ZAPRASZAMY NA MECZ Z RUCHEM

 

W środę 12 kwietnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie odbędzie się zaległy mecz 17 kolejki spotkań rundy jesiennej, w którym WARMIA podejmie wicelidera tabeli RUCH Wysokie Mazowieckie.

 

Zespół grającego trenera Kamila Jackiewicza po rozegranych 21 spotkaniach z dorobkiem 49 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli i ustępuje o jeden punkt ŁKS 1926 Łomża. Łomżanie są jednak bez zaległości meczowych i mają za sobą 22 spotkania ligowe w tym sezonie. RUCH w ostatniej kolejce zagrał u siebie z naszym niedawnym pogromcą TUREM Bielsk Podlaski. Ekipa z Wysokiego Mazowieckiego wygrała aż 4:0 po bramkach Pawła Brokowskiego (dwóch), Kamila Gryko i Mateusza Baranowskiego. Ten wynik mówi wiele o drużynie, z którą w środę przyjdzie się nam zmierzyć. Choć wiosna zaczęła się dla RUCHU niespodziewanym wyjazdowym remisem 2:2 z KS Śniadowo, to szybko zespół z Wysokiego Mazowieckiego wrócił na zwycięski tor. Wygrane z ŁKS 1926 Łomża 2:0, czy wyeliminowanie trzecioligowej OLIMPII Zambrów 2:1 w Pucharze Polski jasno dowodzą o sile drużyny trenera Jackiewicza.

 

W ostatnim dziesięcioleciu zaledwie czterokrotnie mierzyliśmy się z RUCHEM. Bilans tych gier to jedno zwycięstwo WARMII, jeden remis i dwie wygrane RUCHU. Bramki 3 – 5 na korzyść zespołu z Wysokiego Mazowieckiego.

 

SEZON 2017/2018

 

01.10.2017 Grajewo WARMIA Grajewo – RUCH Wysokie Mazowieckie 0:2  (0:1)

Bramki: 0:1 Patryk Stypułkowski 20′, 0:2 Karol Janik 66′

 

05.05.2018 RUCH Wysokie Mazowieckie – WARMIA Grajewo  1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Edison 9′, 1:1 Michał Poduch 24′, 1:2 Marcin Arciszewski 45′ + 1′ (rzut karny)

 

SEZON 2021/2022

 

24.10.2021 Wysokie Mazowieckie RUCH Wysokie Mazowieckie – WARMIA Grajewo 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamil Jackiewicz 4′

 

21.05.2022 Grajewo WARMIA Grajewo – RUCH Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kamil Jackiewicz 32′, 1:1 Arkadiusz Mazurek 69′

 

W naszym zespole po sobotniej porażce z KS Wasilków jest dużo rozgoryczenia i sportowej złości. WARMIA zagrała niezły mecz. Zdaniem wielu obserwatorów tego spotkania dawno w Grajewie nie widziano tak dobrze grającej naszej drużyny. Tyle, że porażka jest porażką i za styl nikt w futbolu nie dodaje punktów. W meczu z RUCHEM zabraknie w składzie grajewian Edisona, który będzie musiał pauzować po czwartej żółtej kartce otrzymanej w minioną sobotę. Brak dwóch ważnych zawodników naszej drużyny (kontuzjowany jest Tomasz Dzierzgowski) to mocne zmartwienie trenera Kamila Randzio przed środowym spotkaniem z tak silnym zespołem jak RUCH. Po pauzie za kartki wraca do kadry Maciej Polak – nieobecny w składzie w meczu z Wasilkowem.

 

RUCH jest zdecydowanym faworytem meczu. Każdy punkt urwany aspirującemu do trzecioligowego awansu wiceliderowi będzie sukcesem WARMII. Aby o tym myśleć, trzeba zagrać co najmniej tak jak w minioną sobotę, tyle że dużo skuteczniej.

 

Zapraszamy na środowe spotkanie – początek o godzinie 17:00.

 

Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy.
Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.

 

Licznej grupie byłych, zasłużonych dla Klubu zawodników oraz osobom stale otrzymującym karty wstępu przypominamy o możliwości odbioru tych kart w kasie Klubu przed meczem. Kasa biletowa będzie czynna w od godziny 16:00.