żółta kartka dla Gudewicza i rzut wolny z narożnika pola karnego dla WARMII

80′ Zmiana w TURZE – za Murawskiego wchodzi Żero

81′ Piłkę zagraną przez Strzelińskiego do siatki gości kieruje Kamil Makowski, ale boczny sędzia dopatruje się pozycji spalonej naszego zawodnika

(Po meczu okazało się, że ta sytuacja miała … zupełnie inny przebieg. Otóż piłka trafiła w boczną siatkę bramki gości, lecz sędzia Pawilcz a także wielu kibiców na trybunie w tym piszący tą relację dostrzegli bramkę dla WARMII. Tymczasem boczny sędzia sygnalizował nie pozycję spaloną, lecz to, że piłka opuściła boisko.)

85′ Po zagraniu Wierzbickiego bliski zdobycia samobójczej bramki był Marcinkiewicz, ale piłka szybuje ponad poprzeczką bramki i mamy rzut rożny

86′ Bez zagrożenia pod bramką gości po dośrodkowaniu Strzelińskiego

89′ Zmiana w TURZE – za Cara wchodzi Jakubowski

90′ Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Koniec meczu. WARMIA grając w osłabionym składzie przerywa zwycięską passę TURA i remisuje bezbramkowo.


Marcin Strzeliński (z lewej) w walce o piłkę z zawodnikami TURA.

Foto: Jarosław Sarnacki