DO KOLNA PO ZWYCIĘSTWO.

Po emocjonującym, ale niestety przegranym meczu z SOKOŁEM Ostróda piłkarze WARMII Grajewo w niedzielne popołudnie zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z ORŁEM Kolno. Mecze obu zespołów od zawsze elektryzowały lokalnych sympatyków futbolu – niestety ten będzie musiał się odbyć bez udziału kibiców z Grajewa w ramach zakrojonych na szeroką skalę działań policji przeciwko piłkarskim fanom. Kilka dni temu prezes K.K.S. ORZEŁ Kolno poinformował nasz Klub o braku możliwości przyjęcia kibiców WARMII ze względu na ograniczenia, jakie nałożyła na klub z Kolna tamtejsza jednostka policji.
ORZEŁ Kolno w ubiegłym sezonie pod wodzą grajewianina Ryszarda Borkowskiego zajął trzynaste miejsce w tabeli końcowej i spadł do IV ligi. Ale tylko teoretycznie… Ze względu na brak licencji na grę w III lidze klubu JEZIORAK Iława kolnianie utrzymali się na tym poziomie rozgrywek. Po zakończeniu ubiegłego sezonu z kolneńskim klubem pożegnał się trener Borkowski oraz liczna grupa piłkarzy: Łukasz Szczepanik, Maciej Bartoszuk, Radosław Guzowski, Adrian Karankiewicz, Hubert Karwacki, Kamil Kiełczewski, Michael Sanni, Maciej Solecki oraz Bartosz Stachelski. Zespół praktycznie się rozsypał – do Kolna przybyli mało znani i nie mający doświadczenia w grze na poziomie III ligi zawodnicy, głównie wychowankowie grający dotąd w niższych klasach. Zespół został oparty na własnych wychowankach. Wyjątkami są sprowadzony przed rozgrywkami bramkarz Łukasz Łopatowicz, który rozpoczął przygotowania do sezonu z naszym zespołem, ale wolał przyjąć ofertę ORŁA oraz Kamil Juśkiewicz – wychowanek NAKI Olsztyn i grający już od kilku sezonów w Kolnie Mamadou Bandaogo – obywatel Burkina Faso.
W nowym sezonie zespół ORŁA prowadzi trener Dariusz Narolewski (starsi kibice zapewne pamiętają go z gry w naszym Klubie). Po sześciu kolejkach kolnianie okupują ostatnie miejsce w lidze zaliczając sześć kolejnych porażek, w których strzelili dwie a stracili aż 20 bramek.
Wydawałoby się, że naszych piłkarzy czeka spacerek, lecz nic bardziej mylnego. Choć ORZEŁ w środę przegrał w Szczuczynie z WISSĄ 0:6, to w pierwszej kolejce nowego sezonu w meczu z jednym z faworytów do awansu do II ligi ŁKS 1926 Łomża przegrał zaledwie 0:1, tracąc jedynego gola w doliczonym czasie gry. Podobnie ciężko grało się w Kolnie GRANICY Kętrzyn, która w piątej kolejce wygrała tam 2:1 zdobywając obie bramki w końcówce spotkania. Nasi zawodnicy tylko w przypadku pełnej koncentracji i maksymalnej mobilizacji mogą myśleć o kolejnych punktach. W naszej III lidze nawet słabe zespoły walką i zaangażowaniem są w stanie wiele zdziałać i napsuć krwi faworytom.
WARMIA przystąpi do meczu z ORŁEM tradycyjnie już osłabiona. Oprócz kontuzjowanych Górskiego i Wójcika trener Strzeliński nie będzie mógł w Kolnie skorzystać z Konrada Kowalko, który musi pauzować po czwartej żółtej kartce.
Oto bilans III-ligowych spotkań obu zespołów:
SEZON 2007/2008
12.08.2007 WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 5:1
Bramki: Mirva 9′, Guzowski 20′, 78′ (k), Wierzbicki 49′, Strzeliński 54′ – Wszeborowski 45′ (k)
16.03.2008 ORZEŁ Kolno – WARMIA Grajewo 1:3
Bramki: Sawko 49′ (k) – Świerzbiński 10′, Mirva 64′, 79′
 
SEZON 2008/2009
20.08.2008 ORZEŁ Kolno – WARMIA Grajewo 0:0
29.03.2009 WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 1:2
Bramki: Rafał Kozikowski 9′ – Marcin Makowski 11′, Robert Brzeziński 58′
 
SEZON 2009/2010
13.09.2009 ORZEŁ Kolno – WARMIA Grajewo 0:0
01.05.2010 WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 0:0
 
SEZON 2011/2012
08.10.2011 WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 3:0
Bramki: Marcin Strzeliński (2) 35′,46’, Bartłomiej Wierzbicki 86’
19.05.2012 ORZEŁ Kolno – WARMIA Grajewo 0:1
Bramka: Marcin Arciszewski 64’
 
8 meczów: 4 zwycięstwa WARMII, 1 zwycięstwo ORŁA, 3 remisy. Bilans bramkowy: 13:4 dla WARMII.
 
Relacja live z sobotniego spotkania będzie dostępna pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com/ w niedzielę od godziny 17:00.