BEZ BRAMEK W KRYPNIE

Bezbramkowym remisem zakończył się niedzielny mecz, w którym w Krypnie WARMIA zmierzyła się z miejscową KRYPNIANKĄ. Żal niewykorzystanych sytuacji, których od początku spotkania było naprawdę wiele. Zawodnicy WARMII walczyli do końca, ale piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki gospodarzy.

To już trzeci mecz z rzędu w którym nasz bramkarz Filip Święciński zachował czyste konto. Niestety, szwankowała skuteczność naszych piłkarzy. Zabrakło precyzji – aż trzykrotnie grajewianie strzelali w poprzeczkę bramki bronionej przez Magnuszewskiego!

W 5 minucie strzał głową wyróżniającego się w tym spotkaniu w szeregach naszego zespołu Bartosza Bukowskiego przedłużył również głową Edison i piłka po raz pierwszy trafiła w poprzeczkę. Dziesięć minut później Mariusz Łapiński obił ją ponownie – tym razem bezpośrednio z rzutu rożnego. Trzeci raz zrobił to Łukasz Wojno w 23 minucie. Przed przerwą bliski zdobycia gola był jeszcze Krystian Wójcicki po ładnym podaniu Bińczaka, ale jego strzał minął bramkę. Gospodarze nie ograniczali się do przeszkadzania i groźnie atakowali. Nasza defensywa spisywała się jednak bez zarzutu.

Druga połowa zaczęła się od dwóch groźnych akcji KRYPNIANKI. Nasz zespół nie oddał jednak inicjatywy gospodarzom i też atakował, stwarzając sobie okazje do zdobycia bramek. Najlepszej nie wykorzystał w 74 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Pavlo Nikolaichuk, który zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Wcześniej, w 61 minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Marcin Mikucki, ale sędzia nie dopatrzył się nieczystego zagrania obrońcy gospodarzy. Czy słusznie? Każdy może ocenić sam oglądając skrót z tego meczu.

Szkoda nie wykorzystanych sytuacji, ale trzeba szanować punkt zdobyty na trudnym terenie. W kolejnym meczu nasz zespół zmierzy się w sobotę 14 maja o godzinie 17:00 z DĘBEM Dąbrowa Białostocka na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie