ZWYCIĘSTWO W DZIAŁDOWIE!

Po bardzo dobrym meczu nasi piłkarze pokonali w sobotę triumfatora poprzedniego sezonu zespół STARTU Działdowo i to na jego własnym boisku. “Złotą bramkę” zdobył w 80 minucie meczu pięknym uderzeniem głową Bartłomiej Wierzbicki.

Gospodarze postawili naszym zawodnikom wysokie wymagania. START, pomimo nieudanego początku rozgrywek (zaledwie dwa punkty w pięciu meczach) to wciąż silny zespół i wydaje się, że kwestią czasu jest marsz piłkarzy z Działdowa w górę tabeli. W naszym zespole zabrakowało w tym meczu kontuzjowanych Pawła Górskiego i Łukasza Wójcika, który wrócił do treningów w ubiegłym tygodniu, lecz w czwartek podczas zajęć odnowiła mu się kontuzja kolana. Do gry niemal w ostatniej chwili został przywrócony kapitan Marcin Arciszewski, który zmaga się z urazem pachwiny. Zagrał w Działdowie Paweł Naliwajko, który wrócił do zespołu po kontuzji, ale jeszcze nie miał sił na pełne 90 minut meczu i w końcówce został zmieniony. “Szpital” w naszym zespole, słaba gra w poprzednim meczu z OLIMPIĄ 2004 Elbląg oraz trudy czterogodzinnej autokarowej podróży do Działdowa napawały niepokojem przed meczem ze STARTEM. Nasi piłkarze wbrew obawom zagrali jednak bardzo dobry mecz. W pierwszej połowie to WARMIA była zdecydowanie przeważającą stroną. Zwłaszcza w pierwszym kwadransie gry gospodarze mieli duże problemy z przekroczeniem własnej połowy boiska. Grajewianie atakowali odbierając piłkę zawodnikom STARTU nawet w okolicach ich własnego pola karnego. Efektem przewagi były jednak zaledwie rzuty rożne. Po jednym z nich już w 3 minucie meczu bardzo bliski zdobycia prowadzenia był Wierzbicki, ale jego strzał z pola karnego trafił… w stojącego na linii bramkowej gospodarzy Konrada Kowalko. Bramki w pierwszej połowie mogli zdobyć też Strzeliński i rozgrywający dobry mecz – ustawiony tym razem na pozycji prawego pomocnika Tomasz Hudoń. Zabrakło im jednak szczęścia – ich strzały albo mijały bramkę, albo padały łupem Leśniewskiego.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Nasi piłkarze na pewien czas oddali inicjatywę gospodarzom, którzy grając bardzo ofiarnie starali się przełamać niemoc, która ogarnęła ich w nowym sezonie (START w bieżących rozgrywkach nie odniósł jeszcze zwycięstwa). Tymczasem po kontrataku w 63 minucie na bramkę gospodarzy popędził Krukowski, który będąc sam na sam z bramkarzem STARTU podał piłkę do Hudonia za plecy naszego zawodnika. To powinien być gol, bo trudno o lepsze okazje do jego zdobycia niż ta – zwłaszcza w meczach na wyjeździe. Chwilę po niewykorzystanej sytuacji START miał aż trzy rzuty rożne w okresie zaledwie dwóch minut, ale nasi obrońcy z bramkarzem ofiarnymi interwencjami zażegnali zagrożenie. Mecz, który od początku był toczony w szybkim tempie w ostatnim kwadransie stał się jeszcze lepszy i bardziej emocjonujący. Kilka minut po niewykorzystanej doskonałej sytuacji dla gospodarzy kapitalnym podaniem popisał się Kamil Randzio, który dośrodkował z prawej strony boiska a Bartek Wierzbicki fenomenalnym uderzeniem głową zdobył bramkę – jak się okazało – decydującą o zwycięstwie WARMII w tym meczu. To była akcja z gatunku “stadiony świata”. Gospodarze po utracie gola rzucili się do ataku, ale na dobrą sprawę nie byli w stanie poważniej zagrozić znakomicie grającej naszej defensywie z Krzysztofem Gieniuszem w bramce. Po trzech doliczonych minutach do regulaminowego czasu gry świetnie prowadzący zawody pan Andrzej Patrejko z Morąga zakończył mecz a nasza ekipa wykonała tradycyjny po zwycięstwie taniec radości. Cieszą zdobyte punkty, ale i dobra gra zespołu. Wreszcie to była WARMIA, jaką kibice chcieliby oglądać. Miejmy nadzieję, że dobrą formę nasi piłkarze utrzymają na dłużej i pokażą się z równie udanej strony w kolejnym meczu ligowym, który już w najbliższą środę rozegrają w Grajewie. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego o godzinie 17:00 WARMIA podejmie SOKOŁA Ostróda. Wszystkich serdecznie zapraszamy na ten mecz!

01.09.2012, Działdowo, Stadion Miejski
START Działdowo – WARMIA Grajewo 0:1 (0:0)
0:1 Bartłomiej Wierzbicki 80′

START: 12. Leśniewski – 4. Kłosowski (85′ 5. Wieczorek), 16. Chrzanowski (Kpt.), 2. Ł.Łukaszewski, 20. Dąbkowski – 8. A.Szymula, 18. Chądzyński, 7. Sierzputowski, 9. Kostewicz (75′ 14. D.Szymula) – 11. Kolibowski, 10. Figurski

REZERWA: 1. Jędrzejewski – 21. Zmora, 14. D.Szymula, 15. Wyźlic, 5. Wieczorek

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio, 18. Naliwajko (80′ 20. M.Tuzinowski), 3. Domurat, 10. Kowalko – 9. Strzeliński, 17. Arciszewski (Kpt.), 15. Kosiński, 4. Hudoń – 11. Wierzbicki (90′ 16. Golubiewski), 8. Krukowski (75′ 6.Chyliński)

REZERWA: 12. Wiktoruk – 7. Mikucki, 19. Szumowski, 20. M.Tuzinowski, 6. Chyliński, 16. Golubiewski, 13. Baczewski

Sędzia: Andrzej Patrejko (Morąg)

Żółte kartki: Chrzanowski, Łukaszewski (START), Domurat, Naliwajko, Kosiński (WARMIA)

Widzów: 100

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

Znany jest już skład naszego zespołu. Do wyjściowej jedenastki powraca po kontuzji Paweł Naliwajko. Niestety, w piątek na treningu odnowiła się kontuzja Łukaszowi Wójcikowi i najprawdopodobniej tego piłkarza czeka dłuższa przerwa w grze. Na szczęście do zdrowia powrócił Marcin Arciszewski.

1′ Rozpoczęli gospodarze

2′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII, ale bez zagrożenia pod bramką STARTU po dośrodkowaniu Strzelinskiego

3′ Drugi rzut rożny dla naszego zespołu – tym razem dośrodkowanie Strzelińskiego jest już lepsze, piłka mija obrońców STARTU, strzela Wierzbicki i … trafia w stojącego na linii bramkowej Konrada Kowalko. Mogło być 1:0 dla WARMII.

6′ Trzeci rzut rożny w tym meczu dla naszego zespołu po akcji Kamila Randzio – dośrodkowanie Strzelińskiego – groźnie pod bramką Leśniewskiego, ale żaden z naszych piłkarzy nie opanował piłki

10′ Bardzo ładna akcja Wierzbickiego – strzał naszego napastnika z trudem broni Leśniewski. Pierwsze 10 minut to zdecydowana przewaga WARMII i bardzo dobra gra grajewskiego zespołu.

12′ Znów świetna szansa WARMII – bardzo dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska posłał Strzeliński a w polu karnym z woleja strzelał Tomasz Hudoń, ale piłka minimalnie ominęła bramkę STARTU

15′ Odbitą od obrońców gospodarzy piłkę przejął Strzeliński, który uderzył z 18 metrów na bramkę gospodarzy, ale Leśniewski znów nie dał się zaskoczyć

16′ Kolejny rzut rożny dla WARMII – tradycyjnie już dośrodkowuje Strzeliński, ale piłka odbita od obrońcy STARTU wychodzi w aut

19′ Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy – po dośrodkowaniu zawodnik STARTU fauluje naszego bramkarza i sędzia dyktuje rzut wolny dla WARMII

22′ Strzał Figurskiego z 25 metrów mija słupek bramki Gieniusza

25′ Paweł Naliwajko wybija piłkę na rzut rożny – drugi w tym meczu dla gospodarzy. Dośrodkowuje Kolibowski, nasi obrońcy skutecznie wypychają piłkarzy STARTU z własnego pola karnego. Akcja zostaje zakończona podaniem Naliwajki do Gieniusza

31′ Ładna, koronkowa akcja WARMII zapoczątkowana przez Kamila Randzio, zakończona zbyt mocnym podaniem Krukowskiego

32′ Znów świetna akcja WARMII – Hudoń z prawej strony znakomicie dośrodkowuje, ale dochodzącego do piłki Strzelińskiego uprzedza w ostatniej chwili obrońca STARTU

33′ Kontratak STARTU i było groźnie pod naszą bramką – ale zawodnik gospodarzy znalazł się na pozycji spalonej

36′ Znów rzut rożny dla WARMII – tym razem po indywidualnej akcji Krukowskiego. Dośrodkowuje Strzeliński, piłkę na aut wybija obrońca STARTU

38′ Trzeci rzut rożny w tym meczu dla STARTU – dośrodkowanie Kolibowskiego, Figurski fauluje Gieniusza i mamy rzut wolny

45′ Znakomita szansa dla WARMII – po ładnej akcji i dośrodkowaniu w pole karne Krukowskiego Strzeliński znalazł się w świetnej sytuacji, ale źle przyjął piłkę i obrońca STARTU przejął piłkę

45′ + 2′ Koniec pierwszej części meczu. Do przerwy bezbramkowy remis w Działdowie, po bardzo dobrej grze naszego zespołu.

46′ Drugą połowę rozpoczęła WARMIA

47′ Wychodzącego na dobrą pozycję Wierzbickiego fauluje Chrzanowski i sędzia karze go żółtą kartką

53′ Groźnie pod naszą bramką, ale Chądzyński strzela ponad bramką Gieniusza

55′ Rzut rożny dla WARMII – bardzo nieudane dośrodkowanie Strzelińskiego i piłka wychodzi na aut

56′ W rewanżu korner dla STARTU – dośrodkowanie pewnie wyłapuje Gieniusz

59′ Groźna akcja WARMII – Hudoń zagrywa do Kamila Randzio a ten dośrodkowuje z prawej strony, lecz znajdujący się w polu karnym Strzeliński nie opanowuje piłki, która odbija się mu od nogi

61′ Żółta kartka dla Łukaszewskiego, który sfaulował Karola Kosińskiego

63′ To była najlepsza okazja w tym meczu dla naszego zespołu – piłkę otrzymał po lewej stronie boiska Krukowski, który popędził na bramkę STARTU i zamiast strzelać dogrywał do Hudonia, lecz trafiła ona za plecy naszego zawodnika

64′ Po rzucie wolnym Dąbkowskiego z prawej strony boiska nasi obrońcy wybijają na rzut rożny. Po dośrodkowaniu zamieszanie pod naszą bramką i kolejny rzut rożny. Za chwilę następny – trzeci w ciągu minuty! Groźnie wstrzeloną piłkę na nasze pole karne zdołał odbić Gieniusz

65′ Żółta kartka dla Łukasza Domurata za faul

68′ Żółta kartka dla Pawła Naliwajko za faul na zawodniku gospodarzy

71′ Dobra akcja WARMII – dośrodkowanie Kamila Randzio z prawej strony boiska, lecz Strzeliński naciskany przez Kostewicza gubi piłkę

73′ Było bardzo groźnie pod naszą bramką – na szczęście Łukaszewski strzelił wysoko ponad poprzeczką

75′ Zmiany w obu zespołach – w STARCIE za Kostewicza wchodzi Dawid Szymula a w WARMII za Krukowskiego na boisku pojawia się Piotr Chyliński

80′ GOOOOOOLLLL!! Po podaniu Kamila Randzio znakomitym strzałem głową popisał się Wierzbicki – Leśniewski nie miał szans! WARMIA prowadzi w Działdowie 1:0!

81′ Za Pawła Naliwajko na boisko wchodzi Mateusz Tuzinowski

85′ Zmiana w STARCIE – za Kłosowskiego wchodzi Wieczorek

87′ Faul Karola Kosińskiego – żółta kartka dla naszego piłkarza. Rzut wolny dla STARTU z 20 metrów od naszej bramki – Figurski trafia w mur

89′ Z rzutu wolnego uderzył piłkę Strzeliński, ale szybuje ona wysoko ponad bramką gospodarzy

90′ Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 1′ Zmiana w WARMII – za Wierzbickiego wchodzi na boisko Arkadiusz Golubiewski – jest to jego debiut w zespole seniorów

90′ + 3′ Sędzia kończy mecz. WARMIA wygrywa w Działdowie 1:0 po „złotej bramce” Bartka Wierzbickiego


Tak cieszyli się nasi piłkarze po zdobyciu zwycięskiej bramki. Zdjęcie: Dariusz Buczyński, startdzialdowo.com