DĄB RUNĄŁ

W sobotnie popołudnie piłkarze WARMII Grajewo urządzili sobie ostre strzelanie. Pierwszy zespół naszego Klubu wygrał w Grajewie z DĘBEM Dąbrowa Białostocka 8:0 a nasze rezerwy w wyjazdowym spotkaniu w Suwałkach pokonały KS VERTA 6:2.

Przedostatni w tabeli DĄB przyjechał do Grajewa szukać punktów. Zespołowi grozi spadek do Klasy Okręgowej a jesienią pokonał grajewian na własnym boisku 2:1. Nasz zespół zwłaszcza w pierwszej fazie sezonu tracił sporo punktów z zespołami z dołu tabeli. Tym razem jednak WARMIA pokonała DĄB pewnie i wysoko. Początek meczu wcale nie zapowiadał takiego pogromu gości. Na dodatek już w drugiej minucie meczu boisku musiał opuścić środkowy obrońca naszej drużyny Przemysław Zarzecki. DĄB miał swoje szanse na otwarcie wyniku, ale Filip Święciński w bramce WARMII spisywał się bezbłędnie. Kto wie jak potoczyłby się mecz, gdyby w 18 minucie Dudziuk nie zmarnował doskonałej okazji do zdobycia gola? Tymczasem kilka minut później Bartosz Bukowski znakomicie wszedł w dośrodkowanie Skalskiego i strzałem głową pokonał Dunaja. Ostatnie minuty pierwszej połowy to jeszcze dwa gole dla WARMII – najpierw w 44 minucie Mariusz Łapiński strzałem w okienko bramki gości podwyższył na 2:0 a w doliczonym czasie gry ponownie 16-letni Bukowski w polu karnym przytomnie wykończył akcję grajewian.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części gry doskonałą okazję zmarnował Kacper Śleszyński, ale po chwili nasz ambitny zawodnik naprawił to i znakomicie dośrodkował do Pawła Kossyka, który strzałem głową zdobył czwartego gola. Na 5:0 podwyższył w 64 minucie Dawid Skalski, po swojej świetnej indywidualnej akcji. Minutę później zmienił go niespełna 16-letni debiutant Krystian Guzowski – syn byłego zawodnika WARMII Radosława. Debiut był niezwykle udany, bo Krystian wypracował dwa gole Łukaszowi Wojno, który w 68 i 84 minucie pokonał bramkarza gości. Wynik ustalił Jan Bińczak w 89 minucie pięknym strzałem wykańczając swoją indywidualną akcję.

Cieszy rosnąca forma zespołu i wreszcie skuteczna gra – choć sytuacji było sporo więcej, to nie można narzekać na skuteczność, gdy strzela się osiem goli. Warto dodać, że mecz z DĘBEM to czwarte z rzędu spotkanie grajewian bez straty gola! Filip Święciński jest niepokonany od 360 minut.

Teraz przed WARMIĄ znacznie trudniejsze mecze. W sobotę 20 maja o 17:00 w Michałowie zmierzymy się z tamtejszym KS. W Grajewie 27 maja o godzinie 17:00 nasz zespół podejmie WISSĘ Szczuczyn.

Skrót z meczu oraz wypowiedzi trenerów:

13.05.2023 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 8:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Bukowski 25′, 2:0 Mariusz Łapiński 44′, 3:0 Bartosz Bukowski 45′ + 1′, 4:0 Paweł Kossyk 49′, 5:0 Dawid Skalski 64′, 6:0 Łukasz Wojno 68′, 7:0 Łukasz Wojno 84′, 8:0 Jan Bińczak 89′

WARMIA: 12.Święciński – 4.Mikucki, 77.Zarzecki (5′ 72.Kosikowski), 18.Edison (Kpt) (65′ 88.Mingielewicz), 6.Śleszyński (56′ 19.Polak) – 71.Bińczak, 8.Kossyk, 7.Łapiński, 16.Bukowski (76′ 21.Nikolaichuk), 11.Skalski (65′ 20.Guzowski) – 17.Wojno

REZERWA: 1.Sobolewski – 5.Randzio, 19.Polak, 88.Mingielewicz, 13.Wójcicki, 21.Nikolaichuk, 72.Kosikowski, 20.Guzowski

DĄB: 1.Dunaj –  3.Rychtarczyk (Kpt), 5.J.Markiewicz, 4.Rogowski, 7.Prolejko, 11.Susak, 8.Chim, 10.Kozłowski, 2.Kostro, 15.M.Markiewicz, 17.Dudziuk (56′ 18.Kułak)

REZERWA: 12.Kondrusiewicz, 9.Kacprowski, 18.Kułak

TRENER: Jacek Markiewicz

Sędzia: Maciej Nowacki (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Łapiński, Bińczak (WARMIA), Rychtarczyk (DĄB)