ZAKOŃCZYĆ ZWYCIĘSTWEM! – ZAPOWIEDŹ MECZU Z KS WASILKÓW

 

To już finisz sezonu 2023/2024. W najbliższy piątek 14 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się z wiceliderem tabeli KS Wasilków.

 

Nasi rywale są absolutną rewelacja kończących się rozgrywek. To zespół, który przez większość sezonu prowadził w tabeli podlaskiej IV ligi. W 33 dotychczas rozegranych meczach KS Wasilków zgromadził aż 90 punktów (29 zwycięstw, 3 remisy i tylko 1 porażka!). Jedynym zespołem, który pokonał w tym sezonie wasilkowian są WIGRY Suwałki. W starciu na szczycie 5 maja suwalczanie wygrali w Wasilkowie 3:1 i przejęli przodownictwo w tabeli IV ligi podlaskiej. WIGRY mają tyle samo punktów co KS, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Aby awansować do III ligi Wasilków musi liczyć na potknięcie WIGIER i sam punktować w meczu w Grajewie. Suwalczanie grają w sobotę w Szepietowie i teoretycznie są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jeśli zaś w piątek wygra WARMIA, to w Suwałkach wybuchnie radość z awansu jeszcze… przed ich meczem ze SPARTĄ.

 

W ostatniej kolejce Wasilków pokonał u siebie HETMANA Tykocin 4:1. Trzy gole w tym meczu zdobył Jan Pawłowski, który tym samym ma na koncie aż 59 (!!!) trafień w tym sezonie. Zdobył je w swoich 31 występach. Były napastnik JAGIELLONII, którego znakomicie zapowiadającą się karierę przerwała ciężka kontuzja, strzelił niemal połowę goli spośród 128 zdobytych przez KS Wasilków w bieżących rozgrywkach! Jesienią w Wasilkowie przegraliśmy 2:3 po mocno kontrowersyjnej decyzji sędziego, który w ostatniej minucie meczu nie podyktował WARMII bezdyskusyjnego rzutu karnego.

 

W minionym dziesięcioleciu w meczach WARMII z KS padały następujące wyniki:


SEZON 2014/2015 (III liga podlasko – warmińsko – mazurska)
0:3 (w); 1:2 (d)


SEZON 2015/2016 (III liga podlasko – warmińsko – mazurska)
1:1 (w); 2:1 (d)


SEZON 2016/2017 (IV liga podlaska)
1:1 (w); 0:0 (d)


SEZON 2017/2018 (IV liga podlaska)
0:1 (w); 5:0 (d)


SEZON 2018/2019 (IV liga podlaska)
2:1 (w); 2:0 (d)


SEZON 2021/2022 (IV liga podlaska)
2:1 (d); 1:3 (w)


SEZON 2022/2023 (IV liga podlaska)
3:2 (w); 0:1 (d)


SEZON 2023/2024 (IV liga podlaska)
2:3 (w)


RAZEM: 15 meczów, 6 zwycięstw WARMII, 3 remisy, 6 porażek. Bramki: 22-20 na korzyść naszej drużyny.

 

Nasz zespół chce dobrym występem zakończyć niezły sezon. Już wcześniej zapewniliśmy sobie czwarte miejsce w końcowej tabeli. W piątek trener Kamil Randzio powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników z kadry. Nikt nie musi pauzować za żółte kartki.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na pożegnalny mecz kończącego się sezonu. Zapraszamy nie tylko kibiców, którzy stale odwiedzają nasz stadion, ale także tych mieszkańców Grajewa, którzy pojawiają się na nim rzadziej lub w ogóle. Jest do tego szczególna okazja.

 

Zarząd naszego Klubu zdecydował o przekazaniu całego dochodu ze sprzedaży biletów na mecz WARMIA – KS Wasilków na pomoc dla Pani Małgorzaty Łepkowskiej, która w kwietniu przeszła udar niedokrwienny lewej półkuli mózgu. Pani Małgorzata to mama Łukasza, 17-letniego wychowanka naszej Akademii, który trenuje w naszym Klubie od 2013 roku a obecnie jest w kadrze drugiej drużyny WARMII grającej w A Klasie. Pieniądze , które przekażemy będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację

 

https://www.siepomaga.pl/gosia-lepkowska

 

Łukasz! Nigdy nie będziesz szedł sam! My też jesteśmy Twoją rodziną.

 

Zachęcamy Państwa do wsparcia akcji w serwisie siepomaga.pl lub poprzez zakup biletów na piątkowy mecz. Osoby, które chcą bardziej hojnie wesprzeć akcję mogą nabyć większą liczbę biletów.

 

Ceny wejściówek: 10 zł – bilet normalny i 6 zł – bilet ulgowy.
Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny (tym razem do zakupu biletów zachęcamy wszystkich wchodzących na stadion!)
Kasa biletowa będzie czynna w piątek od godziny 17:00.