KS WARMIA Grajewo — SPARTA 1951 Szepietowo

31 maja, 2023 18:00 IV liga 2022/2023

Dzień dobry. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej z dzisiejszego meczu WARMII z SBR SPARTĄ 1951 Szepietowo (w relacji będziemy używać skrótu – SPARTA). Poznaliśmy już składy obu zespołów. W WARMII kilka zmian w stosunku do składu wyjściowego na mecz z WISSĄ. Nie ma dziś Filipa Święcińskiego, który w tym tygodniu przebywa za granicą. Do bramki naszego zespołu wchodzi Łukasz Sobolewski. Do składu wracają nieobecni w sobotę  Łukasz Wojno i Przemysław Zarzecki a na ławce rezerwowych zaczną mecz Jan Bińczak i Michał Kosikowski.

Przed meczem uczcimy pamięć zmarłego byłego Prezesa Klubu Ś.P. Zdzisława Jankowskiego

1′ Zaczyna WARMIA i jest 18:08

1′ Wrzutka Mikuckiego i po chwili Bukowski strzela z 18 metrów obok bramki

3′ Pierwszy róg dla gości

4′ Po dośrodkowaniu strzał Czarneckiego, duże zamieszanie w naszym polu karnym i w końcu wybijamy piłkę

5′ Dobra akcja WARMII – Wojno do Kossyka, strzał i mamy róg bo odbił piłkę obrońca

6′ Bez korzyści po rozegraniu

9′ Świetne rozegranie w trójce Łapiński – Wojno – Kossyk i strzał obok słupka!

12′ Duży błąd sędziego – ewidentny rzut rożny dla nas, ale sędzia nakazał wznowić grę od bramki gości

13′ Ależ było blisko! Znakomicie zagrał Mikucki do Wojno, strzał głową Łukasza tuż obok bramki!

14′ Znów doskonała okazja Łukasza Wojno i Makowski ratuje swój zespół a my mamy tylko róg!

15′ Krótko po dośrodkowaniu Łapiński strzela w słupek a Kossyk z bliska nie trafia do pustej bramki!!!!

18′ Okazja gości i Karpiński z lewej strony pola karnego trafia w słupek naszej bramki!

23′ Ładny strzał Polaka broni Makowski

24′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Mariusz Łapiński! Kapitalna akcja – Skalski do Łapińskiego i mocny strzał w róg bramki!

26′ Wydawało się, że Skalski został zaczepiony przez obrońcę SPARTY w polu karnym, ale sędzia ukarał naszego piłkarza żółtą kartką

32′ Akcja gości i strzał Makala obok naszej bramki

33′ Kossyk w polu karnym zgrywa piłkę głową do Wojno, lecz przejął ją obrońca

35′ Róg dla WARMII

35′ Bez korzyści po dośrodkowaniu

37′ Mocny strzał Edisona ale bardzo niecelny

38′ Groźnie w naszym polu karnym ale wyjaśniamy sytuację

43′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Łukasz Wojno (Dawid Skalski?). Strzał/dośrodkowanie Skalskiego i piłka zaskoczyła Makowskiego wpadając do bramki! Trudno powiedzieć czy piłkę trącił Wojno czy nie? Na pewno prowadzimy 2:0!

45′ Koniec pierwszej połowy. Dobra gra naszego zespołu i zasłużone prowadzenie!

Mamy potwierdzenie, że jednak Łukasz Wojno jest zdobywcą drugiego gola dla WARMII.

46′ Drugą połowę zaczynają goście. Aż 3 zmiany w SPARCIE – weszli Betko, Ganiewicz i Jarmołowicz a opuścili boisko Yamaguchi, Crzanowski i Karpiński

46′ Okazja WARMII i strzał Wojno odbija Makowski!

49′ Róg dla WARMII

49′ Po rozegraniu akcja i strzał Bukowskiego blokuje obrońca!

54′ Znów fajna akcja grajewian i Wojno na spalonym

57′ Okazja i niecelny strzał Skalskiego

58′ Dobre dośrodkowanie Mikuckiego i łapie piłkę Makowski

59′ Goście w polu karnym WARMII i łapie piłkę Sobolewski

60′ Okazja WARMII i po chwili jeszcze jedna ale niecelne podanie i tracimy piłkę

62′ Bińczak za Skalskiego

63′ Polak strzela nad bramką po dobrej akcji!

66′ Po dośrodkowaniu Bińczaka Makowski odbija piłkę ale nie zorientował się żaden z naszych piłkarzy

67′ Vatkevich strzela z wolnego, niepewna interwencja Sobolewskiego i róg dla gości

68′ Po dośrodkowaniu bez zagrożenia

70′ Dwie zmiany w SPARCIE Margol i Balwicki za Ciereszko i Makala

71′ Strzał SPARTY broni Sobolewski

74′ Nikolaichuk za Bukowskiego

75′ Okazja WARMII ale Kossyk strzela obok bramki!

75′ Wójcicki za Wojno

77′ Po rzucie wolnym dla WARMII było blisko gola, ale sędzia dopatrzył się faulu Edisona

81′ Róg dla gości

82′ Po dośrodkowaniu strzał obok bramki

85′ Guzowski za Polaka

87′ Róg dla gości

87′ Wybiliśmy piłkę po dośrodkowaniu

88′ Vatkevich z rzutu wolnego i świetnie odbija Sobolewski

89′ Po dośrodkowaniu okazja a po chwili sędzia dyktuje rzut karny dla SPARTY!

90′ Vatkevich strzela – Sobolewski broni!!!!

90′ + 1′ Piotr Jankiewicz – 16-letni debiutant za Kossyka

90′ + 3′ Balwicki strzela ponad naszą bramką

90′ + 4′ Koniec meczu. Zasłużenie wygrywamy 2:0 po dobrej grze.